Prostřeno! Dorota bude muset naservírovat burgery bez bulek!

Burger bez bulek - Prostřeno!

Ve finále ochutnají Pražáci vegetariánské menu nejmladší hostitelky Doroty (19).

Poslední hostitelka působí spíš introvertním dojmem, moc se neprojevuje, a i ona pozve soupeře do sdíleného bydlení. Dorota žije s kamarádkami a je tu rozhodně více uklizeno než u Vojty, byt je to hezký a prostorný. Holky přihlásily kamarádku do pořadu, protože jim často a dobře vaří. Hostitelka ale maso jí, i když to s ním nepřehání. Kamarádky ale po ní chtěly, aby připravila vegetariánské až veganské menu a ukázala, že i takové zdravé a dietní jídlo může být chutné. Něco o své vegetariánské minulosti prozradí u stolu i včerejší hostitelka, je to prostě aktuální a vděčné téma. Jak to bude v pátek? Pochutnají si hosté?

Dorota rozbila mixér!

Dorota má smůlu, nějak se jí nedaří upéct domácí pečivo, to na předkrm (olivové paté a avokádová pomazánka s chlebem) se moc nepovede, ale rostlinné pomazánky jsou chutné. Cuketová polévka je další jemný zeleninový krém. Mladá amatérská kuchařka nejvíce spoléhá na „vegetariánský burger s batátovými hranolky“, ovšem hlavní chod má problém. Bulky se v troubě spálí na uhel a skončí v odpadkovém koši, Dorota musí improvizovat, navíc ani příloha, zeleninové hranolky, nejsou nic moc. Hostitelka má po náladě, ale drží se, protože ještě musí uspořádat hru s papírky na čele a zvládnout „raw kakaovo-datlový koláč“. Jemný, nepřeslazený dezert sice nevypadá zvlášť vábně, ale dopadne mnohem lépe než hlavní chod. A všichni jsou už natěšení na finále celého pražského týdne. Koho tentokrát potěší výhra ve výši 60 000 korun?

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Dorotě bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek