Prostřeno! Hosty přivítá banán! Martin vystřídá několik převleků!

Vysokoškolák Martin pojal týden jako velkou taktickou hru, rád by se prý viděl v televizi. A nikdo neví, co od něj má čekat. Podle tajemného menu i ohledně bodování.

Martin navíc umí překvapit sám sebe. Třeba jeho úkol týdne bude premiéra, ale úspěšná! Dokonce i přesto, že svůj olivový chlebík navrchu spálí. Martin je spíš takový pokerový hráč, chvílemi až flegmatik. Prostě mladý recesista, který miluje kostýmy, své hosty přivítá převlečený za banán a pozve je do svého nikterak naklizeného studentského pokoje a pobaví legrační troubou v jinak pěkné kuchyni rodinného domu.

Hosty přivítá banán

Své chody zahalí do tajemných, místy až provokativních názvů. Co je třeba takový starter „tajemná špona“? Závitek, ale nikoli kovový, nýbrž šunkový a s náplní z másla a nivy. Martin při tom trochu zadře tyčový mixér, ten bude ještě potřebovat na přípravu svého „lehce vařeného, lehce zeleného, čistě veganského druhého chodu“, který je ochucený mátou. I tato kombinace soupeřům zachutná.

Další převlek - jahoda

Špatné není ani „kuře v kari župánku s národní čínskou rýží“, které je ale pro soutěžní večeři možná až moc snadné. Nevadí, on to hostitel nakonec zkomplikuje svými pokusy, některé si vyzkouší i sám na sobě. Následuje totiž „(ne)chutná chemka“, improvizovaný pokus s molekulární kuchyní, dezert má chutí připomínat zmrzlinu. A chemická je i zábava. Koho bude bavit a kdo si pochutná na neobvyklém dezertu?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.