Prostřeno! Lída si úkol týdne nechá přivézt a  předvede akrobacii na kruzích!

Lída na kruzích - Prostřeno!

Pohledná maminka Ljudmila (34) je jedinou ženou pražského týdne. Doma prý nevaří a úkol týdne si objedná!

A Ljudmila není ženou ledajakou. Je docela kočka, má pěkné auto, tetování i postavu, hodně cvičí, je taková proměnlivá a zájmy má skoro jako kluk. Samé adrenalinové sporty, zato doma prý skoro vůbec nevaří. Kluci u stolu jí to nevěří, ale možná je to pravda. Ljudmila pochází z Běloruska a do Prahy přišla za láskou. Když její dvě dcery prosí, aby něco uvařila, radši je vezme do restaurace nebo je postaví ke sporáku, ať se samy snaží. Dcery byly rády, že jde máma do soutěže, prý se možná aspoň naučí vařit. Ljudmila, která moc nemusí českou kuchyni, zvolila jednoduché a zdravé menu. Mohlo by být i labužnické, kdyby to vychytala do detailu.

Kvíz o Bělorusku

První a poslední chod se jí povedl: avokádový salát s krevetkami vadí jen nepříteli mořských plodů Rudovi, jen tu čokoládu na ozdobu si mohla kuchařka odpustit. Kuřecí vývar s velkým množstvím zeleniny je snad až moc dietní, je totiž z kuřecích prsou. Tuňák v sezamové krustě s kuskusem a zeleninou by mohl být výtečný, jenže je skoro syrový a sezamová krusta je naopak připálená. A syrová ryba je i v sushi, co si Lída domů objedná, aby aspoň takto splnila úkol týdne. Hostitelka sama nesolí, ve středu udělá výjimku, ale její jídlo je stejně poněkud bez chuti. Zato „smetanový polibek“ se zakysané smetany, drcených piškotů a čerstvého lesního ovoce je sice jednoduchý, ale lákavý na pohled a také moc dobrý. Po takhle lehké večeři snad nikomu neuškodí trochu pohybu. Hostitelka má na své modřanské terase s krásným výhledem kruhy. Každý si na nich může zacvičit, nakonec ale předvede, co dovede sama Lída a pánům z jejího výkonu spadne brada.

Záchvat smíchu

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Ljudmile bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek