Seriály a filmy

24. července 2021 10:00

Aneta Gretzová

Hubnoucí speciál již tento týden v Prostřeno!

REPRÍZA: Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Bude totiž plné zdravého životního stylu a k tomu jako úkol týdne oblíbené guilty pleasure každého ze soutěžících.

Jak hřeší vegan a jak lektorka zdravého životního stylu? U stolu se sejdou čtyři ženy a jeden muž. Kdo bude vítězem a kdo předá nejvíc relevantních informací o zdravém životním stylu? Objeví se i mezi zdravě se stravujícími pohodáři nějaký taktik?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Bývalá herečka, nyní lektorka angličtiny Lenka (64) je proslulá systémem stravování, který uvedla v život.

Vyvinula ojedinělý způsob stravování, díky kterému pomohla vyřešit tisícům lidí nadváhu a mnohé zdravotní problémy. Napsala několik knih nejen o stravování, ale také román a dvě autobiografie. Volný čas tráví nejraději studiem principů metafyziky, psychosomatiky a vlivu kombinací planet a znamení na individualitu jedince. Také vytváří „selskorozumové“ poučky pro srozumitelné objasnění angličtiny… Jídlo je pro ni stále důležité – Lenka se nadále věnuje tomu, jak stravou ovlivňovat a řídit fyzickou a psychickou stránku člověka. Je vegetariánka, upřednostňuje stravu bez lepku a laktózy. Mezi její oblíbená jídla patří asijská kuchyně a nejraději má zeleninu a ovoce, které tvoří zhruba 70 % její každodenní stravy. Jak se popere se svým večerem? Sledujte už v pondělí.

Úterý: Dýdžejka Linda (44) zvládá mnoho profesí.

Mezi její záliby patří hudba, celostní medicína, nutriční výživa, kadeřnictví a holičství (barber). Ráda cestuje, surfuje a zajímá se o módu. Věnuje se zdravé stravě, ráda vaří pro svou rodinu i své hosty. Nejí vnitřnosti, tatarák, dršťky, kapary, ústřice a přesolené jídlo. Mezi její oblíbená jídla patří polévka Pho Bo. Pracuje celý život v kreativních profesích a věří, že se její přístup k životu promítne také do vaření. Uspěje v úterý její vyladěné menu, které připravuje proto, že chutná jí i jejím přátelům? Zaujme také neznámé hosty? Sledujte už v úterý!

Středa: Výživová poradkyně Helena dostala nabídku předvést před kamerami své umění – a přijala ji.

Má ráda pohyb a sport – cvičí pilates, jógu, chodí běhat a v zimě lyžuje. Mezi její koníčky patří i práce poradkyně a trenérky. Má ráda otužování. Jezdí na detox pobyty do Thajska. Ráda čte a zajímá se o detox, bylinky, přírodní kosmetiku a ráda sleduje pořady o zvířatech. Pro Helenu je zdravé a vyvážené jídlo základem zdravého fungování. Pokud chce někdo zhubnout, měl by si udržet štíhlost po celý život, střídmě se stravovat a nemít váhové a jídelní výkyvy. Nejvíc důležité je podle ní nad jídlem přemýšlet, plánovat ho a vybírat si co nejvíc „nechemicky“ zpracovaných potravin. Sledujte velice zajímavé setkání už ve středu. O hostech zjistíte víc, než jste si mysleli.

Čtvrtek: Specialistka podpory prodeje Kamila (34) zdravému životnímu stylu propadla.

Jejím velkým koníčkem je sport a pohyb – chodí běhat, cvičí fitness, HIIT i skupinový bodypump, pilates, jógu a stretching. S dcerou a pejskem chodí ráda na procházky. Společně jezdí na kole a objevují památky. Baví ji pečení. Do pořadu ji doporučila kamarádka, protože ví o Kamile, že se zajímá o zdravá jídla a cvičení. Pro Kamilu je to výzva a ráda pozná, jak probíhá natáčení. Ráda se také potká s novými lidmi, kteří mají podobné zájmy jako ona, a bude ráda, když od nich nabere inspiraci. Sledujte už ve čtvrtek, co se bude dít nad plnými talíři. Bude to i o tom, že zdravá výživa nemusí být nudná. A zábava? Ta už vůbec ne.

Pátek: Podnikatel Libor (32) se zdravému životnímu stylu věnuje naplno.

Po letech strávených v korporátech v obchodně-konzultantských rolích toužil dělat něco smysluplného a s obchodním partnerem založil a rozjel rostlinný catering a spoluvlastnil restauraci. V posledních letech si z koníčka udělal profesi, začal se věnovat fitness a poradenství v oblasti rostlinné kuchyně a stal se osobním trenérem zaměřeným na silově-kondiční trénink. Vedle toho pracuje jako konzultant v neziskovém projektu Rostlinně, který povzbuzuje majitele restaurací k rozšíření nabídky rostlinné kuchyně a pomáhá výrobcům potravin a supermarketům při uvádění nových produktů na trh. Někdy s kolegou působí na kurzech vaření, kde jako první větu říká, že on je ten, co neumí vařit, a bude radit. Podle Libora je nejdůležitější najít si styl, který je dlouhodobě udržitelný. Udržitelnost se týká nejen jeho návyků ve stravování, ale také planety a přírody. Snaží se kombinovat potraviny správně tak, aby měl dostatek energie pro aktivity, kterým se chce věnovat, a byl dlouhodobě zdravý. Velké části civilizačních nemocí se podle Libora může předcházet jídlem a správným výběrem potravin. Jak to tedy je s jeho schopnostmi v kuchyni? Zvládne své menu na jedničku? Uvidíte už v pátek.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

Prostřeno! a filmové a seriálové pecky na iPrima.cz nyní s novými vychytávkami

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno! recepty repríza

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.