Seriály a filmy

20. listopadu 2017 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno! Jen hlavní chod Lukáše vyšel na 4500 Kč!

Roastbeef - Prostřeno!

Barista Lukáš (23) chce holkám nabídnout něco nového, neotřelého a kvalitního, ale moc nepochodí. Nebo ano?

Lukáš a jeho přítelkyně jsou vášnivými diváky pořadu Prostřeno!, takže není divu, že si to jediný muž plzeňského týdne chtěl také vyzkoušet na vlastní kůži. Příští rok se míní oženit a na výhru už má doma dokonce připravené prasátko! Naplní ho? Prý jediná jeho taktika spočívá v tom, že chce co nejlépe uvařit z kvalitních surovin, na to klade velký důraz. Lukáš si prostě věří, ale po včerejšku se začíná bát, zda to holky vůbec ocení. Pravda je, že třeba Mária ani neví, co je roastbeef. A hostitel si své vaření neulehčuje, postupuje metodou pokus-omyl. Nejprve zapomene maso před pečením zostra zatáhnout na pánvi, to ale včas napraví.

Lukášovi pění krev

Místo polévky podává dva předkrmy, po roastbeefu jsou na řadě parmské lilky, zapečené s rajskou omáčkou a parmazánem. I lilek se musí nejprve opéct a teprve pak naskládat do formiček, takže příprava opět nadvakrát. Kuchař kleje, ale snaží se. Na přípitek barman Lukáš vtipně zkombinuje úkol týdne s proseccem. Roastbeef dámám připadá tuhý a ještě krvavý. Přestože o sobě Lukáš říká, že je „splachovací“, když hází do koše nedojedené luxusní hovězí, pění mu krev v žilách. A o moc lépe nedopadnou ani lilky s domácím bazalkovým pestem. Hlavního chodu se Lukáš po té studené sprše už vysloveně bojí. Maso z argentinské svíčkové ho stálo čtyři a půl tisíce! Jenže… holkám steaky i přílohy moc chutnají, proč to ale kuchař vůbec neosolil? A mladý hostitel chce děvčatům nakonec ukázat, co všechno ještě umí. Pozve je k sobě do podniku, kde jim k ozdobené kávě podává svůj raw dezert, který také sklidí většinou chválu – jen ta přemoudřelá Šárka s Jiřinou Lukáše pěkně štvou…

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Lukášovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!