Prostřeno! Hra na pravdu přinese Renatě nemilé překvapení!

Verča to má na háku- Prostřeno!

Slovák Jozef řečený Jožko (43) slovenskou kuchyni neuvaří. Improvizuje se svými osvědčenými recepty a pilně dolévá domácí slivovičku.

A tomu odpovídá ve finále i uvolněná atmosféra večera. Poslední večeři nachystá operační důstojník pražské tržnice, otec pěti dětí. Jozef neprostírá u sebe doma v garsonce, kam by se návštěva těžko vešla, ale v bývalém pronajatém bytě na Chodově. Proto občas něco hledá, uspořádání kuchyně se po jeho odchodu trochu změnilo. Co uvaří? Žádné halušky, ale svá oblíbená, pro někoho možná až moc obyčejná jídla. Pudinkový dezert, který prý rád připravoval svým dětem, nazval „malý podvod“. A tak se to má i s předkrmem. Do zeleninového salátu klidně přidá i papriku, přestože ji Libor a Veronika nesnášejí. A k salátu podává tousty s domácí, hodně ostrou pomazánku, tu ale nepřipravoval sám. Zeleninová polévka s hlívou ústřičnou je pro Renatu moc mastná a Veronice nejede vůbec. Nejlépe dopadne hlavní chod, což je panenka pečená dohromady s bramborami a zalitá smetanovo-žampionovou omáčkou, k tomu je ještě dip z domácího sýra, připravený den předem.

Veroniku předkrm rozesmál

Není těch předpřipravených jídel tento týden už trochu moc? A co je nejzvláštnější? Libor neprotestuje, miluje totiž pudink, proto si na „malém podvodu“ se šlehačkou ve spreji pochutná ve finále s velkou chutí, dokonce si dá od hostitele i nášup a sní i Jozefovu porci – ten vlastní sladkou tečkou s klidem oželí. A dětská a překvapivá je od bývalého vojáka i kreativní zábava s ubrouskovou technikou. V pátek nebude samozřejmě chybět ani hra na pravdu, která překvapí hlavně Renatu… Pražáci si nakonec slíbí, že si „na jedno“ určitě společně někdy zajdou a libují si, jak si ten týden pěkně užili. Kdo to vyhraje? Pokud by se vám zdálo, že si výhru někdo zaslouží víc, můžete udělit vlastní body a zčásti to napravit. Určitě se dívejte na Prostřeno! a hrajte s Primou!

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Josefovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek