Seriály a filmy

14. dubna 2017 19:00

Prostřeno! Mezi dvěma soutěžícími ženami je rozdíl skoro padesát let!

V Praze a blízkém okolí se tentokrát sejdou čtyři ženy a jediný muž, mladý obchodní zástupce Čeněk. Už v pondělí je jasné, že tahle pražská parta má pěkně mlsné jazýčky, možná i velké ambice, ale není hádavá.

Atmosféra kolem stolů je příjemná, nikdo nikoho schválně nepodráží nebo neuráží, i když mezi dvěma soutěžícími ženami je rozdíl skoro padesát let! Ale důchodkyně Eva je mladá duchem a teprve šestnáctiletá Elena na svůj věk naopak zralá. Až do pátku soutěžícím vydrží dobrá nálada, přestože se musí poprat i s výzvami a s úkolem týdne, kterým je tentokrát cheesecake. Ve finále už jsou všichni pěkně přeslazení, a už se snad nenajde nikdo, kdo by měl problém tenhle módní moučník správně vyslovit. V Praze nebude chybět ani módní policie a uvidíme pár zajímavých bytů – a jeden skoro palác. Nenechte si ujít další Prostřeno!

Pondělí: Benjamínek týdne Elena (16) ještě nesmí alkohol, nejí maso, ale vařit umí a velmi příjemně překvapí

Jako první se k plotně postaví Elena. Teprve šestnáctiletá studentka hosty překvapí moderním menu a také informací, že nejí maso – přesto podává rybu. Je to losos s řeřichovým krémem a gratinovanými bramborami Dauphinoise, výborný, soupeři jsou během pondělního „oťukávacího“ večera potěšeni. Hostitelka dbá na to, aby své chody dobře dochutila, nebojí se bylinek, to platí i pro šalotkovou polévku se špenátovým pestem. Jen úvodní cizrnové kuličky nechutnají úplně stejně všem, hostitelka ale musela zaimprovizovat. Chutný je i malinový trifle, který celou první večeři završí. Jako odvážná se Elena projeví i během své zábavy – vlastního hudebního vystoupení se zpěvem, kdy se nenechá ochromit trémou. I během celého týdne se chová jako sebevědomý mladý člověk s vlastním názorem, který se nebojí často a otevřeně projevit. Přitom není vůbec arogantní a udrží si dobrou náladu, i když jako první hostitelka to nemá vůbec snadné.

Úterý: Obchodní zástupce Čeněk (26) je velký znalec gastronomie a teoretik, praxe ovšem poněkud pokulhává

Jediný muž týdne je přes své mládí docela zkušený, pracoval v zahraničí a o gastronomii, suroviny, správné postupy a dobré jídlo se zajímá. Od včerejška ho soupeři proto považují za silného hráče. Čeňkovy velké ambice se ale u plotny rozplynou. I on je zklamaný, protože podle hesla „co se může pokazit, to se pokazí“, se mu večer bortí pod rukama. Možná si toho naložil až moc a neodhadl dobře vlastní možnosti. U stolu se dlouho čeká a kvůli prodlevám je slyšet kritika – Čeněk má v kuchyni co dělat. Vybral si složité menu, které obsahuje pracné skotské vejce. To vypadalo dobře a dost se mu podařilo, hostům ale nijak zvlášť nechutnalo. A ani hustá polévka z červené čočky s norimberskou klobáskou je, kromě Eleny, nenadchla – druhý chod připomínal spíš kaši. Nejlépe dopadla telecí líčka na paprice, která byla měkká, k nim Čeněk uvařil domácí tagliatelle, ty ale zůstaly prý až moc na skus a obtížně konzumovatelné, přitom daly hodně práce. Hostitel si oddechl až u svého dobrého tiramisu, to ale připravil den předem, aby ztuhlo, takže pro někoho další minus. A o jídle je i zábava, která však zábavou ani moc není.

Středa: Upovídaná a duchem mladá důchodkyně Eva (64) uspořádá retro večírek se vším všudy

Paní Eva je docela číslo, ráda se baví, vzpomíná a do všeho jde po hlavě. Dokonce se s hosty chtěla podělit o dávné diapozitivy ze svého působení v Sýrii, to ale nevyšlo, tak jim aspoň ukáže fotografie. Vdaná pyšná babička dvou vnoučat své hosty pozve do bytu, kde je spousta věcí, suvenýrů i krámů, které se nashromáždily za celý život. Živelná Eva si ale z ničeho nic moc nedělá a radši zvědavcům povypráví, proč má doma fotku s osobním věnováním od Karla Gotta. Mladší hosty pak u stolu zaskočí svým retro menu, kde nechybí klasika – jako hlavní chod dostanou kuře s broskví a hedvábnou kaší. Předtím ještě Evini soupeři spořádají horké párky zapečené v těstě a polévku, která je ale potěší. Zeleninová polévka s krupicovými nočky mnohým připomene prázdniny u babičky a talíře zejí prázdnotou. I Čeňkovi polévka chutnala, k ostatním chodům měl ale výhrady, stejně jako Iveta nebo Elena. Ovšem Eva si své oblíbené pochoutky včetně bábovky a jablíček v županu hájila. Atmosféra sice poněkud na chvíli zhoustla, jenže hostitelka má docela sebevědomí a svým způsobem i nadhled. Jen by nemusela stále netakticky zdůrazňovat, že všechno trvalo jen chvilku a je to bleskové jídlo. To asi soupeři moc neocení…

Čtvrtek: Alice (22) může oslnit, nebo také vybouchnout. O jídle to moc nebude, ale nálada u stolu je výborná

Alice je žena mnoha profesí a možná i budoucí návrhářka. Je jasné, že je to kreativní a šikovná bytost, která si umí poradit. A to se jí bude ve čtvrtek hodit. Během vaření jí vypadávají pojistky, chvíli propadne panice, že nefunguje trouba, kterou bude hodně potřebovat. Alice chodí zajímavě oblékaná, vkus prozrazuje i její byt, kde se hosté cítí velmi dobře. A klidně zariskuje i s plody moře. V tom ale není hlavní úskalí jejího hlavního chodu, na který tolik spoléhala. Alice španělskou paellu umí a má ji moc ráda, jenže při tolika chodech je těžké uhlídat speciální rýži, která se nesmí rozvařit. Hostitelka nijak netaktizuje a vše na sebe „práskne“, jinak by to možná hosté ani nepoznali. Jenže tenhle upřímný přístup zase uhladí ostny a Alicin nakažlivý úsměv dodá čtvrtečnímu večeru lehkost. Hosté se u stolu baví a nikomu ani moc nevadí, že úvodní čočkový salát není nic moc, polévka je docela řídká a bez chuti a maso a ani perníkový dort a úkol týdne nejsou dokonalé. Vyhořel mixér… A přestože se to Alici nepovedlo podle jejích představ a v kuchyni zažívala horké chvilky, jako hostitelka může být spokojená.

Pátek: Iveta (30) je velká neznámá nakonec. Celý týden kritická hostitelka ale má svým hostům co nabídnout

Celý týden jsme byli v Praze, tentokrát se podíváme dvacet kilometrů za hlavní město. Iveta, maminka na mateřské, žije s rodinou v Úvalech. Její hosté si v komfortní vile s velkým pozemkem a dřevěnými obklady a spoustou zbraní uvnitř připadají skoro jako v panském sídle. Ani večeře se moc neliší od nějakého dobového seriálu, jen hostitelka se asi nestihla hodit do gala – pak by to bylo téměř dokonalé. Iveta si potrpí na pěkné servírování i nahřáté talíře, ale ani to jí nepomohlo u hlavního chodu – telecí je prý studené. Jinak ale předkrm, čočková polévka v orientálním stylu a italský dezert jsou výborné. Hostitelka udělala také nejlepší úkol týdne, který podává spolu s dezertem, také se jí dostane velké chvály. Jaká bude zábava – ve vyhřívaném bazénu, nebo u kulečníku? Hosté jsou trochu napnutí, kam je paní domu pozve…

Každopádně Ivetě nechybí sebevědomí a šanci na výhru určitě má. Jak to ale v Praze dopadne? Kdo si odnese 60 000 korun?

Sledujte premiérové Prostřeno! od pondělí do pátku v 17.35 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 4. 2024

Zadal vám někdo úkol a pak odešel, aniž by vám dal pokyny? Není divu, že se cítíte zmatení a frustrovaní. Pokud neexistuje žádný návod a pokud nikdo jiný neví, o co jde, nemějte výčitky svědomí a nechte to být, dokud nedostanete řádné poučení. Je rozumnější počkat, než to udělat špatně a muset to dělat znovu. Raději bezpečně, než abyste litovali.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.