Seriály a filmy

29. července 2020 19:00

Lucie Gretzová

Hostitelka v Prostřeno! bude věštit z květin

Petra (39) překvapí svými zájmy a hosté si u ní nacpou bříška k prasknutí.

REPRÍZA Vyučená čalounice, která žije sama se svými dětmi, dnes pracuje jako obsluha nedaleké čerpací stanice. Čtvrtá hostitelka má malý byt, kde toho ke šmejdění moc není. Navíc Petra respektuje soukromí svých milovaných dospívajících dětí, takže druhý, dětský pokoj je tabu. Zato se u ní najde kytara a to je příležitost pro Bohouše, který předvede kousek ze svého pěveckého umění. Skromnější bydlení hostitelka vynahradí sytou večeří – u ní nikdo hladovět nebude: menu je moderní a na úrovni, Petra si v kuchyni ví rady. Bohouš zase u večeře perlí a všichni už se nemohou dočkat, až jim zítra konečně předvede, co sám dovede.

Podívejte se, jak Petra věští z květin:

Petra, která ráda kreslí nebo ji baví moderní historie, si také rozumí s květinami, což je i čtvrteční tvořivá zábava. A co hostům připraví? Začne avokádovou pomazánkou na chlebíčcích, které kombinují sušenou šunku, avokádo a kozí sýr. Polévka je dýňová se smetanou a opečeným chlebem, zajímavá jsou šťavnatá (a bohužel přesolená) kuřecí prsa v majonéze s nivou. Slabší je příloha – opečené brambory s česnekem a rozmarýnem dlouhým čekáním ztvrdly.

Podívejte se, jak se povedla dýňová polévka:

Co se ale Petře opravdu povede, to je sněhový dort s ovocem Pavlova. Ten není lehké dobře upéc, ale hostitelka to dokáže a moučník jí „nespadne“. Jen Bohoušovi se zdá, že je „tak sladký, až je kyselý“.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.