Prostřeno! Lída prozradí, že vůbec neumí vařit!

Lída prý vůbec nevaří - Prostřeno!

Učitel Lukáš (33) vypadá zprvu trošku nepřístupně, ale vyklube se z něj výtečný hostitel a tahoun zábavy celého týdne.

Lukáše baví jeho práce, rodina a vaření. Dokonce tak, že třeba rád škrábe brambory a dobrovolně a nezištně s tím pomáhal i ve školní jídelně. Děti by možná potěšilo, kdyby nestál jen za katedrou, ale vařil i ve školní jídelně, protože to umí skvěle. U plotny velmi mile překvapí, navíc má dobrý smysl pro humor. Soutěživý Marián dokonce nevěří tomu, že předkrm, nebo dokonce i hlavní chod Lukáš dělal sám. Prý až tak vynikající je jeho mini pizza se šunkou, mozzarellou a bazalkou, Lukáš navíc hosty zmate tím, že porce přinese úhledně zabalené v krabičkách.

Malování polštářů

Polévkou je opět vývar, již potřetí, tentokrát je to ale do třetice toho nejlepšího. A příjemnou změnou v polévce je zavářka – dobré máslovo-bylinkové noky. Lukáš, který se prý před soutěží zapřísahal, že nebude vařit panenku a neudělá tiramisu, nakonec „spáchá“ obojí. Aby nebyla panenka suchá, upeče ji jako roládu se spoustou slaniny a se sýrem, přílohou jsou „šťouchačky“ s mangoldem a se špenátem. Lukáš na své balkonové panelákové minizahrádce zvládne vypěstovat hodně plodin a obohatit jimi svoji domácí tabuli. A tak i dnes je příloha svěže zelená. A chutná, stejně jako poslední tiramisu z originálních surovin. Dost originální bude i sushi. Najde se někdo, kdo si stěžuje? Občas Ljudmila, ale nejvíce vystrkuje růžky Marián, Lukáš je pro něj totiž těžký konkurent. Zábava na Praze 9 je trošku dětská, skoro jako ze školní družiny, ale nakonec i opravdu zábavná.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Lukášovi bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek