Seriály a filmy

17. října 2021 23:50

Aneta Gretzová

Myslivecké menu, variace halušek a expertka na Prostřeno! již v tomto týdnu

Prostřeno! (46) - upoutávka

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Muži sice budou v mírné přesile nad ženami, ty se ale přesto nevzdají a u ploten vydají to nejlepší, co v nich je. Boj o čest hostitele a výhru k tomu bude nelítostný. Komu se zadaří a s jakým menu?

Vařit se bude především česká kuchyně, na tu mezinárodní si troufnou jen někteří soutěžící. A to ještě nevědí, jak ostatním bude chutnat něco neobvyklého. Vyplatí se v této soutěži risk, nebo ne? Koho uchvátí česká klasika a bude se srovnávat chuťová vyrovnanost jednotlivých pokrmů? Zvítězí ambice, moudrost, nebo chuť experimentovat? Kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát příprava halušek? A jak se k takovému úkolu kdo postaví? Zapomene na něj nakonec někdo? To je, oč tu běží, ale pozor! Právě úkol týdne mnohdy rozhoduje celkové hodnocení. Zkrátka – všichni soutěžící předvedou, kdo zvládne neočekávané situace, a kdo si jede podle svých pravidel a úkolem se rozhodit nenechá.

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Pondělí: Manažer restaurace David (25) prošel mnoha profesemi, než zakotvil v kuchyni.

Rád by při přípravě využil místní suroviny, považuje se za flegmatika, ale bude tomu tak i během jeho večera v kuchyni? Naučil se jako malý kluk vařit sám, později holky balil na své kuchařské umění, protože zjistil, že láska prochází žaludkem. Ovšem nemůže připravit rajskou či koprovku, protože je nemá rád. Takže je zřejmé, že v jeho menu se tato česká klasika rozhodně neobjeví. V životě se řídí mottem: „Když projdu – projdu, neprojdu – neprojdu.“ Projde k vítězným bodům v pondělí, nebo ne? A pozná se už během pondělí taktik u stolu? Nějaké tipy jsou, ale je tomu opravdu tak? Co koho překvapí, zjistíte už v pondělí.

Úterý: Student Ondřej (20) přijal výzvu svých kamarádů.

Ondřeje do pořadu přihlásili jeho kamarádi, protože jsou přesvědčeni, že skvěle vaří, a na výhru tedy s přehledem má. Pokud by vyhrál, tak by pozval spolubydlící na večeři a koupil by společnou dodávku. Jako zábavu si pro své hosty připraví koncert kapely. Jídla, která si zvolil do menu, vybral z jednoduchého důvodu. Ostatním chutnají a on je přesvědčený, že dohromady ladí. Komu u Ondřeje zachutná, a kdo najde na menu aktivního studenta mouchy? Poletí za takovou chybku body dolů? Sledujte už v úterý, jak tohle dopadne!

Středa: Servírka Tereza (25) tak dlouho mluvila o tom, že by ráda účast v Prostřeno! zkusila, až ji její nejlepší kamarádka přihlásila.

Vaření patří mezi její koníčky a chce poznat nové lidi a ochutnat nová jídla. Pokud by vyhrála, tak by peníze investovala do vybavení bytu a jela by s přítelem na dovolenou. Jako zábavu si pro své hosty připraví poznávání aroma bylinek. Menu si připravila z jídel, která často a ráda připravuje. Ráda připravuje polévky, omáčky, baví ji pečení dortů a příprava masa na různé způsoby. V životě se řídí mottem: „Nelituji ničeho, co jsem udělala. Lituji pouze toho, co jsem neudělala, když jsem měla šanci.“ Bude své účasti litovat, nebo ne? Jak se strefí do chutí svých kolegů a kolik bodů si odnese, zjistíte už ve středu.

Čtvrtek: Gymnazistka Klára (16) vyhledává adrenalin, proto se do pořadu přihlásila.

Pokud by vyhrála, peníze by věnovala na rodinnou dovolenou. Jako zábavu si pro své hosty připraví kvíz o jídle. Menu poskládala ze svých oblíbených jídel, která snadno zvládá připravit, má je natrénovaná. Jejím největším koníčkem je hudba. Sedmým rokem hraje na bicí nástroje. Sama se učí na klávesy a občas zpívá. Hudbu má nejraději rockovou. S tatínkem někdy jezdí na koncerty. Volný čas ráda tráví četbou nebo s rodinou. Mezi její oblíbená jídla patří roastbeef s pepřovou omáčkou a bramborovým dauphionoise, který vaří v jedné restauraci. Také má ráda kuře po kanadsku nebo dušené maso se znojemskou omáčkou. Nejí rajčata, olivy a červené zelí. Nikdy by nesnědla vnitřnosti (játra jen v podobě knedlíčků a paštiky) nebo hmyz. Čím se bude šikovná studentka snažit zaujmout? To zjistíte už ve čtvrtek.

Pátek: Personalista Petr (44) se do pořadu přihlásil sám.

Má rád výzvy. Chtěl by vyzkoušet, jestli je opravdu tak dobrý kuchař, jak si o něm myslí jeho okolí. Pokud by vyhrál, tak by peníze investoval do oprav domu. Jako zábavu si pro své hosty připraví podle počasí buď tenis, nebo golf. Jídla pro menu si vybral, protože patří v poslední době mezi jeho oblíbená. Rád připravuje maso – on je masožravec a maso miluje. Má švagra vegana, a tak se musel naučit vařit i jídla vhodná pro vegany. Nejí vnitřnosti a nikdy by nesnědl balut (zárodek v ptačím vejci – pochoutka na Filipínách). V životě se řídí mottem: „Jaké si to uděláš, takové to máš.“ Jak ostatní hosté nakonec jeho menu ocení, to se dozvíte v pátek.

Těšte se na páteční pokličky, nad kterými bude vše odhaleno! O soutěžících tohoto týdne se totiž hodně dozvíte!

Dívejte se každý všední den v 17:50 na Primě.

Prostřeno! a filmové a seriálové pecky na iPrima.cz nyní s novými vychytávkami

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.