Prostřeno! Markéta si během vyvolávání duchů uprdne!

Vyvolávání ducha - Prostřeno!

Nejmladší hostitelka, studentka Markéta (16), je vegetariánka, která vaří vejce v rychlovarné konvici, hostů se nechce dotýkat a zvolí duchařskou zábavu.

První dva dny premiérového týdne přinesou zajímavý kontrast. Dvě ženy, které dělí půlstoletí a v kuchyni se předvedou po sobě, už snad ani odlišnější být nemohou. Včera vařila zkušená a vyvařená důchodkyně Zdeňka a v úterý to bude mladičká studentka fotografie Markéta, poněkud výstřední dívka, která je navíc vegetariánka. Není divu, že v šestnácti to není žádná mistryně kuchyně, Markéta dokonce tvrdí, že vařit vůbec neumí, vajíčka vaří ve varné konvici a do pořadu se přihlásila z dlouhé chvíle. Prý se ve škole nudila při suplování, a tak se jen tak z hecu přihlásila.

Vařila podruhé v životě!

A názvy jídel si vymyslela ještě předtím, než se rozhodla, co bude vařit. A podle toho menu také vypadá – například polévka „nudlový zázrak“ není vůbec nudlová, ale dýňová. Přestože Markéta svým hostům ruku při seznámení nepodala, během týdne se osmělí, ale maso si nedá ani na Zdenčino ustavičné naléhání. Ovšem spojenkyni najde v mladé mamince Martině, s níž ji pojí nejen profesní zájem o fotografování, ale zčásti i životní styl. Martině prý u Markéty všechno chutná, a dokonce se jí líbí i hostitelčina stísněná „trucovna“, kterou má v pražské vile, kde s rodinou bydlí. Komu ale nechutná, to je sama hostitelka. Ta nejí a jen se na hosty spíš mlčky dívá. To atmosféře u stolu nepřidá, hosté jsou z toho rozpačití a ani se moc nenajedí. Pod úvodním „vaječným expresem“ se skrývá prostý zeleninový salát se ztraceným vejcem. Nejlepší je asi dýňová polévka, zapečené brambory s brokolicí tvoří maličké porce, protože brambory na plnění se kuchařce zčásti rozpadly. A největší rozpaky vzbudí sladká tečka – odfláknutý banán s kakaem jinak také „Markét továrna na čokoládu“.

Vyvolávání duchů

Zábava je taková pubertální recese s podporou kamarádek – vyvolávání duchů. A pěkně v gumových rukavicích, to aby se Markéta nemusela nikoho dotýkat. Jak moc je to exhibice? Nebo je to míněno vážně, jak se obává paní Zdeňka? Jeden duch tady unikne, ale to je spíš hostitelčin trapas a sranda pro ostatní…

Dívejte se v úterý 23. ledna v 17.50 na Primě a hlasujte!

Sdílejte článek