Prostřeno! Honza má menu jako z grandhotelu!

Vyučený číšník Honza (34) má velké plány, míří na výhru. Je ale hráč pokeru také skvělý a vášnivý kuchař? Menu má jako z grandhotelu…

Hosté jsou zvědaví, jak si vyučený číšník poradí se stolováním a vším, co k tomu patří. Už během čtení menu je soupeřům jasné, že dneska to nebude tradiční česká kuchyně, ale moderní gastronomie na výši. Hosté se mohou těšit na krevety, steaky a cheesecake s borůvkami. Čtvrtý hostitel žije nad hospodou, kterou zrekonstruoval a poté ji prodal kolegovi. Stále mu ale občas vypomáhá jako číšník, když je nějaká větší akce. Doma má naklizeno, na hosty je připraven. Nakonec se v kuchyni pěkně zapotí, když chce, aby jeho hostina i ukázkově vypadala. Večírek však začne docela trapasem – číšníkovi s dvanáctiletou praxí vyteče šumivé víno na přípitek! Jan si rozmyslí taktizování a radši se plně soustředí na vaření.

Thajský hovězí vývar

Úkol týdne Honza, který sám chřest nemá rád, plánuje připravit ve slanince, pak ho polít máslem a zapraženou strouhankou. Hovězí vývar táhl sedm hodin a polévku s játrovými knedlíčky a se zeleninou chce teprve dokončit. To se ale úplně nepovede, protože místo knedlíčků v polévce plave knedlík jako hrom, prý dokonce podle thajského receptu! Andriana stejně nejí hovězí, vepřové ani vnitřnosti. A ochutná Petra krevety?

Tygří krevety

Pořádnou uruguayskou telecí flákotu doprovodí malé pečené brambůrky. Předvede Petře Honza, jak chutná správně propečený steak? Ocení hosté kuchařovo snažení? Nebo jim bude vadit jeho sebevědomí? Udrží Jan poker face během celé večeře? Ondra hlavní chod chválí, jenže kuchař ještě neví, jak potom boduje… Venkovní zábavu s bagrem si ale všichni krásně užijí.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.