Seriály a filmy

25. května 2017 19:00

Prostřeno! Jiří naučí soupeře jíst hůlkami!

Vietnamské závitky - Prostřeno!

Vyučený kuchař a obchodní poradce Jiří (34) je výborný hostitel a také diplomat. Ukočírovat finále nebude totiž snadné…

Sympaťák Jiří je rozvedený otec syna, kterého má ve střídavé péči. Své hosty pozve do pěkného a vkusně zařízeného domku, který byl před lety prý zcela vytopený. Dnes by to ale nikdo nepoznal. Aktivní hostitel má tah na bránu, což předvede i ve finále. Nevypadá vůbec nervózně a snaží se hosty pobavit i při přípravě pokrmů. Jak soupeři zareagují na Jirkovo nevšední moderní menu? Vaření Jirku baví a návštěvu překvapí svými vietnamskými závitky i minikurzem jedení s hůlkami.

Polévka s lososem

Umí to, přestože se při přípravě úkolu týdne ošklivě řízl, a navíc mu chybí po úrazu z dětství jeden prst. Lucie je vděčná za hráškovou polévku, lososa by tam sice mít nemusela, ale těší ji, že není další vývar. V hlavním chodu jsou zajímavě upravená kuřecí prsa, zelený chřest, černé olivy, rozmarýnové brambory a k tomu ještě salát s černou čočkou a granátovým jablkem. Leonu moc potěší sladká tečka „tart s jahodami“ a hostitel je šťastný, jak to pečení hezky zvládl. Jiří sice nemá rád ticho u stolu a dává přednost příjemné konverzaci, to ale Marián a Andrea moc nezvládají. Pohoda u stolu se střídá se schválnostmi a invektivami při zábavě a následném předávání dárků, ale focení polaroidem zase přinese chvíle uvolněné zábavy.

Je Andrea tou největší hráčkou, jak ji obviňuje Marián? Po páteční večeři soupeři tipují na vítěze Jiřího nebo Lucii. Kdo to nakonec celé vyhraje a stane se šťastným hostitelem libereckého týdne?

Sledujte od 17.35 na Primě.

Pepř v dezertu Pepř v dezertu

Sdílejte článek