Prostřeno! Fanoušek Baníku Ostrava to přežene s česnekem a chilli!

Sbírka motýlů - Prostřeno!

Fanoušek Baníku Ostrava Jaromír alias Jarda (54) je nejstarším hostitelem. Jeho předkrm příjemně překvapí, ale rodinný recept naopak hosty spíš zklame.

Jarda je v invalidním důchodu, a přestože doma vaří častěji jeho žena, se kterou je šťastný už přes třicet let, umí se v kuchyni otáčet. Vsadí spíš na klasiku, jeho předkrm hosty překvapí a dezert lahodí oku. Housky a pochoutkový salát, to zní jako sváča z kantýny, kde bývalý opravář, řemeslník a správce budov jistě během své pracovní kariéry tuhle tutovku někdy posvačil. Jenže – majonéza je domácí, salát výborný a houstičky vlastnoručně upečené! A tak se po předkrmu jen zapráší a hostům se dělají boule za ušima. Předkrm spoluhodovníky naladí, proto jsou pak poněkud zklamaní z hovězí polévky s nudlemi, kam Jarda dal chilli papričku. Milovník ostrých chutí to tak má rád, ale dámy to cítí jinak. A podobný problém nastane i u hlavního chodu, na který se všichni těšili. Ten nakonec opravdu chutná snad jen Šárce.

Na rodinný recept „dědovo zelí s pečeným hovězím masem“ byli všichni zvědaví, jenže hostitel to přehnal s česnekem, i když maso je měkkoučké. Poslední „malinový mls“ se hostiteli alespoň na pohled krásně povedl, obsah bílo-červené skleničky je ale příliš kyselý, protože pohár kromě šlehačky obsahuje ještě jogurt a maliny jsou samy o sobě dost kyselé. A čím chce druhý hostitel, který se zatím jeví jako dobrák, hosty pobavit? Hrou v kostky…

Sledujte premiérové Prostřeno! každý všední den v 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!