Prostřeno! Libor vlastní hned dva byty! Jeden má speciálně pro tchyni!

Tvrdá rýže - Prostřeno!

Číšník Libor (32), který je momentálně na rodičovské dovolené, obsluhovat umí a doma v kuchyni je jako doma. Ale kde to doma vlastně má?

Čtvrtý hostitel, dvojnásobný tatínek na rodičovské dovolené, je kreativní muž mnoha zájmů. Jak sám říká, k vaření má blízko, protože v pohostinství prakticky vyrostl. V jednom paneláku v Hlubočepech obývá dva sousední byty, čímž své hosty pěkně zmate. Dámy pozve do menšího bytu, kde při návštěvách Prahy přespává jeho tchyně, pány usadí do většího, kde se pak celý večer odehraje a kde Libor s partnerkou žije a kde také uvařil večeři. Když se všechno vysvětlí, hosté si mohou pochutnávat. Libor na surovinách nešetří a při svém vaření působí klidně a vyrovnaně. Je to snad tím, že občas medituje? I on ale zazmatkuje, když během vaření vysype odpadky nebo se mu nepovede dezert. Naštěstí, jako by to tušil, má v záloze citronový koláč, upečený den předem. Přizná se, že mu s tím pomáhala přítelkyně?

Je Veronika taktik?

Na zajímavě servírovaný předkrm použije dvakrát mleté hovězí maso, první tatarák je s chutí lanýžů, druhý je ostřejší, a k tomu podává i přílohu z rajčat a domácí chléb. Naštěstí nemá s ochuceným syrovým masem nikdo problém, to už ale neplatí o zvláštní polévce se ztraceným vejcem, obarveným načerveno řepou. Ne všem se to líbí, hlavně Veronice polévka nechutná. Libor to od ní bere jako taktiku, navíc soupeřka má připomínky i k hlavnímu chodu, kachním prsům s rizotem. Veronika si stěžuje na nedopečené maso, Renatě se zdá „to správné“ italské rizoto na skus tvrdé. To ovšem hostitel nebere… a pánové si pochutnávají. Veroniku nechytne ani zábava s bubínky, ale ostatní bubnování baví a ocení, když jim hostitel zahraje virtuosně závěrečné sólo.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Liborovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5 000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek