Prostřeno! Mária povede další lekci slovenštiny!

Mária se nevyjadřuje - Prostřeno!

U moderní babičky Mirky (50) je pohoda i spousta dobrého jídla a pití.

„Ráda vařím, hodně vařím a často vařím,“ říká o sobě třetí usměvavá hostitelka Mirka. A asi to bude pravda, je to zkušená kuchařka a jde na jistotu. Pozve hosty do rodinného domu, kde umí vykouzlit domáckou atmosféru se spoustou smíchu a zábavy. A jde jí to jako po másle. Ovšem i tady se chybička vloudí. Mirce došla sůl, nebo ne? I v jejím pestrém předkrmu s tousty, kam vhodně zakomponuje i rukolové pesto, je losos, dále olivy, salát, chuťovým překvapením je hruška.

Mascarpone nebo pomazánkové máslo?

Mirka miluje ryby, ale přizná se, že pečení není její silná stránka, proto jako sladkou tečku připraví nepečený smetanový moučník s amarettem. Jeden dezert má už pro jistotu uložený přes noc v ledničce, aby dokonale ztuhnul. Ale nepředbíhejme, před dezertem se podává plněná vepřová panenka s mozzarellou, slaninou a sušenými rajčaty s brambory zapečenými se smetanou a bylinkovou omáčkou, což je povedený hlavní chod. Chutě hostů dobře naladí už výborně ochucený hovězí vývar s játrovými knedlíčky – ten si nikdo nemusí pepřit ani dosolit, je prostě tak akorát a jsou v něm i dlouhé domácí nudle.

Slovenština dělá problémy

Pantomima je závěrem jinak upovídaného a veselého večírku. Majka si jídlo vychutnává a skoro u toho nemluví. „Aspoň by měla chválit,“ myslí si budoucí maminka Romana, která má hodně řečí i otázek a někomu se zatím může jevit i jako největší taktička. Proč Honza s Martinem do Majky rýpou?

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Mirce bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 15. 4. 2024

Vaše kreativita je na vrcholu, Berani, tak toho využijte. Tento den je ideální pro malování nebo psaní. I když svůj talent považujete za hluboko pod úrovní amatérského, možná budete překvapeni tím, co jste schopni vytvořit. Ignorujte svého přísného vnitřního redaktora a pracujte pro čisté potěšení z tvorby. Výsledky vás potěší.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.