Seriály a filmy

22. listopadu 2017 19:00

Lucie Gretzová

Prostřeno! Lukáš to tušil! Sekačka s tatarkou a kečupem!

Sekačka - Prostřeno!

Mária (26), vdaná maminka na mateřské, se taktiků nebojí. Sama taktizuje a do soutěže jde s plným nasazením!

„Kdybych věděla, že se Jiřina tím česnekem udusí, tak bych ho tam dala víc!“ prohlásí hostitelka nad svým předkrmem, sýrovou roládou s bagetkou, a dost tím prozradí o čtvrteční náladě u stolu. Lukáš je podivně zamlklý a k předkrmu prý nemá co říct. Taková odpověď ale Máně nestačí. Buď mu to chutnalo, nebo nechutnalo, jak to tedy je? A co knedlíčková polévka? Tady se Lukáš strefil. Je opravdu jen z kostky? Hostitelka je záhadná, nechce prozradit, z čeho ten vývar vlastně je. Na Šárčino naléhání neodpoví, jen mlží. „Já si myslím, že je to jen voda,“ soudí Lukáš. Ano, voda s kostkami masoxu a knedlíčky. A ty zase nejí Jiřina, ale Máňa jí to nevěří.

Tajnosti s vývarem

A co ještě Lukáš odhadne? Že roláda na hlavní chod bude z mletého masa. Prostě u Márie si prý připadá jako na návštěvě u babičky. A tetelí se radostí, jak správně vše tipnul. A ještě si z recese řekne o tatarku, aby to měl komplet. Bohužel, brambory jsou studené, ale jinak je to podle Jiřiny nejlepší jídlo, co zatím na návštěvě dostala. Sekaná bez chuti určitě není, Mária asi takovou každodenní obyčejnou českou kuchyni „válí“, aspoň manžel si to pochvaluje. U stolu se řeší obloha k jídlu, Lukáš ji neuznává, dal by si radši salát, ale soupeřky jsou za oblohu na talíři vděčné.

Roláda z mletého

A jak dopadne ochutnávka koření? Který z všeználků ve čtvrtek zvítězí? Je to obtížné, protože koření už je vyčichlé, nijak čerstvé. Jak přišel ke svému názvu moučník „ledové kostky“? To hostitelka neví, ale je dobrý a hodně krémový, i když pro někoho málo sladký. Úkol týdne pohodová Mária vyřeší docela vtipně… Nebudou jí ty vtípky ale stát nějaké body?

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Márii bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek