Prostřeno! Marek přecedí vývar přes svoje tričko!

Stavitel Marek (23) chtěl být kuchařem, ale ani jako amatér se nemá za co stydět. Drží se svého motta: dělám, co mě baví…

I Marek je introvert a nemluva, který se zatím moc neprojevoval. Je to stavitel, který chtěl být v mládí kuchařem, proto se už všichni těší, co u něj po včerejšku ochutnají. V kuchyni se rád realizuje a některá jeho jídla jsou jako z luxusní restaurace. Také do svých surovin asi nejvíce investoval, protože nejen postupy, ale ani ingredience mladý hostitel neponechává náhodě. Jenže hosté u stolu (kromě Chorvata Vlada) některé moderní trendy přesto neocení. Již v předkrmu, což je škvarková pomazánka s pošírovaným křepelčím vejcem, někomu nevoní škvarky, jiný zase nedůvěřuje křepelčím vajíčkům.

Kozí sýr

Hovězí vývar hostitel táhl přes celou noc a procedil přes své, doufejme, čisté tričko, aby byl čiročirý. Snad v něm nezbylo moc aviváže a polévka bude vonět jen po hovězím mase a nahrubo pokrájené zelenině, zavářka chybí. Skutečným vrcholem večeře je jehněčí hřbet v bylinkové krustě s bramborovým pyré a krémem z kozího sýra. Kaše s přídavkem řepy je obarvená do červena, maso je, jak má být, ještě narůžovělé, což ale trochu vadí oběma dámám i Vojtovi. Nakonec ale všichni uznají, že hlavní chod je prostě lahůdka, stejně jako hruška vařená v čaji a bílém víně s vanilkovou zmrzlinou. Ta je domácí a to se cení.

Ping pong

Na jídlo se sice chvíli čeká, ale s tím si hostitel celkem vtipně poradí, když sklidí ze stolu a zatímco on maká v kuchyni, návštěva hraje ping pong.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.