Seriály a filmy

4. dubna 2016 08:12

Martina Čerňanská

Drsný souboj v Prostřenu! muže proti ženám v Ústeckém kraji

Týden z Ústeckého kraje bude tak trochu „ženy proti mužům“, v tomto případě proti jedinému Radkovi, protože ženy jsou ve výrazné přesile. Jako dívčí válku to aspoň vidí on, možná to ale bude naopak – jediný muž proti „harpyjím“, jak Radek své soupeřky ošklivě tituluje, někdy si vystačí jen s „vole“.

Samozřejmě nemá na mysli okřídlené, mýtické, napůl lidské bytosti s drápy, ale zlé a nesnášenlivé ženy, takové ale jeho soupeřky nejsou. Jsou to snaživé hostitelky, jenže Radkovi se nezavděčí a někdy se mu i smějí. Radek má prý jiné, „chlapské“ chutě, jak zdůrazňuje. Menu soupeřek by mělo vypadat aspoň jako to jeho. Nepochybně ho měly dámy více chválit, protože řezník Radek je prostě ješitný chlap. A také závistivý, jak uvidíme v pátek. Čeká nás týden převážně české kuchyně se spoustou vepřového masa, s vývary a pečenými moučníky. A právě o to bude úkol týdne těžší. Jen poslední hostitelka vypadá, že by mohla francouzský dezert crme brlée hravě zvládnout, jak to ale dopadne? To uvidíte, když si nenecháte ujít další napínavé a docela rušné Prostřeno! z Ústeckého kraje.

Nezapomeňte se dívat každý všední den v 17.50 na Prostřeno

Pondělí: Petra (32) s hosty nejedla, dokonce si ani jídlo nenandala na talíř

První hostitelka Petra nezačne v mosteckém paneláku, kde žije sama s dcerou, týden moc zvesela a laťku nastaví docela nízko. A jediný muž týdne, kterého nelze přehlédnout, ji šetřit také nebude. Buď je Petra smolařka, nebo první večeři podcenila, každopádně udělá několik chyb. Předkrmový slaný štrúdl trochu připálí a naplní vším možným, prostě chtěla svým hostům dopřát, ale ve výsledku toho bylo až moc. Její domácí bramboračka měla podobný problém, byla moc hustá, plavalo v ní moc zeleniny a hub, ale naopak chyběla chuť česneku a majoránky, navíc slánka a pepřenka na stole chybí, když to soupeři chtějí napravit. Největší průšvih byl hlavní chod, který nevypadal moc vábně. Krkovice v alobalu zapečená se žampiony, sýrem a smetanou měla v sobě prý málo smetany a dezert orgasmus, tak z toho nikdo žádný orgasmus neměl, spíš si kvůli němu v kuchyni Petra poplakala. Nejprve ananasovou buchtu na plechu spálila a pak se celý moučník roztekl. Prostě průšvih… A co bylo ze všeho nejzvláštnější? Hostitelka s hosty nejedla,jen seděla u stolu, jako by sama věděla, že o nic moc nepřijde. Působilo to prazvláštně a trochu podezřele. V pondělí zatím ještě nikdo neví, jak zákeřný úkol týdne je čeká, protože na ten ani nedojde…

Úterý: Řezník Radek (44) si splete růžičkovou kapustu s lilkem a vymyslí na „ty harpyje“ svéráznou taktiku

Jaký bude Radkův večírek v Ústí nad Labem? Druhý hostitel a jediný muž týdne je řezník a podle toho vypadá i jeho hodně masité menu. Na předkrm je domácí játrová paštika, která ale uvnitř zůstala podezřele růžová. Je vůbec dopečená? Hostitel vysvětluje, proč to tak je, přesvědčí o tom ale soupeřky? Je jasné, že Radek špatně snáší kritiku, zatím se ale ovládá, nechce přijít o cenné body - a určitě to ženám vrátí. I Radkova hovězí polévka donesená v terině se dočká kritiky, je prý moc sladká, od přemíry mrkve? Nebo po růžičkové kapustičky, kterou má Radek prý moc rád? Legrační je, že si svoji oblíbenou zeleninu splete s lilkem a ještě se o tom hádá. Dámy se ale v sortimentu zeleniny vyznají určitě lépe než řezník. Hlavní chod, bůčková roláda se šťouchaným bramborem, vypadá lákavě a je to porce jako pro dřevorubce, maso však zůstalo poněkud tuhé. Závěrečná „jablečná báseň“ zase až taková báseň není, to už jsou možná lepší palačinky, které Radek upeče místo obávaného crme brlée, jehož název ani nepřečte a nahradí ho radši vlastním nápadem. Včerejší hostitelka Petra nejí skoro nic ani u Radka a spíš mlčí, zato Andrea mluví a mluví, což se Radkovi taky nelíbí. Jaká bude po dnešku jeho strategie? „Doufám, že ve zbylých třech dnech holky rozhádám,“ plánuje. Podaří se mu to?

Středa: Renata (44) chtěla hosty dobře pohostit a pobavit, kazil jí to ale Radek, který mlátil do stolu

Pohodová Renata se na své hosty i Radka moc těší a snaží se své hosty pohostit podle svého nejlepšího předsevzetí. Na předkrm si připravila osmažené čínské závitky, které nebývají na jídelníčku moc často a povedly se jí. Dále se spoléhá na své oblíbené rodinné recepty, jako je polévka kaldoun s knedlíčky a krkovička se zapečenou zeleninou. Radek ale razí svéráznou teorii, že vlastně ženy neumějí uvařit, co chlapům chutná, takže je jasné, že si například na odlehčené zeleninové příloze prostě ani pochutnat nemůže. Zavděčí se mu vůbec někdo? Navíc je mrzutý, protože má obvázanou ruku, zranil se v práci. Polévku také zkritizuje a ani „kokosový řez provoněný dětstvím“ ho neobměkčí. Renata, která se zatím docela drží, je samozřejmě zklamaná a nakonec musí vznětlivého Radka požádat, aby přestal mlátit do jejího jídelního stolu. Možná je to od něj jenom hra a taktika, připouští tolerantní hostitelka, to ale na věci nic nemění – atmosféra je sklíčená. Dočkáme se konečně už ve středu povedeného úkolu týdne? Bude crme brlée?

Čtvrtek: Klidná Eva (30) se Radkovi také nezavděčí, hosty ale dostane svojí zábavou

Eva z Litvínova je asi nejtišší členkou téhle ústecké partičky a doufá, že její večer proběhne ve větším klidu než ten včerejší, kdy Radek bouchal o sto šest u Renaty do stolu. A chvíli to tak i vypadá. Čtvrteční menu též obsahuje vepřové maso a vývar, šneci z listového těsta už na jídelníčku také byli. Po předkrmu následuje hovězí polévka, jen bez kapustiček a s nudlemi podávanými zvlášť. Na polévku se spíš snese chvála, poprvé není sladká, poučená hostitelka to již nepřeháněla s mrkví. Následují vepřové výpečky, bramborový knedlík a špenát, na tuhle klasiku se všichni docela těší, ale stejně si dochucují a tentokrát naštěstí mají čím. Radek ale stejně vybouchne a jeho počáteční dobrá nálada se vytratí jako pára nad hrncem. Prostě chlap má jiné chuťové buňky! „Tak si najděte chlapa nebo si najměte někoho, kdo vám bude vařit,“ navrhuje nevybíravě ženám, které žijí samy. A aby svým tvrzením dodal váhu, zase bouchá do stolu. Opravdu se proti němu ženy spikly jako harpyje, jak tvrdí? Radkovi se s vařením asi nikdo nezavděčí, u stolu rozdává recepty a o svých soupeřkách si myslí, že prostě neumějí vařit. Hostitelka to s ním nemá lehké a v tomto případě opravdu platí „ještě, že je tady zábava…“ Hra na slepého farmáře totiž všechny pobaví, hlavně ale Radka…

Pátek: U Andrey (35) nejde ani tak o jídlo, u stolu přibyl další nepříjemný host – sestra Závist

Poslední hostitelka Andrea se od ostatních Severočechů dost liší. Soupeřům nabídne francouzskou kuchyni a hlavně je pozve do rodinného domu, který je prostorný a komfortně zařízený. To šokuje především Radka, protože Andrea je dvojnásobná svobodná matka na úřadu práce a jemu vrtá hlavou, kde na to všechno vzala peníze. V závěru večera řeší, zda hostitelka nezneužívá sociálku a že je to vůbec všechno nespravedlivé. Navíc mu Andrea už od začátku týdne leží v žaludku, protože si ho dovoluje kritizovat, umí mu odporovat a vůbec je nějaká moc chytrá a samostatná. Radek je k nezastavení a závist ho doslova ovládne. Nálada je na bodu mrazu. Zlepší to bohatý předkrm se salátovými variacemi, francouzskými sýry a sušenou šunkou? Pórková polévka s řeřichou, boeuf bourguignon, bramborovo-celerovo-petrželové placičky a moučník „Hraběnka“? Ani Andree se všechny chody nepovedou na sto procent, ale o jídlo už stejně vůbec nejde… Hostitelka, která žila nějaký čas ve Francii, kde má zázemí, možná konečně udělá crme brlée takový, jaký má být. Aspoň si to slíbila a všichni se těší, že dezert ochutnají. Ale dočkají se ho?

Jistě všechny zajímá, jak to ve finále dopadne. Vyjde Radkovi jeho taktika, nebo se proti němu ženy opravdu spiknou, jak je nařknul? Kdo se bude smát naposled?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 5. 2024

Berani, budete se muset spolehnout na své analytické schopnosti a pevnou sebekontrolu, abyste se dostali z rozbouřeného moře, ve kterém se dnes nacházíte. A stresu se nevyhnete. Nejhorší nástrahou, která vás čeká v kariéře nebo při studiu, by bylo pochybovat o svých schopnostech. Máte příležitost, abyste si vyzkoušeli svou sebedůvěru. Jen se ujistěte, že obstojíte.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.