Seriály a filmy

26. září 2016 11:45

Prostřeno! Je to vůbec možné? Hosté si budou muset uvařit sami!

V Moravskoslezském kraji se u prostřeného stolu sejde poměrně mladá parta a také dost neklidná. Severní Moravu budou reprezentovat tři ženy a dva muži, první dva večery budou dost netradiční, úterý zcela unikátní.

V pondělí uvaří Žaneta, která kvůli svému zrakovému handicapu vidí jen obrysy, přesto do toho jde. Nemá vybraný slovník a do Prostřeno! se přišla pobavit a zviditelnit. Podobné cíle měla možná i potetovaná brunetka Míša, tu ale zcela ovládla tréma, takže naprosto vybouchla. Zhroucená leží v posteli a pomoci jí musí sestra a kamarád, jinak by se hosté u ní nenajedli. I oni sami ale musejí přiložit ruku k dílu. Co na to muži a zkušená kuchařka Dana, která se kdysi starala o kulinářský učňovský dorost? Zvládne kromě ní ještě vůbec někdo úkol týdne – krajovou specialitu? A v neděli se moravskoslezská parta sejde znovu na Poslední večeři. Vzhledem k tomu, jak divoké byly předešlé dny, bude vyhlášena prohibice. Poslední setkání proběhne bez alkoholu, což se ovšem Michaele vůbec nelíbí a flašky se hlasitě dožaduje. A budou se řešit nejen staré záležitosti od stolu, ale také ze sociálních sítí. Uvaří Michaela konečně? A jak hosté zvládnou vaření poslepu?

Pondělí: Téměř nevidomá Žaneta (24) šokuje svou odvahou, slovníkem i barvou vlasů

Růžové vlasy první hostitelky signalizují, že Žaneta bude pěkné číslo. Podruhé hosty překvapí, když jim sdělí, že její horší orientace v prostoru neznamená, že je „sjetá“ či opilá, ale že skoro nic nevidí, už odmala se totiž potýká s vážnou poruchou zraku. Přestože Žaneta sama téměř nevychází a často se musí spolehnout na pomoc své spolubydlící a přátel, ve vlastním bytě se orientuje a vaří prý často a ráda. Dokonce doufá ve vítězství. Žaneta je totiž velmi optimistická a pozitivní slečna, ale při svém vaření se několika karambolům nevyhne a její slovník je pak dosti nevybíravý. Jídelníček nevypadá zle: pizza tyčinky, brokolicový krém, krůtí prsa na pomerančích s rýži basmati a ovocné pokušení – to zní celkem lákavě. Hostitelku ale zradí rýže, protože se rozsype celá po zemi. Nakonec musí zvolit těstoviny, které se k hlavnímu chodu hodí mnohem méně. Polévka je hustá jako kaše, předkrm poněkud přeplácaný a jsou z něj cítit kvasnice. Nakonec je nejchutnější ovocné pokušení – pohár s ovocem a mascarpone. Na první večeři je ale nálada bujará a hosté si celkem sednou a pobaví se, Žaneta se dokonce pokusí o úkol týdne!

Úterý: Hostesku Michaelu (22) naprosto ovládne tréma a s vařením jí pomáhá sestra, kamarád a nakonec i soupeři. Jinak by se totiž vůbec nenajedli…

Chvíli to vypadá, že v úterý se prostě vařit nebude. Atraktivní mladé hostesce Míše je špatně, leží v posteli a odmítá vstát. Její nevolnost nemá na svědomí včerejší Žanetina večeře, ale hroutí se z trémy před kamerou. Přivolaná sestra Míše pomůže s přípravou předkrmu – česnekové pomazánce na koupených bagetkách, kamarád zase s domácí banánovou zmrzlinou. Polévka není, na menu je druhý předkrm v podobě brokolicového salátu s mozzarellou. Italský sýr ale Míša nekoupila, stejně tak chybí spousta dalších věcí, není ani prostřeno. Na přípravu hlavního chodu si připravila dva grily, kde chtěla narychlo opéct maso dvou barev (hovězí a kuřecí) a plátky brambor. Rozpálit grily a pečení se však musejí ujmout sami hosté, protože hlad je nejlepší kuchař. Jídlu moc nedali už včera, tak dnes raději přiloží ruku k dílu a ještě k tomu konejší rozhozenou hostitelku. A zábava? Ta nebude, vždyť co je lepší zábava než tento adrenalinový průběh večírku? Moučníkem je sladká, zmrzlá a skoro nedobytná tříšť, která „korunuje“ Míšino úterní fiasko…

Středa: Vyučený číšník a nastávající otec Tomáš (23) miluje různé hry. Vyhraje nejvíce bodů? Snad už to dnes bude jen lepší…

Tomáš z Opavy překvapí ve středu svou snaživostí. Rád by měl večer perfektní, ale okolnosti tomu nepřejí. Děvčata u stolu jsou docela rozjívená a Michaela je už zpět ve formě a překvapí svými kritickými názory. I když se hosté konečně najedí, atmosféra není tak uvolněná jako předchozí večery a pomalu houstne. Míša totiž docela hodě věcí nejí a jednou z nich je hermelín i houby, což je právě kombinace předkrmu v alobalu, který jinak ostatním chutná, jen Dana má připomínky k servírování. Frankfurtská polévka neobsahuje frankfurtské párky, což zajímá Danu, která přišla opravdu soutěžit. Od středy až do pátku bude přílohou bramborová kaše. Poprvé je ke krůtím prsům, prošpikovaným mrkví a slaninou, což by bylo dobré jídlo, jen v troubě poněkud vyschlo. Nikoho nepřekvapí, že milovník šipek a bowlingu si vybral házení do terče jako svoji hlavní zábavu, aby ale soupeři viděli, jak těžké to má Žaneta, nejprve se strefují do terče se zavázanými očima.

Čtvrtek: Dana (53) je zkušená a šikovná kuchařka, která z těch mladých a neklidných už prostě chvílemi nemůže

Předposlední večeři podává dobrá kuchařka Dana, která si myslela, že bude v kuchyni a u stolu vzdorovat silnějším soupeřům. Některé neznalosti konkurence ji prostě zvednou ze židle, stejně jako Žanetin slovník i fakt, že je jí vlastně jedno, co jí, a přišla se do pořadu zviditelnit asi jako Míša. Přesto všechno se Dana prostě soustředí na svůj výkon a odmítá se nechat rozhodit tím, co zaslechne… Hostitelka soupeře překvapí dojemným rodinným příběhem, zvládá vařit, obsluhovat, má krásný stůl a usmaží i chutný úkol týdne, krajové bramborové placky. Začne sytým předkrmem v podobě plněné kuřecí rolky, nevšední cuketovou polévkou, na hlavní chod jsou oblíbená hovězí líčka a na závěr vynikající tiramisu. Hosté mohou být spokojení, Dana překvapí zábavou, střelbou z laserové pistole. Ta potěší minimálně Tomáše, který podobné hry miluje.

Pátek: Dovolí Čeněk (38), aby u něj Žaneta za deset bodů tancovala na stole? Jak dopadne tenhle výměnný obchod?

Poslední hostitel překvapí komfortním prostředím domu svých rodičů, kde žije a kde bude vařit, protože často narážel na svoji komplikovanou minulost, ale toto je luxus. Čeněk má reálnou šanci na výhru, jeho menu není špatné a navíc se dohodl se Žanetou. Tato taktika se ale vůbec nelíbí Daně, která podobné návrhy sama odmítla už včera a připadá jí to nefér. Proto se do Žanety při večeři pustí, ale nejen do ní, pěkně od plic i ostatním vytmaví, co si o nich myslí. Jak se může do Prostřeno hlásit někdo, kdo ani neví, co je cuketa nebo řapíkatý celer? Čeňkovy chody ale mají také vady na kráse: kuřecí koktejl je až moc jemný a spíš připomíná pastu nebo pomazánku. Jarní polévka z čerstvých rajčat s kapáním není špatná, ale je to spíš vývar než rajská polévka, diví se Dana. Možná ji štve i to, že poslední hlavní chod je zčásti podobný jejím líčkům – hovězí roštěnky jsou s kaší, ale maso se nerozpadá jako včera u ní. Míša samozřejmě hovězí opět nejí… A „královské palačinky“ jsou studené a poněkud tuhé, i když náplň je chutná. Na zábavu se fárá dolů do dolu, což je pro někoho objevné a vzrušující, ale pro toho, kdo jen s vypětím sil přetrpěl školní exkurze, pěkně nudné.

Dá Žaneta Čeňkovi deset bodů a bude si u něj za to moct zatančit na stole, jak si přeje? Kdo v Moravskoslezském kraji vyhraje 50 000 korun a zachová se více než štědře? Sledujte Prostřeno!

Každý všední den na Primě v 17.50 a v neděli také Prostřeno! – Poslední večeře v 17.35, kde si to hostitelé definitivně vyříkají.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.