Prostřeno! Mária má doma zoo! Zato víno i pivo chybí!

Honza dělá úkol za Márii - Prostřeno!

Slovenka Mária (38) má doma malou zoo, což se jí poněkud vymstí, a narazí se svou mateřštinou.

Devět kilometrů od Brna uvaří ve Šlapanicích rozvedená Slovenka Mária. Bydlí tu se dvěma dospívajícími dětmi, dvěma kočkami, pejskem, andulkou, v kuchyni je „aj párik potkanikov“, což nedělá moc dobře Mirce. V takové malé zoo se tu a tam objeví chloupek. Mária, řečená Majka, mluví slovensky a někdy se s kolegy „ztratí v překladu“. Kdo čeká něco ze slovenské kuchyně, halušek se nedočká, zato dostane dobrou pravou kapustnicu, ve které stojí lžíce. V kuchyni je pěkně veselo; Mária hledá olej a krájí klobásku do své bohaté slovenské zelňačky, za niž by ji prý babička pochválila.

Martin má na chluby štěstí!

Hlavní chod se podobá včerejšímu, bude „zemiakový šalát a rezne“, ovšem v klasičtější podobě. S čím si ale hostitelka neporadí je úkol týdne. Kdo jí nakonec pomůže s pestem z medvědího česneku? V předkrmu s názvem lososové překvapení soupeře překvapí, jak málo lososa obsahuje, jde spíše o vejce s losovým přelivem a nakynutými domácími bagetkami. Zatímco se smaží vepřové řízky ovoněné bazalkou, pro kuchařku to nedopadne moc dobře, protože Romana na vidličce objeví nějaké zaschlé zbytky a žádá výměnu. A bohužel k hlavnímu chodu chybí i víno nebo pivo.

Lekce Slovenštiny

Po rádoby zábavné ochutnávce naslepo přijde na řadu poslední chod, ale na moučník si hosté ještě počkají, protože „ledové kostky“ podle kamarádčina receptu musejí pěkně ztuhnout… Naštěstí se u toho i příjemně baví…

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Márii bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek