Prostřeno! Libor se na pánskou společnost připravil dokonale!

Podnikatel, estét, detailista a gurmán Libor (49) sbíral celý týden informace, aby ve finále oslnil.

Navzdory vlastní realitě by si Hanks ze mlýna ve finále přál podívat se do nějakého komfortního „vyvoněného“ domova. A to mu jeho vrstevník, podnikatel Libor, dopřeje. Svůj dům ve Frýdku-Místku si nákladně rekonstruoval, takže působí jako nový. A nechybí v něm vinotéka, protože rozvedený otec tří dětí má víno rád a umí ho skloubit s jídlem. Dnešní večer bude dlouhý, slibuje poslední hostitel, protože si chce finále užít a protože podává o jeden chod navíc, než je zvykem.

Pivo teče proudem

Jako teplý předkrm bude „supreme z jarního kuřátka, zelený chřest, polenta“, na hlavní chod „pomalu pečené jehněčí kolínko na červeném víně a kořenové zelenině, kroupový salát se špenátem a medvědím česnekem“. Jehněčí a kroupy ale nevoní každému... To jsou ústřední speciality vybrané poslední večeře, na první předkrm je waldorfský salát s jablky a ořechy, známý i u nás, k němu ještě filet z kachního prsa a rybízová omáčka. Libora mrzí, že takové dobroty neochutná Hanks, když v létě maso nejí – a jehně, to už vůbec ne! A pak je tu ještě trošku do Indie hozený karotkový krém s červenou čočkou. Na čem se pánové shodnou, to jsou palačinky, naposledy u Libora budou ještě zapečené s tvarohem. Prý vynikající!

Hanks odmítá maso

Libor si nadělil tuhle hostinu jako výzvu před svými blížícími se padesátinami, na které se ale ještě vůbec necítí. Jak mu to v jeho velké a moderní červené kuchyni půjde od ruky? Jakub si myslí, že tohle všechno nemůže stihnout. Jenže pozorný hostitel plánuje i neošizený a delikatesní úkol týdne. Pokračuje ve vysoké gastronomii a nikde nezaváhá. Ocení to hosté? Venku na terase si mohou pánové při chvilce čekání natočit pivko. A pokračuje atraktivní zábava pro muže. Naposled to je malá projížďka na starých motorkách a mopedech, které sbírá majitel veteránů Libor. Samé krásné stroje…

A jak to v pátek v Moravskoslezském kraji celé dopadne? Nevynechejte finále, co když dostanete chuť hlasovat, a možná tak i vyhrát deset tisíc korun?!

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 25. 2. 2024

Uvolnila se ve vás intenzivní vášeň, Berani. Těžko odoláváte touze vzít svou milovanou osobu a utéct na nějaký opuštěný ostrov. Odpočinek od civilizace by se vám hodil. Ale pokud se na takový ostrov nemůžete dostat, co takhle vytvořit si oázu přímo u sebe doma? Objednejte si jídlo z oblíbené restaurace, přineste si ho domů a užijte si intimní večer se svým partnerem.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.