Drzý floutek v podmínce, prolhaná cizinka a další tento týden v Prostřeno!

Prostřeno! zavítá do Libereckého kraje. V boji o titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc se utkají tři ženy a dva muži.

U stolu se sejde docela pestrá partička. Začínáme u Káči, která ráda peče sladké dorty, a končíme u Katky, kterou pro změnu baví vyrábět dorty slané. Nejvýraznějšími hostiteli jsou mladík Pepa a paní Alma, která pochází z Bosny a Hercegoviny. A hosté jsou z jejího svérázného chování trochu zaražení, prý jako na vojně: zavelí, chopí se lžíce a jako hladová se vrhne na jídlo, aspoň tak to probíhalo v pondělí u Káči, kde jí chutnalo. A nejen jí…

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

Pepa se chce zviditelnit, dokonce chce Almu ve finále vyprovokovat, aby mu vlepila facku. Podaří se mu to? Bylo by za co… Těšte se na zábavný a pestrý liberecký týden, úkolem týdne bude hot dog a každý si s ním poradí po svém. Kdo na párek v rohlíku zapomene? A proč se bude vařit a prostírat dvakrát ve stejném bytě? Tak za to prý mohou spalničky... Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a opět nezapomeňte podpořit svého favorita! Vždyť deset tisíc korun můžete vyhrát také vy!

Pondělí: Dvojnásobná maminka Kateřina (32) je velmi zručná kuchařka, která své hosty opravdu nakrmí k prasknutí

Jako první se v pondělí k plotně postaví Kateřina řečená Káča. Ta se svěří se svým životním příběhem. Z domova odešla v šestnácti letech, aby se domů zase vrátila. S rodiči obývá téměř rodinné sídlo v drsném kraji a bez muže vychovává dvě dcery. Ještě není rozvedená a pokouší se o slušnou rozluku, s mužem žijí každý zvlášť. Prý když se dva přestanou mít rádi, je mnohem lepší rozejít se v klidu jako slušní lidé.

První hostitelka se považuje za velkou optimistku, pracuje ve fabrice a miluje českou kuchyni a pečení dortů, čímž si občas přivydělává. A že jí to jde v kuchyni od ruky. Národní kulinářskou klasiku také dopřeje svým hostům, jinak by se ale moc ráda podívala do Londýna, což se podle výzdoby jejího bytu nedá přehlédnout. Třeba Káča vyhraje a svůj cestovatelský sen si splní. A má velkou šanci, protože nic nezkazila, naopak, vše je domácí, dokonce i těsto na první hot dogy, které soupeři dostanou jako výslužku. I oběma mužům se zalíbí Káčina kreativní holčičí zábava s ubrouskovou technikou, většině zachutná předkrmová domácí paštika s domácím pečivem i voňavý a bohatý vývar. Vepřová pečeně na česneku s bramboráčky je kalorická bomba, stejně jako Ostravan řezy – v obou posledních chodech je hodně šlehačky. Spraví to zeleninový salátek? Jenže – bude to někomu vůbec vadit?

Úterý: Jardovi (59) při vaření pěkně stoupne tlak. A své hosty pozve na pouť, kde na ně čeká střelnice

Sympatický srandista, realiťák Jarda, bude mít v úterý co dělat, protože Kateřina včera nasadila laťku pěkně vysoko. Ale v komfortní kuchyni jeho nového řadového domu na okraji Liberce by se mu mělo vařit báječně; má tam obrovský sporák i veškeré technické vybavení. Trojnásobný, podruhé ženatý otec má jako král tři dcery, každou chvíli očekává druhé vnouče a divákům se svěří nejen se svým životem, ale i zdravotním stavem a koníčky. Jarda miluje fotbal, ve své řadovce má polohovací postel a zarámovaného Goťáka s podpisem.

Menu Jarda sestaví prý záměrně tzv. nevýherní a zariskuje s předkrmem, v němž jsou hned na úvod krevety. A hostitel počítá s tím, že mu za ně budou soupeři strhávat body. Překvapením je, že krevety nejí Alma, což právě od ženy pocházející z jihu nikdo nečekal. Ta moc nedá ani Jardově „číně“, stěžuje si na zuby a úterní menu tak trochu letem světem se jí zdá poněkud nesourodé. Kolegové nevědí, co si o tom všem myslet. Je to taktika, nebo se dnes Alma jen špatně vyspala? Proč nejí, když si pak stěžuje, že je hladová? A co Jardův vysoký tlak, jak mu během vaření ukázal jeho tlakoměr? Snad to hostitel ve zdraví zvládne, nevykašle se ani na úkol týdne, v jeho pojetí budou párky v celozrnných dalamáncích s cibulkou a soupeři je dostanou pěkně v ubrousku ke šmejdění. A u Jardy doma je na co se dívat… Hostitel nakonec pozve návštěvu na improvizovanou pouť. Kdo si v jeho sklepní střelnici vystřelí srdce a papírové růže?

Středa: Alma (57) do pořadu nejprve přihlásila manžela, a nakonec stejně uvaří manžel! Prý jsou jedno tělo jedna duše…

Středeční slavnostní večeři má na starosti Almasa řečená Alma, podnikatelka původem z Bosny Hercegoviny, odkud odešla před lety s rodinou před válkou. Už předešlé večery avizovala, že vlastně vůbec nevaří a že do pořadu šla místo manžela. Jak si tedy Alma poradí u plotny? Jednoduše – vařit bude nakonec stejně její muž a Alma tomu bude jenom šéfovat. Hostům se to ale vůbec nelíbí. Zvlášť když Alma nechce kápnout božskou a přiznat se. Vykrucuje se, jak to jen jde. A večeři popohání, jako kdyby se závodilo na čas, a šmejdění se vyhýbá.

Bosenská jídla přistávají na stole s kosmickou rychlostí a manžel dokonce ještě stihne v kuchyni tak uklidit, že soupeři nevěří, že jídla uvařil ve čtvrtek. Ale je to tak, činil se. A co Alma? Ta udělá jen párky v rohlíku, i kávičku připraví manžel. Někomu, jako třeba Jardovi, ty jugoslávské speciality chutnají, někdo by je zase více dochutil. Úspěch má celkem předkrm, Almina oblíbená pita, tenké lístkové těsto plněné masem a bramborami. Také fazolová polévka s rajským protlakem není prý vůbec špatná, zvláštní je hlavní chod: spousta jehněčího masa, nejprve předvařeného a pak ještě zapečeného s bramborami v alobalu, k čemuž se ještě podávají plněné zelné listy – sarma. Přeslazený je dezert tufahija, vařená jablka plněná oříšky, karamelem a zdobená šlehačkou chutnají hlavně Pepovi, ten je ale na Almu nabroušený a snaží se hostitelku vyprovokovat k přiznání a nějaké reakci, moc úspěchů však nezaznamená. Sebevědomá Alma si jede po svém, přesvědčená, že zvítězí…

Čtvrtek: Benjamínek party Pepa (19) požádá o azyl svého kolegu Jardu a ten mu velkoryse vyhoví. Pepa se rád předvádí a prostřednictvím obrazovky se chce zviditelnit…

Člen ochranky a youtuber Pepa žije v bytě u rodiny své přítelkyně, kde prý vypukly spalničky a vůči těhotné Katce by to byl zbytečný risk. Proto zaimprovizuje a pozve se k Jardovi, kde uvaří své menu, v němž všechno, až na dezert kokosové řezy, vyrábí prý úplně poprvé. Čtvrtek prostě provázejí komplikace, některé suroviny se Pepovi cestou k Jardovi rozmočí a pak mu chybějí, trochu si vypomůže i z Jardových zásob. Pepa občas zaimprovizuje, ale nakonec, protože vzhledem k jeho věku od něj v kuchyni stejně nikdo nic moc nečeká, docela uspěje.

Do zdárného konce dotáhne jednoduché a vegetariánské sushi s pytlíkovou rýží. Největší úspěch má jeho „špenátové pyré“, což měl být asi špenátový krém. Polévka je chutná a Jarda svého chráněnce pochválí. Dál už je to spíš tragédie. Většina surovin na „domácí hamburger“ pochází z polotovarů a výsledek je nevábný a odfláknutý. A kokosové řezy, které sice nejmladší kuchař sám upekl, jsou ve výsledku suché a pití už došlo. A Pepa také povypráví něco ze svého krátkého, ale už dost dobrodružného života průšviháře. Projeví hosté s mladistvým youtuberem trpělivost, nebo mu vyčtou, že ani nesplnil úkol týdne? A jak dopadne zábava na kole, které nebrzdí? Nechá se Alma přemluvit, aby sedla na poprvé v životě na bicykl ve večerních šatech a střevíčkách?

Pátek: Poslední hostitelka, mladá maminka Kateřina (23), je stále trochu záhadná, zatím se u stolu projevovala asi nejméně

Aspoň Jarda druhou Kateřinu tak vnímá a trochu se na mladou maminku (v dobrém) chystá. Katka je vdaná, ale nechala si i původní příjmení, s manželem mají roční dcerku a už se připravují na příchod druhého potomka. Rodinka žije ve sklářském městě Nový Bor v bytě, kam se vejdou také činčily a pes. Vaření je jedním z hlavních koníčků poslední hostitelky, která také miluje rodinné výlety. Katka působí mile, ale v práci prý dokázala být jako manažerka stánku s fresh občerstvením i hodně přísná. A šéfovat někomu, jako je Pepa, by prý určitě nechtěla…

Katka vaří už od dvanácti let, protože má postiženého brášku, se kterým jezdila maminka do lázní, kdy se musela postarat o sebe i mladší sestru. Jak se to projeví při přípravě poslední večeře? Půjde jí moderní a odlehčené menu jako po másle? Zajímavý je předkrm s avokádovou a lososovou pomazánkou na maminkou den předem upečené domácí bagetě. Přizná to Katka? Jardu i ostatní potěší její květáková polévka i pečené rybí filety ze pstruha lososovitého a candáta, bohužel zeleninová příloha je trochu vysušená, brambory studené a moučník ve skleničce nic moc. Atmosféru finále ovlivní i pokračující Pepovo snažení vyprovokovat svou spolustolovnici Almu. Pepa by se rád zapsal do historie pořadu Prostřeno! tím, že od Almy slízne facku. Jak to mezi ním a Almou nakonec dopadne?

A jak celý liberecký týden skončí? Kdo ho vyhraje? Muž, nebo žena? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika? Sledujte další zábavné Prostřeno! a dozvíte se to!

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte. SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.