Prostřeno! Jarda naservíruje pečenou nutrii!

U dřevorubce Jaroslava (45) všichni čekali koleno, tatarák nebo řízky, ale na stole přistane pekáč s pečenou nutrií!

Jaroslav je nepřehlédnutelný, uznává jen chlapské móresy, jídlo a názory, dokonce působí skoro jako misogyn a homofob. Je nekorektní, miluje zvířata, také ta na pekáči. Ale někdy je s ním legrace a umí překvapit. Doma ve svém nuselském bytě chová rybičky, v jednom z akvárií má i kraba Kristiána, v kleci roztomilé chůvičky. A hosté jsou příjemně překvapení, že navzdory vší té havěti má prostorný, uklizený a čistý byt. Dámy podle toho, jak chodí oblečený ke stolu, čekaly něco mnohem horšího. Jarda pracuje ve výškách, což měla být i součást jeho adrenalinové zábavy, ale z té nakonec kvůli počasí sejde. V kuchyni hostitel moc nestíhá, soupeře přivítá hodně nervózní, zápasí nejen s moučníkem, ale připálí i krutony do polévky.

Co je to za maso?

Nejvíce překvapí svým menu, kde je také zelenina a kde není moc masa. Kromě plněných vajec, ozdobených jako kuřátka a servírovaných na listech kadeřavého salátu, bude krémová česnečka, kde je hodně brambor (i bujonových kostek) a spousta másla. Renátě tak chutná, že si přidá, a vůbec má Jarda s rozjezdem své večeře úspěch.

Nutrie

Hosté ale stále netuší, co se skrývá za jeho „tajemstvím“ se šťouchanými bramborami na hlavní chod. A Jarda nechá návštěvu až neslušně dlouho tápat v nejistotě. „Vodní myš“ přinese na stůl rovnou v pekáči, nutrie je už trochu vysušená. Pepovi připomíná chutí kachnu, Renátě králíka. Hostitel chtěl asi překvapit i provokovat, ale hlavně má tohle zdravé maso moc rád, jeho strýc, u kterého vyrůstal, nutrie choval. Co na to řeknou hosté? Komu nutrie nejvíc zachutná? A co bude větší zábava? Vyvolávání duchů, nebo banánová buchta, jejíž nepřipálené části bude hostitel před servírováním vystřihovat nůžkami?

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.