Seriály a filmy

29. července 2021 19:00

Aneta Gretzová

Libor z Prostřeno! vaří zdravě a s rozmyslem. Ocení jeho hosté encyklopedický přístup ke stravování?

REPRÍZA: Libor v Prostřeno! předvede, že vařit zdravě a hlavně vyváženě je věda. Skladba svého menu bude připraven řádně vysvětlit. Ocení hosté tento přístup ke stravování, nebo se budou nudit?

V pátek vaří Libor. Zdravý životní styl bere vážně. Na přípitek si připraví minerálku, kterou dávali Lence rodiče, když byla nemocná. Kamila jí připodobní chutí k tomu, že chutná stejně, jako když v nemocnici olíznete špinavou podlahu. Plus drink pro mikrobiom.

Podívejte se na netradiční, zdravý přípitek:

Na řadě je předkrm: Komu bude chutnat jeho veganská paštika a objeví hosté, co v ní je za ingredience? Kdo ji považuje za nepoživatelnou, komu vadí marmeláda na povrchu? A dotknou se Libora výtky k jeho paštice, kterou nazvou jeho hosté houbami nasladko?

Podívejte se, jak hostům (ne)chutná:

Kdo ocení encyklopedický Liborův přístup k vaření? A kdo ne? Ovšem nejen to je důležité. Zásadní také je, kdo v pátek zaboduje a odnese si výhru.

Podnikatel Libor se zdravému životnímu stylu věnuje naplno. Po letech strávených v korporátech v obchodně-konzultantských rolích toužil dělat něco smysluplného a s obchodním partnerem založil a rozjel rostlinný catering a spoluvlastnil restauraci.

V posledních letech si z koníčka udělal profesi, začal se věnovat fitness a poradenství v oblasti rostlinné kuchyně a stal se osobním trenérem zaměřeným na silově-kondiční trénink. Vedle toho pracuje jako konzultant v neziskovém projektu Rostlinně, který povzbuzuje majitele restaurací k rozšíření nabídky rostlinné kuchyně a pomáhá výrobcům potravin a supermarketům při uvádění nových produktů na trh. Někdy s kolegou působí na kurzech vaření, kde jako první větu říká, že on je ten, co neumí vařit, a bude radit.

Podle Libora je nejdůležitější najít si styl, který je dlouhodobě udržitelný. Udržitelnost se týká nejen jeho návyků ve stravování, ale také planety a přírody. Snaží se kombinovat potraviny správně tak, aby měl dostatek energie pro aktivity, kterým se chce věnovat, a byl dlouhodobě zdravý. Velké části civilizačních nemocí se podle Libora může předcházet jídlem a správným výběrem potravin. Jak to tedy je s jeho schopnostmi v kuchyni? Zvládne své menu na jedničku? Uvidíte už v pátek.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ON-LINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.