Seriály a filmy

18. července 2016 11:00

Je to vůbec Prostřeno! ? Tento týden se bude bodovat vysoko!

REPRÍZA Tento týden bude výjimečný. Jako kdyby soutěžící z Libereckého kraje přímo mávali andělskými křídly… Boduje se vysoko, nikdo nechce nikoho zarmoutit, téměř všechno všem chutná – je to vůbec Prostřeno!?

Je, a velmi sympatické, včetně dost překvapivého finále, které pokračuje ve stejném duchu. Přitom jde o pětici smíšenou, vařit budou tři ženy a dva muži nestejného věku, první soutěžící dokonce potřebuje pomoc asistentky, ale ani to nikomu nevadí… Vážně. Potečou i slzičky, ale spíš z trémy a dojetí nad vlastním osudem, protože o soukromí soutěžících se toho tentokrát dozvíme dost. A o zábavu se postará gay Lukáš, který je srandista snad už od narození. A dokonce se všichni se ctí poperou i s úkolem týdne – horským menu! I když dvakrát budou vypomáhat sousedé…

Pondělí: Marcela (49) se zotavuje po vážné nemoci a vaří s chodítkem

První hostitelka pozve hosty do útulného a domáckého centra sociální rehabilatace, kde se snaží vrátit zpátky po operaci mozku. Neobejde se bez chodítka a občasné pomoci asistentky, což všichni berou s pochopením. Hosté se u ní cítí dobře a menu si pochvalují – jako kuchařka Marcela překvapí velmi příjemně. Je jasné, že tahle parta si bude rozumět. Marcela zvládne i úkol týdne – krajové horské jídlo kucmoch – bramborák se škvarky a zelím. Stihne upéct i domácí bagetky, je to prostě žena, z níž Lukáš cítí energii a sílu, bez nichž by se nedokázala poprat s vážnou nemocí. Ani zábavu Marcela rozhodně nepodceňuje – soupeře vezme mezi veterány-bicykly, budou si moci skočit a nakonec nezapomene ani na kávičku!

Úterý: Gay Lukáš (24) je tahounem zábavy a Prostřeno! si vybral jako seznamku

Pošťák Lukáš žije s kamarádkou a čtyřmi malými psy v hodně zabydleném bytě. Hostům nevadily ani stísněné prostory a celkem obyčejné menu – Lukáš na nějaká ta „éčka“ prý nehledí. Mladý amatérský kuchař to dožene svou zábavností a výřečností a třeba se špenátovou polévkou vyloženě zaboduje. Po několika eskapádách Lukáš nepije alkohol a ani maso nemusí. Svůj horský úkol uvaří podle receptu babičky, která bydlela pod Ještědem. Lukáš je momentálně bez partnera a doufá, že prostřednictvím pořadu třeba zaujme „nějakého pořádného chlapa“. Čtyři jorkšíři mu v malém bytě nestačí, ještě má křečka Džambulku. Co se stane, až se u stolu objeví hlodavec? Bude hlavní chod vegetariánský? A s lilkem, jak slibuje menu? Proč milovník videa fušuje štábu do práce? I on rád natáčí, rád se předvádí a Prostřeno! je přece ta správná příležitost.

Středa: Dokáže Etela (38) svému ex, že nevaří jen blafy?

Třetí večeři připravuje žena, která se do pořadu přihlásila, protože jí její bývalý vyčítal, že neumí vařit. Etela se proto rozhodla sobě, dcerám i jemu dokázat opak, ale smůla se jí lepí na paty. S měsíc domluvenou zábavou to vypadá nahnutě. Etelu nervozita úplně ovládá, zpočátku kazí, co se dá. Bude mít vůbec dost brambor na zelňačku a šťouchané brambory k hlavnímu chodu? Během večírku potečou párkrát slzičky – to když hostitelka zavzpomíná na své těžké dětství, ale i ze stresu. Přijedou nakonec dobrovolní hasiči? A věděli jste, že hasičská uniforma váží pětadvacet kilo? Jitka se o tom přesvědčí…

Čtvrtek: K Tomášovi (39) přijdou Kotvald s Hložkem potvrdit, že všechno je „v pohodě“

Tomáš v roli hostitele trochu trpí a upozorňuje na vlastní chyby. Je taktik, nebo jen stydlín? Do čtvrtka se otec devítiletého syna žijící sám a pracující ve stavebnictví moc neprojevoval. Ale muž, který na ostatní působí poněkud zachmuřeně a strojeně, umí překvapit! Minimálně sbírkou angličáků, ale také fotek, plakátů a desek Karla Gotta, doma má i pár vlastních vynálezů. Je to hračička. Zvládá i suverénní jízdu na jednokolce, s níž si dojede v Liberci na nákup. Tomáš sázel na papiňák, ten ale vzdoruje, pomůže mu soused? A jak dopadnou vafle ve vypůjčeném vaflovači od sestry, která mu radila s menu? Jídlo hostům sice až tak moc nechutná, ale zato si užijí retro zábavu, když se Tomáš s kamarádem převléknou za duo Hložek–Kotvald a uspořádají malý koncert.

Pátek: Závěrečná pyžamová párty u mladé maminky Jitky (24) s dobrým srdcem

To nejlepší nakonec? Každopádně nás čeká nevšední finále v podobě pyžamové párty, což napadlo usměvavou a sympatickou Jitku. Poslední večeři podává v kolektivu velmi oblíbená mladá bruneta na mateřské dovolené a nic se na tom nezmění ani v pátek v jejím prostorném a pěkném bytě. Hosté se pobaví při šmejdění v ložnici, kde najdou nejen Jitčiny erotické fotky, ale i další žertovné předměty v podobném duchu. Jitka připraví jednoduché, ale nápadité menu, které hostům velmi zachutná. Vše korunuje výborným moučníkem a trochu sice infantilní zábavou, která však libereckou partu definitivně stmelí. Sranda musí být, vždyť je to přece naposledy! Tahle pětka se ale ještě určitě uvidí…

A kdo to nakonec vyhraje? Dívejte se, budete určitě (mile) překvapeni…

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 9. 2023

Vaše mysl dnes bzučí jako pilná včela, Berani. Udržujte si lehkou a společenskou atmosféru. Nezaobírejte se příliš detaily. Možná máte tendenci dělat si starosti s výsledky, ale pravdou je, že problémy se vyřeší docela dobře samy, pokud si zachováte jasný pohled na své cíle. Není tak důležité, jak se tam dostanete, jako to, kam chcete dojít.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.