Seriály a filmy

22. dubna 2021 19:00

Aneta Gretzová

Libor z Prostřeno! vaří zdravě a s rozmyslem. Ocení hosté jeho encyklopedický přístup ke stravování?

Libor v Prostřeno! předvede, že vařit zdravě a hlavně vyváženě je věda. Skladba svého menu bude připraven řádně vysvětlit. Ocení hosté tento přístup ke stravování, nebo se budou nudit?

V pátek vaří Libor. Zdravý životní styl bere vážně. Na přípitek si připraví minerálku, kterou dávali Lence rodiče, když byla nemocná. Kamila jí připodobní chutí k tomu, že chutná stejně, jako když v nemocnici olíznete špinavou podlahu. Plus drink pro mikrobiom.

Podívejte se na netradiční, zdravý přípitek:

Na řadě je předkrm: Komu bude chutnat jeho veganská paštika a objeví hosté, co v ní je za ingredience? Kdo ji považuje za nepoživatelnou, komu vaří marmeláda na povrchu? A dotknou se Libora výtky k jeho paštice, kterou nazvou jeho hosté houbami nasladko?

Podívejte se, jak hostům (ne)chutná:

Kdo ocení encyklopedický Liborův přístup k vaření? A kdo ne? Ovšem nejen to je důležité. Zásadní také je, kdo v pátek zaboduje a odnese si výhru.

Podnikatel Libor se zdravému životnímu stylu věnuje naplno. Po letech strávených v korporátech v obchodně-konzultantských rolích toužil dělat něco smysluplného a s obchodním partnerem založil a rozjel rostlinný catering a spoluvlastnil restauraci.

V posledních letech si z koníčka udělal profesi, začal se věnovat fitness a poradenství v oblasti rostlinné kuchyně a stal se osobním trenérem zaměřeným na silově-kondiční trénink. Vedle toho pracuje jako konzultant v neziskovém projektu Rostlinně, který povzbuzuje majitele restaurací k rozšíření nabídky rostlinné kuchyně a pomáhá výrobcům potravin a supermarketům při uvádění nových produktů na trh. Někdy s kolegou působí na kurzech vaření, kde jako první větu říká, že on je ten, co neumí vařit, a bude radit.

Podle Libora je nejdůležitější najít si styl, který je dlouhodobě udržitelný. Udržitelnost se týká nejen jeho návyků ve stravování, ale také planety a přírody. Snaží se kombinovat potraviny správně tak, aby měl dostatek energie pro aktivity, kterým se chce věnovat, a byl dlouhodobě zdravý. Velké části civilizačních nemocí se podle Libora může předcházet jídlem a správným výběrem potravin. Jak to tedy je s jeho schopnostmi v kuchyni? Zvládne své menu na jedničku? Uvidíte už v pátek.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.