Prostřeno! Markéta Naďu dojme k slzám a místo polévky naservíruje mušle!

Elegantní Markéta (39) toho moc nesní, ale uvařit a pohostit návštěvu umí parádně!

Markéta o sobě říká, že je totální flegmatik a tvrdí, že jí o výhru nejde. Chce si spíš natáčení užít a předvést, co dokáže. Pokud ale vůbec hledat v pražsko-středočeské partě nějakého taktika, tak by si pánové tipli Markétu. Zatím toho snědla nejméně, nedojídá a občas i kritizuje. Hostitelka z Bubenče vypadá fajnově, má ambiciózní menu a především krásný mezonetový byt, kde žije se svou rodinou. Má tři děti, byt přes celé patro, podkroví patří teenagerovi. Sportovní maminka miluje golf a má svůj projekt pro opuštěné děti. Připraví moderní menu, jaké je zvyklá vařit ve sváteční dny. Netají se tím, že je mlsná a není jí jedno, co jí. V krásné a účelně zařízené kuchyni má spoustu pomůcek, pohybuje se tu sebevědomě, avšak ani jí nevyjde úplně všechno.

Projížďka v historické tramvaji

Těsto na chléb nevykyne dobře ani v domácí pekárně, ale jinak už jde všechno jako po másle. Na menu chybí polévka, což vadí nejvíc asi Lubomírovi, hostitelka vsadila na dva předkrmy. Prvním je sezamová rýže s hovězím masem a japonskou majonézou s rybí příchutí. Na druhý chod je hřebenatka s hráškovým pyré. Mušle sv. Jakuba se musí opéct rychle a je jasné, že pro většinu hostů je to premiéra.

Mušle místo polévky

Hlavní chod – filet mignon na černém pepři s koňakovou omáčkou a gratinovanými dvoubarevnými bramborami – hosty trochu zmate, někdo si myslí, že místo steaku dostane rybu. A přestože se hostitelka správně zajímá, jak moc chtějí hosté maso propečené, ani jí se nepodaří požadovaný stupeň dodržet a maso je většinou „well done“. Stejně je to ale mňamka… Lehký hruškový koláč se bude konzumovat během projížďky historickou tramvají a k tomu bude i něco zeleného – zelený čaj. Je to improvizace, Markéta prý až do konce netušila, jaký úkol týdne na ni čeká.

Finále je důstojným závěrem zajímavého velikonočního týdne s pestrou a příjemnou partou i překvapivým závěrem.

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.