Jarda má na zahradě sochu své bývalé soupeřky z Prostřeno!

V Praze a středních Čechách se o šedesát tisíc korun a hostitelskou čest k tomu opět utkají čtyři muži a jediná žena. Ta se jmenuje Markéta a do pořadu vstoupí s taktikou nízkého bodování.

REPRÍZA Ustojí to ve společnosti čtyř mužů? A první, zároveň nejstarší soutěžící už kdysi dávno v pořadu byl, což je situace, která se po nedávné v soutěži opět opakuje. I Jardovi se jeho někdejší parta moc nezdála, tak doufá, že narazí na lepší osazenstvo a nyní bude možná bodovat. Jenže – bude to uprostřed Čech pro něj konečně lepší?

Úkol týdne bude docela těžký, účastníci mají vytvořit odpalované těsto a upéct z něho nějakou lahůdku. Komu to půjde nejlépe? A kdo se na to vykašle? Kdo to v hlavním městě a Středočeském kraji celé vyhraje? Zástupce silného pohlaví, nebo jediná žena? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a nezapomeňte hlasovat! Deset tisíc korun může vyhrát nejen váš favorit, ale také vy!

Pondělí: Nejstarší soutěžící Jarda (78) je zároveň velký hračička, který rád veršuje, obdivuje ženy, tvoří a převléká masky

Jako první se k plotně postaví důchodce a velký kutil Jarda. Ten je v soutěži už podruhé, napoprvé mu nevyhovovala parta lidí u stolu, a tak doufá, že tentokrát to bude jiné. Hosty pozve do svého domečku, kde má na zahradě spoustu soch. Jedné se dočkala i jeho bývalá spolustolovnice, když ho před lety pěkně naštvala. Jarda pro své hosty připraví menu jako z pohádky, sepsané pěkně poeticky.

Co na to řeknou jeho soupeři? Budou mírně řečeno v šoku, ale ani ne tak z jeho menu s vepřenkami, polévkou s drožďovými knedlíčky, které v rodině milují, pečínkou z vepřového se špenátem a knedlíky a drobenkovým koláčem, to je celkem klasika, ale z Jardových převleků i jeho interiéru plného artefaktů. Je to poněkud bizarní a někteří z hostů se ani tak nebaví, jako spíš diví, nebo jsou celí rozpačití. Ale Jarda si své příznivce určitě najde, protože jedním z důvodů jeho opakované účasti v pořadu je prý i to, že po jeho prvním účinkování dostal spoustu příznivých ohlasů od diváků. A Jarda se nebojí dvakrát vstoupit do stejné řeky…

Úterý: Jan (46) žije s maďarskou přítelkyní, která ho inspirovala k jeho maďarskému menu

V úterý se k plotně postaví Honza, muž mnoha profesí, který má těsně před rozvodem a žije s přítelkyní. Kromě jiného působil tento vitální muž také ve školství, kam se míní po krátké pracovní pauze opět vrátit. A ten všechny pořádně překvapí. Připraví jim totiž maďarskou kuchyní. A proč? Protože jeho nová partnerka má maďarské kořeny a Honza má rád nejen svoji přítelkyni, ale i jemně pikantní maďarskou kuchyni.

Bude ale hostům uherská kuchyně chutnat? Pro koho bude moc, nebo naopak málo pálivá? Začne klasikou, na kterou jsme zvyklí – na předkrm bude budapešťská pomazánka na toustech. Jaká bude maďarská cibulačka? Asi s červenou paprikou… Maďarský paprikáš s tarhoňou je klasika, jen ta příloha je pro někoho záhada, stejně jako sladká tečka Dobošův dost. A co Markéta? Zůstane věrná svému bodování vždy za jedna? I kdyby bylo jídlo sebelepší? Bude zase taktizovat? U stolu začíná budit podezření, slovo taktika určitě padne, ustojí Markéta pozornost svých soupeřů?

Středa: Mluviti stříbro, mlčeti zlato? Mlčenlivý Karel (51), otec osmi dětí, v kuchyni příjemně překvapí

Karel pracuje v kuchyni, ale nevaří. To se dnes ale změní. Středeční hostitel má osm dětí a žije v dost malém bytě. Tím soupeře docela překvapí, jsou z toho celkem zaskočení… Některé děti jsou už z domu, ale přesto jich v bytě žije celkem šest, i uprostřed týdne se bude muset do bytu vejít hodně lidí. Je pravda, že mlčenlivý hostitel toho moc nenapovídá, ale zato koná a vaření mu jde pěkně od ruky. Karel sice nemluví, ale zato umí vařit. A svým hostům navaří nejen chutné pokrmy, ale také lákavé na pohled.

Prostě hotové hody – porce velké, jídla chutná: Na rozjezd to bude tuňáková pomazánka s bagetou, následuje zlatavý slepičí vývar s nudlemi a po chutné voňavé polévce je tu hlavní chod – bůčková roláda se šťouchačkami je zavinutá a ochucená právě tak akorát a po téhle porci nikdo hladový neodejde. A celou vyvedenou večeři završí dezert, který také nikoho nezarmoutí – každý dostane svoji porci štrúdlu se zmrzlinou. Prozradí na sebe něco hostitel při kreativní zábavě? A co na to Markéta? Bude pokračovat ve své taktice, nebo bude spravedlivá? Hostitel by si to zasloužil…

Čtvrtek: Čím překvapí jediná žena skupiny, personalistka a taktička Markéta (30)?

Ve čtvrtek přijde konečně řada na jedinou ženu skupiny, personalistku Markétu, která vystudovala žurnalistiku, kdysi studovala v Americe, pracovala a pobývala na Srí Lance i v Kostarice. Ta pány překvapí svým bydlením, žije totiž stále u své maminky, přítele má v Pardubicích. A protože u maminky vařit nemůže, útočiště jí poskytne ve svém pěkném bytě bratr. Bude to někomu vadit?

Markéta vsadí na moderní odlehčenou kuchyni. Salátek s quinoou a řepou, to není nic moc pro Jardu ani chlapy u stolu. Dost racionální je pórkový krém, naděje vzbuzuje pečené kuře, jenže jsou k němu batáty a ani ty nechutnají všem. Sázkou na jistotu je italské tiramisu připravené podle tradičního receptu. Čím dál víc se bude řešit taktika. Tedy hostitelka a její taktika. Pánové začínají tušit a dostanou další indicii. Markéta se při jejich výslechu docela zapotí, také se ale budou řešit děti a vhodný věk na jejich zplození. A zábava bude tak trochu halloweenská a bude též souviset s jídlem...

Pátek: Podnikatel, motorkář a sběratel Pepa (44) má velké ambice. Podaří se mu je naplnit?

Finále poslední večeře má ve své režii podnikatel Pepa, sběratel a motorkář, který žije se svou rodinou velmi aktivním životem. Ten celý týden všem tvrdí, že moc nevaří. Je to pravda? Menu na papíře vypadá jako od šéfkuchaře. Bude ho ale Josef také umět připravit? Hosté se moc netěší na jeho bílou polévku, zato hlavní chod supreme s brambory à la Pepé se povede.

Josef nakonec splní, co jeho světácké menu slibuje. Upeče křehké kuřátko a brambory jsou podle oblíbeného rodinného receptu posledního hostitele. A moderní i světácký recept je poslední čokoládový mousse. A jak si poslední večeři užije Markéta? O její taktice se bude hodně mluvit. Přizná se konečně k tomu, jak se rozhodla bodovat? A vyplatilo se jí to? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a dozvíte se, kdo to nakonec celé vyhraje!

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě. SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.