Seriály a filmy

13. března 2017 19:00

Prostřeno! Hostitelka utekla od stolu! Co se stalo?

Hostitelka utekla od stolu - Prostřeno!

Servírka Marie (35) příjemně překvapí nejen hosty a diváky, ale hlavně svoji dceru, kvůli které se do pořadu přihlásila.

Marie se o svoji jedenáctiletou dceru stará sama. Jak se bude umět postarat o své hosty? Bude se kritizovat i chválit. Návštěvu překvapí už tím, že žije v Břeclavi v domečku, tipovali ji na byt. I druhá hostitelka je tvořivá bytost, ráda kreslí a vaří. „Začala jsem vařit brzy,“ říká, „protože mi umřela maminka, když mi bylo šestnáct. Zůstal mi starší bratr a tatínek, a tak jsem měla pocit, že se o ty chlapy nějak musím postarat, i když ze začátku to byla tragédie,“ přiznává sympatická Marie.

Králík Ferda

Vybrala si menu s nádechem francouzské kuchyně, což platí pro králíka na hořčici, víně a smetaně i pro kořeněný čokoládový koláč s hruškami, ten svojí chutí hosty překvapí i zaskočí. Předkrmový tortillový košíček zase míří do Mexika a hostitelka na to jde šikovně i s lehkostí. Zato úkol týdne – žemlovka, kterou si vylosuje, je podle ní pěkně pracný. Předkrm doplněný úhledným zeleninovým špízem má úspěch, celkem i vývar s kapáním, i když polévka je pro někoho studená, pro jiného trošku nedochucená. Úspěch má ale králík, kterého sní i Iva, přestože v dětství chovala zakrslého králíčka. Ke každému jídlu je speciální víno, k čemuž má malé výhrady jen vinař Jiří, který by si asi uměl s vínem poradit ještě lépe než servírka Marie.

Ladislav radí

Sledujte premiérové Prostřeno! od 17.35 na Primě.