Jedna z party je už v Prostřeno! podruhé! Přizná se?

Jedna z party je už v Prostřeno! podruhé! Přizná se?

Prostřeno! se na týden usídlí v srdci republiky v Praze a jednou i na venkově ve středních Čechách. V boji o titul o nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc korun budou ženy ve velké převaze – čtyři ku jedinému muži. A že se sejde temperamentní a šikovná sestava, u stolu budou hned dvě Kateřiny. Nebude se tolika žen Daniel bát? Ten spoléhá na své steaky z kvalitního hovězího, maso ale moc nemusí důchodkyně Anna. Hlavně to z domácího chovu jí nedělá dobře.

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

A jak si soutěžící poradí s batáty, nevšedním úkolem týdne? Ty všude nemají a mnoha lidem sladké brambory nijak zvlášť nejedou. Budou Středočeši poctiví a nápadití a zařadí batáty do svých jídelníčků? Daniel musí své chipsy smažit dvakrát, pak ale rychle zmizí ze stolu… A proč se omluví Anně a proč se ve finále citlivá Kateřina rozpláče? Sledujte další premiérové Prostřeno! od pondělí do pátku a dozvíte se to! A opět nezapomeňte hlasováním podpořit svého favorita! Vždyť deset tisíc korun můžete vyhrát také vy!

Pondělí: Maminka dvojčátek Gabriela (34) ráda vaří a nemluví do větru – hosté se u ní hned v pondělí báječně pomějí

U první hostitelky, žižkovské patriotky Gábiny, se návštěva v jejím zajímavě řešeném a prostorném bytě cítí od začátku dobře. Maminka dvojčat pracovala v cestovním ruchu a ráda by se na svou pozici zase vrátila, teď se ale plně věnuje rodině, protože její dva šestnáctiměsíční kluci jí dávají zabrat. Gábina ale taky moc ráda vaří, což jí samozřejmě hostitelskou roli usnadní. Je vidět, že je v kuchyni, kde má všelijaké zajímavé přístroje, jako doma. Inspiraci pro své vaření získala na svých cestách, služebních i soukromých.

V Barceloně poznala svého německého manžela, v Tyrolsku, odkud pochází recept na chutné předkrmové špenátové knedlíky s máslem a parmazánem, má strýčka. Úkol týdne hostitelku trochu zaskočí, batáty ve spíži sice nemá, ale nechá si pro ně poslat a celkem nenápadně je zařadí do svého mezinárodního menu, kde už má bramborovou kaši jako přílohu ke kuřeti v burgundském stylu na kořenové zelenině a červeném víně. Pappa al pomodoro je italská rajčatová polévka, nevšedně zahuštěná bílým chlebem, kam se snažila Gabriela dát vše nejlepší, co kdy z podobných polévek ochutnala. Bez chuti tedy ani druhý chod rozhodně není, i když ne každý nad tomatovou polévkou zaplesá. Sama hostitelka je ale nadšená ze své sladké tečky, což je francouzský čokoládový krém s ovocným pyré, který se jí povedl na jedničku. Gabriela nešetří na surovinách, v dezertu je také mango. Poslední chod je povedený, ostatně jako celý první večer, který všechny příjemně překvapil. Pondělí je velmi slibné, takže jestli to takhle půjde dál, bude to další vydařený týden.

Úterý: Těhotná Kateřina (29) pozve soupeře na venkov a podává večeři převážně z domácího chovu. Bio suroviny nadchnou Gábinu, citlivou Annu to ale zaskočí…

I druhá hostitelka má široký záběr – zvládne své povolání, ale i docela velké hospodářství a zahradu, navíc čeká druhého potomka. Kateřina žije v domě se svou šestiletou dcerou a maminkou a s přítelem se těší na syna, je už v sedmém měsíci. Chovají králíky a ovečky, všechno je u ní bio, doma mají také kočku a psa. Všechna tahle zvířátka návštěvu potěší během šmejdění po stavení a přilehlém okolí. Kateřina má ke své zvířeně praktický vztah, chová ji pro maso, nejsou to žádní mazlíčkové. Jenže nejstarší Anna to má přesně naopak, a proto ji nepotěší, když zjistí, že králík (opět na červeném víně jako včera) bude nejen na hlavní chod se šťouchanými brambory, ale dokonce i knedlíčkový vývar bude králičí. Katka na ni ale myslela a králíka, kterého Anička vnímá spíš jako mazlíka, jí vyměnila za krůtí maso.

Všechno je chutné, ale k dokonalosti přece jen něco chybí – občas je jídlo přesolené nebo vysušené. To platí o předkrmu i o úkolu týdne, bramboráčku z batátu, a také o dezertu, na který se moc těšila včerejší hostitelka Gabriela. I zábava souvisí s jídlem. A zatímco Gábina je ráda, že se může přiučit, jak se dělají domácí vepřové a jehněčí klobásky v pravém střívku, Anna raději odjede od stolu, protože se jí neudělá dobře. První Katka už jednou kdysi v pořadu vařila, kdy to na sebe „práskne“? A podaří se jí napodruhé zvítězit?

Středa: Daniel (27) se snažil připravit večer nezapomenutelný a ohromující, zábava začala v ponorce a ponorka pokračovala dál…

Uprostřed týdne uvaří jediný muž týdne, momentálně nezaměstnaný Daniel, který dámy nepozve domů, kde má málo místa, ale do bytu ke kamarádovi. A to možná neměl dělat. Místo není dobře vybrané, dámám připadá špinavé a neútulné. Dan začne netypicky zábavou. Ta je sice atraktivní, muži by ji však určitě ocenili více. Simulaci ponorky za první světové války si nejvíce užije Gabriela. Atrakce mimo byt je asi za všechny peníze, ale taky docela náročná na čas, který neúprosně běží, čímž se posune Danovo vaření. To je navíc minutkové, takže nachystaného toho Dan zatím moc nemá, spoléhá hlavně na kvalitní maso z italského řeznictví, z něhož bude grilovat steaky. Jako přílohu zvolil kuskus se zeleninou, to není úplně typická příloha, hostitel si ale myslí, že vedle kuskusu vynikne nejlépe chuť hovězího masa.

První tatarák z lososa je povedený, i na ten si ale dámy chvíli počkají. Hostitel je během večeře ulítaný, zpocený a nervózní, ze svého večírku nakonec nic moc nemá a dámy s ním. Dan není v pohodě, navíc když mu Anička řekne, že jí jeho hrášková polévka – podle ostatních chutná – připomíná žabí hlen, Dana se dotkne i její obracení očí v sloup. Anně nakonec nejvíc zachutná poslední domácí zmrzlina z lesních plodů, ta se Danovi povedla, i když příprava šlehačky mu také dala docela zabrat, bombička chvíli stávkovala. Hostitele nakonec nejvíc zradilo jeho „maso s rodokmenem“, pro někoho je hovězí moc propečené. Pro Annu studené „jak noha mrtvého“. Gábinu šokovalo, že steaky hostitel podával v hlubokých talířích a s prostíráním u půjčeného stolu si tedy vůbec moc práce nedal, čímž kvalitní surovinu i celkový dojem v podstatě zabil.

Čtvrtek: Důchodkyně Anna (59), která se zatím na maso moc netvářila, uspořádá velmi příjemný večírek a překvapí, když usmaží hned dvoje řízky

Jak to bude ve čtvrtek u Aničky? Nejstarší hostitelka je třeba druhé Katce velmi příjemná, možná nejvíc ze všech, včera u Dana však nešetřila kritikou, takže je jasné, že by mohlo dojít i na nějaké „oplátky“. Daniel je samozřejmě na výkon své soupeřky velmi zvědavý. Ve svůj hostitelský den je Anička veselá a vřelá, i když zpočátku je také dost nervózní. Původem Slovenka Anna prožila život ve všech metropolích někdejšího Československa. Studovala a převážně žila v Bratislavě, za láskou odešla do Brna, to ale nevyšlo a nakonec se usadila v Praze, kde žije sama se svým milovaným pejskem bišonkem.

Oproti včerejšku čeká na hosty elegantně prostřený stůl. U předkrmu si mnozí oddychnou, na stůl nepřijdou skuteční šneci, na které hostitelku tipovala Gabriela, ale jen ty z listového těsta, které se v menu ocitne hned dvakrát. Z koupeného těsta bude též poslední chod, jablečný štrúdl. Na přetřes přijde vývar, tentokrát s celestýnskými nudlemi. Jak dlouho ho Anička táhla, čtrnáct hodin, nebo jí na polévku stačil časový limit? Každopádně podle milovnice hovězích vývarů Katky číslo dvě šlo zatím o nejlepší polévku týdne. I Gábi si libuje dochucení polévky a Anička z toho má velkou radost a viditelně se jí ulevilo. Uzná to i Daniel? A co dva druhy řízků? Vždyť Anna maso údajně skoro nejí… Oba jsou z vepřového masa, ale medailonky z panenky jsou obalené v těstíčku a vepřové plátky v klasickém trojobalu. Daniel si pochutnává, výborný je i jednoduchý bramborový salát s přídavkem hořčice. A Anička se nakonec dočká i gentlemanského gesta, přátelské omluvy, mezi ní a Danem dojde i k nečekanému usmíření. Atmosféra bude po celý den náramná a nebudou chybět ani chvilky dojetí a slzičky štěstí.

Pátek: Ve finále se vytáhne i druhá Kateřina (27), která pozve na poslední večeři hosty do hnízdečka své lásky

Servírka Katka přiznává, že do pořadu jde samozřejmě i kvůli výhře, ale už velmi dlouho si to prý chtěla sama vyzkoušet na vlastní kůži. Co se úkolu týdne týče, poslední hostitel je většinou ve výhodě, protože již ví nebo aspoň tuší, co by si měl nakoupit a připravit. Kateřina batáty zakomponuje do svého hlavního chodu, ke staročeským vepřovým kostkám s pečenými paprikami, anglickými bramborami a šťouchanými bramborami s cibulkou. Dost staročeský se hlavní chod nebude zdát Danovi, ten je ale v pátek úplně bez nálady a zdá se vyčerpaný.

Hostitelka se předem obává, zda její sladká tečka, kokosový dort, nebude moc hutná. Katka si uvědomuje, že po fazolové polévce z uzených žeber, kde je i smetana, by se mohli soupeři cítit skoro přejedení. Přesto se poslední hostitelka u plotny časem úplně rozzáří, polévka je shledána výbornou i díky řeřiše na ozdobu, která jí dodala říz, a počáteční stres a obavy odplynou. U předkrmu „zapečené vejce s rajčaty, žampiony a šunkou prosciutto“ všichni včetně Aničky obdivují, že se Katka pustila do domácí bagety. Ta se sice trochu připálí a Katka nakonec sežene jen šunku schwarzwaldskou, ale doufá, že to nebude nikomu vadit. A také ne – hosté ocení předkrm úhledně podávaný v zapékací nádobce i domácí pečivo. „Předkrm byl luxusní,“ nešetřila superlativy paní Anna, které se zdál Katčin první chod nejlepším z celého týdne. A nakonec po bláznivě hravé zábavě a kokosovém dortu, který dopadl nad očekávání, přichází finále. Proč se ale Katka nakonec rozpláče? Co jí přišlo tak líto, přestože se jí večeře povedla?

Co druhou Katku zklame? A jak celý pražský a středočeský týden dopadne? Kdo to nakonec vyhraje a jak se zachová? Zvítězí dobré jídlo, nebo taktika? Dívejte se a hlasujte!

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte. SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 9. 2023

Romantika pro vás dnes rozkvétá. Pokud jste nezadaní, procházka po okolí by vám mohla zprostředkovat kontakt s někým novým a zajímavým. Pokud jste zadaní, mohli byste si se svou drahou polovičkou naplánovat výlet mimo město, třeba víkendový pobyt. Výlet může částečně souviset s obchodem. Je to skvělá doba pro psaní, i kdyby to měl být jen dopis příbuznému.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.