Prostřeno! Marie se na stará kolena nechala potetovat!

Tetování v důchodu - Prostřeno!

Jak dopadne večeře u důchodkyně Marie (63)? Ta sice na prababičku nevypadá, cvičí jógu, má kérku, ale její menu babičkovské je.

Důchodkyně a vdova Marie do mnohem mladší party docela dobře zapadne, ale prokletí týdne, dlouhé čekání, se nakonec podaří i jí. Dokonce se jí „podaří“ rekord – na její hlavní chod se čeká hodinu a půl! Marie podává domácké menu s osvědčenými rodinnými recepty. Mrkvová pomazánka klame tělem, jde vlastně o vejce plněná pomazánkou, v níž převažuje chuť dietního salámu. Marie umí jídlo pěkně naservírovat a polévka i hlavní chod vlastně všem chutnají. Masový vývar s drobenkou má rád její syn, hlavní chod miloval její manžel. Jde o bramboráčky a na každém „sedí“ jiný druh osmažené a předem naložené masové směsi. Jenže právě to dá Marii v její malé kuchyňce tolik práce, navíc dbá i na to, aby nebyl olej přepálený, takže jednu porci usmaží znovu.

Bez čekání to nejde

Čtvrtá kuchařka dokáže jídlo dobře ochutit, a přestože jsou u stolu čtyři ženy, jen jednou za týden se dočkáme aspoň zčásti pečeného moučníku, ve čtvrtek to však nebude – Míša zákusek je nepečený. Před dezertem hosty ještě čeká ochutnávka koření, takže strávníci mají tak zahlcené chuťové pohárky, že Mariin dezert po všem tom pepři, kari a zázvoru působí jako málo sladký. O tom, že při podobné zábavě není dobré moc vydechovat nebo kýchat, se přesvědčí obě Katky. Marie asi předpokládala, že její zkušenou ruku v kuchyni hosté více ocení, ale je čtvrtek a už se taktizuje.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Marii bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek