Prostřeno! Hosté u stolu a Lucka je ještě v zástěře!

Poslední mladá hostitelka Lucie (22) žije v obci Tehovec, studuje cestovní ruch a chodí na brigády. Kdyby vyhrála, jela by za prací do Ameriky…

Lucie uvaří doma, kde donedávna bydlela a kde má stále svůj velkorysý pokoj, i když se před nedávnem odstěhovala ke svému příteli. Na finále si připravila moderní a atraktivní menu, ale přestože si myslela, že poslední večeři časově hravě zvládne, i jí utíkají hodiny jako zběsilé. Když hosté přijdou do její komfortní kuchyně, hostitelka je ještě v zástěře a má pořád co dělat. Lucka tudíž musí improvizovat.

Utajený bujon

Předkrm „pomazánkový duet“ s domácím pečivem se nakonec změní v mono, kam smíchá všechny přísady – avokádo, křen, červená řepa i vejce se spojí v pomazánku jedinou k domácím houskám. Na domácích houskách si při výrobě kynutého těsta kuchařka pěkně mákne. Kristýna není s Luciinou večeří spokojená, pečivo jí připadá hutné. Ani mrkvový krém se zázvorem, který ostatní považují za výborně ochucenou polévku, jí nejede, prý nemá ráda zázvor. I Karolína se moc netěší na některé suroviny v odlehčeném jídelníčku, nakonec je ale příjemně překvapená nejen polévkou, ale chutná jí i hlavní chod – losos s citronovou omáčkou a cuketovo-bramborovým pyré. Kristýna se v jídle spíš jen tak rýpe, příloha je podle ní studená, a Lucie je z toho docela nešťastná.

Čekání na lososa

Alžběta večeři chválí a nervózní Lucie se snaží a doufá, že všem zachutná aspoň poslední „lehký dort s lesním ovocem, malinovou omáčkou a šlehačkou“, což se nakonec podaří. Lucka má velkou radost, že má její pečená sladká tečka úspěch, a jako zábavu si připravila takový víkendový relaxační tip – výrobu koupelových solí.

Páteční večeře a finále u studentky cestovního ruchu Lucie není nakonec vůbec špatné. Kdo to ale celé vyhraje? A co si hosté řeknou během chvilky pravdy, která nesmí chybět?

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.