Prostřeno! Magda vsadí na kvantitu! Bude to na úkor kvality?

Trojnásobná babička Magdalena (53) si vaření neulehčí, všechno má dvakrát až třikrát. Přesvědčí svou domáckou kuchyní, zvěřinou a lineckým cukrovím? Nebude kvantita na úkor kvality?

REPRÍZA Finále se odehraje v obci s gastronomickým názvem Tvarožná Lhota. Hostitelka je zdejší patriotka a kronikářka. Na úvod podává bylinkový likér – silný jako čert. Magdalena řečená Lenka nebo také Magda má ráda všeho hodně a vícekrát. Je to zkušená a „vyvařená“ kuchařka, proto má určitě nejsložitější menu s domácím pečivem, načančaným lineckým cukrovím a dalšími vychytávkami.

Domácí dalamánky

Hned na úvod servíruje dva chutné saláty s majolkou a domácí bagetkou z bramborového těsta. Drůbeží vývar je pěkně z celého kuřete a k němu jsou tři druhy nudlí! S kari kořením, pepřem, ty nazelenalé jsou s petrželkou. Na hlavní chod je svíčková z dančí kýty, daňka ulovil sám hostitelčin manžel, zvěřina je s domácím knedlíkem, brusinkami a černým jeřábem, který roste na zahradě. Omáčka se zdá příliš pikantní hlavně Lence, která ostré chutě nevyhledává. A kdo ještě takovou svíčkovou nemusí? No Jana, tohle jídlo ona prostě doma nevaří.

Dáma a tetička

Hostitelka ví, že některé chody umí v klidu uvařit určitě lépe, jenže si toho nabrala prostě moc! A úkol týdne, trubičky z listového těsta, musí upéct také nadvakrát, jenže nedobrovolně, protože jsou na uhel. Ale Magda se drží statečně a zábavu zorganizuje určitě nejlépe z celého týdne. Je to takový společenský tvor, ráda veršuje a pořádá všelijaké akce, což se projeví i na její promyšlené slovní hře s hádankami inspirovanými Pevností Boyard. Jenže finále ještě nekončí… Během poslední večeře je si co ještě vyříkat. A svérázná hostitelka během „chvilky pravdy“ svoji rivalku Janu nijak nešetří. Proč také? A kdo má ještě k jihomoravskému týdnu překvapivě co říci?

S jakou náladou se hosté rozloučí? A hlavně – jak jihomoravský týden dopadne? Vyhraje ten nejlepší?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 21. 2. 2024

Vaše úsilí na domácí frontě se rozhodně vyplatilo, Berani. Váš domov vypadá báječně. Říká to každý, kdo do něj vstoupí. Někteří nečekaní návštěvníci se mohou zastavit na krátký pozdrav a nakonec zůstat na večeři. Jste přirozeným a laskavým hostitelem, nemluvě o skvělé kuchařce. Kdo by vašim hostům vyčítal, že chtějí zůstat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.