Jedna vegetariánka, milovníci masa a pudink jako úkol týdne. Sledujte Prostřeno!

Hned několik překvapení čeká na hosty v Ústeckém kraji, kde se sejdou čtyři ženy a jeden muž. Úkol týdne není těžký, ale jeho obtížnost a záludnost se stupňuje. Jde o dobře známý pudink, ovšem v poměrně neznámých variacích.

Diváci se mohou těšit na lepou majitelku pohřebního ústavu, která předvede akrobatiku u tyče, jednu vegetariánku, která vůbec nemíní dělat nějaké kompromisy, i když to zvládá celkem s úsměvem. Jak pochodí v souboji se dvěma skalními příznivci masa, jako jsou klempířka Šárka a jediný muž týdne Honza? A nakonec je tu nejmladší Katka, která by moc potřebovala vyhrát a je ochotná hodně nízko bodovat. Ve svých dvaceti letech bude už trojnásobnou maminkou! Ale znáte to, kdo jinému jámu kopá... Kdo to na Ústecku nakonec vyhraje? Zvítězí taktika, nebo poctivá domácí kuchyně?

Pondělí: Jana (35) podniká v pohřebnictví a učí tanec u tyče

Jana bydlí v milém domě vonícím dřevem a v centru obýváku má tyč. Hosty pozve do moderní kuchyně, kde prý tráví hodně času a tváří se, že ji nemůže nic zaskočit. Bude to úkol týdne? Ale pudink by mohl být pro dvojnásobnou maminku hračka, nebo ne? Je to propadák, ovšem servírovaný s černým humorem, hodným majitelky pohřební služby… Hostitelka myslí na všechno – co kdyby přišel ke stolu nějaký vegetarián? A taky že ano. „Já jsem jedna z těch, na kterou všichni nadávají – nejím maso,“ přizná se záhy Růžena. Ale Jana má docela pochopení, občas také nejedla maso. Od předkrmu čekali všichni asi více, možná domácí pečivo ke dvěma pomazánkám. Zatímco Jana připravuje náhradní zeleninu pro vegetariánku Růženu, polévka mezitím trochu vychladne. Plavou v ní knedlíčky z vepřových jater a Šárce se zdají polévka i hlavní chod poněkud překombinované. Kuřecí prsa jsou hořká od přemíry sójové omáčky a sýr je tam už možná navíc. Dezert je jednoduchý tvarohovo-smetanový pohár s ovocem. „Piškoťák ve dvoudecce“, aspoň ten si Růžena určitě dá. A jaká bude zábava? Samozřejmě pole dance – tanec u tyče. A všichni valí oči… „Skoro jsem nemohla popadnout dech,“ i taková je reakce na vystoupení lepé hostitelky. A Jana je i dobrá hostitelka…

Úterý: Nejstarší hostitelka Šárka (45) pracuje jako klempířka a moc se s ničím nepáře

Většina soupeřů považuje zatím za největší hráčku rozvedenou Šárku. Ale jak se včera ukázalo, možná to bude někdo úplně jiný… „Synovi jsem chtěla dokázat, že jsem hravá,“ říká o motivu své účasti trojnásobná maminka a dvojnásobná babička, která by si s případnou výhrou určitě věděla rady. „V téhle kuchyni vznikne výherní menu,“ představuje sebevědomě prostor, kde uvaří české menu. „Pudinkové nebe“ je Šárčin vlastní dezert, o to lehčí bude mít úkol týdne, i když tam nakonec pudink skoro zapomene dát. První dva chody se podobají včerejšku u Jany; Šárka uvaří synova oblíbená jídla. Zlatým hřebem je česká klasika – hovězí s bramborovým knedlíkem a se špenátem. Zbyde na Růženu dost špenátu? Možná bude zklamaná, Šárka totiž nemá v úmyslu podstrojovat jí nějaké „veganské extrabuřty“. Prý měla snachu vegetariánku, a taky se kvůli ní nijak neomezovala! Prostě není nad flákotu, jak říká… Nudle v polévce budou poctivé, připravené přímo před kamerou, maso ale v polévce není, což někomu vadí. Jenže podle Šárky je v jednoduchosti krása, tak vypadá její jídlo, stůl i bydlení. „Dělám docela těžkou práci, mám skoro pořád hlad, mám ráda omáčky,“ přizná se. A pivo… A majonézu… té je dost v předkrmové pomazánce, která je jednoduchá, vláčná a možná lepší než ty včerejší. Tanec bude na pořadu i dnes, ale hostitelka si na to radši pozve kamaráda, imitátora z travesti show.

Středa: Dělnice Růžena (30) má prý ráda všechno kromě masa, je to vegetariánka

Třetí večeři podává vegetariánka Růžena. Je hinduistka, indickou kuchyni prý doma vaří hlavně její muž. A všichni jsou zvědaví, zda jim nějaké to maso připraví. Ale mladá maminka předvede jen své oblíbené bezmasé recepty. Šárka se u stolu trápí hlady, bez masa se prý nenají... Jenže v tomhle je Růžena zásadová: „Já nebudu nikomu podstrojovat maso, dostanou zeleninu.“ A co všechny pobavilo? „Nejvíc mě dostalo, že netradiční indickou kuchyni podávala v klasickým českým cibuláku,“ diví se Šárka. Na hlavní chod je sladkokyselé jídlo se zeleninou a ananasem a Šárky se dotklo, že hostitelka nepodává nic, co maso aspoň vzdáleně připomíná, například sójové maso nebo talíř s nakrájenou uzeninou, když něco takového udělali oni i jí, aby se najedla. Zábavou je badminton na zahradě, to tu ještě nebylo. Takže bezmasá indická kuchyně a k tomu ještě pohyb. Dezert – smažené koule – skoro zabil Honzu. Nabral si vražedně sladkého sirupu víc, zaskočilo mu, a skoro to nepřežil. Šárka kritizuje a není moc tolerantní. Katka je taktik, její hra je opačná, ale boduje nízko. Jaký bude pudink, který nesmí být instantní? Růžena má doma jen hrachovou mouku – bude to k jídlu? Sama si pochutná a dala by si deset bodů, myslí si to ale i ostatní?

Čtvrtek: Malíř a natěrač Honza (37) miluje grilování, maso a steaky

Sympaťák Honza si pro své čtvrteční vaření vybral babiččiny recepty. Nezapomněl ani na vegetariánku Růženu, které naplnil lilek sójovým masem, tak se u plotny celkem zapotil. Naštěstí neví, že tyhle napodobeniny masa, vegetariánka Růžena moc neuznává. „Dodneška jsem nepochopil, jak někdo může být vegetarián, bez masa bych umřel,“ přiznává zapálený domácí kutil a oddaný otec rodiny. Jeho úkol týdne, chlebový pudink, je docela velká výzva. Fanda domácích pekáren upeče k předkrmu, který patří spíš do moderní gastronomie, domácí housky. Cibulačka podle babiččina receptu kombinuje krémovou cibulačku s žampionovou polévkou, jak tenhle netradiční rodinný recept uspěje? Na večer u Honzy se nejvíc těší Šárka, která doufá, že se u svého oblíbence konečně pořádně nají. Salát s mozzarellou, grilovaným lososem a salsou vůbec nevypadá zle, alternativu dostane i Růžena. Kritikou se se přesto nešetří, prostě tisíc lidí, tisíc chutí, platí i ve čtvrtek. A do toho Růženu rozčiluje, že Katka plýtvá masem. „Ty to radši vyhodíš, než si to necháš přihřát?“ doráží na nejmladší Katku, které se zdá její panenka málo propečená. Panenky je pro každého dost, hodně je i drceného pepře, v němž je maso obalené. Vepřové má tudíž grády… Karaoke přes zábrany a fakt, že holky moc zpívat neumí, nakonec pobaví. Honza zvládne i úkol týdne a moučník, a přestože je lehce nervózní, je asi nejlepším hostitelem týdne.

Pátek: Nejmladší Kateřina (20) má v plánu taktizovat, ale co se mohlo pokazit, to se pokazí

Vaření mladé maminky je samý zmatek a večírku neprospěje ani fakt, že v teplickém panelákovém bytě je málo místa a hostitelka se pokaždé musí při servírování otřít o Janu, které to ale není vůbec příjemné a trochu trne, kdy jí něco vylije na hlavu. Ještě méně příjemné je mňoukání a přítomnost hladové kočky, která se občas plete hostům pod nohy a jejíž chloupky jsou i v jídle. Katka má smůlu: těsto na „pomerančové překvapení“ připomíná spíš drobenku a na plech určitě nesteče, takže zatím je spíš překvapením pro hostitelku. Poradí jí tchyně, zda tam něco chybí? A poradí jí správně? Ani těsto na domácí nudle nemá tu správnou konzistenci a nakonec nudle zakalí drůbeží vývar, který je bohužel také přesolený. Z kuřecího masa je i roláda na hlavní chod, která se při servírování poněkud rozpadá. Jenže pro Šárku není kuře žádné maso… Ani úkol týdne a ani dezert nejsou žádnou sladkou tečkou, která napraví hostitelčiny lapsy, mezi něž patří i uboze prostřený stůl bez příborů… Katka, která od pondělka taktizovala a nechovala se moc fair, překvapí samu sebe a sebekriticky přizná, že se jí to vlastně všechno vrátilo…

Kdo se bude v závěru ústeckého finále nejvíce radovat? Kdo bude mít pocit, že mu jeho píle a zaujetí přihrálo úrodičku 50 000 korun?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 5. 2024

Berani, v posledních týdnech jste možná pracovali na projektech, které vám přinášely dobrý pocit, zejména na projektech, které se týkaly dosažení větší nezávislosti v kariéře. Během tohoto procesu jste si pravděpodobně osvojili některé nové dovednosti a nyní se cítíte dostatečně sebevědomí na to, abyste je mohli využít. Dnešní poslední výbuch odhodlání a vnitřní síly by mohl celý proces završit a dosáhnout vytoužených cílů.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.