Seriály a filmy

17. října 2016 11:00

Najde starý mládenec skrze Prostřeno! životní lásku? Tento týden z Valašska

„My jsme Valaši, jedna rodina,“ uslyšíme tento týden zpívat několikrát. Opravdu tomu tak ale bude? K prostřenému stolu tentokrát usedne parta z Valašska.

Jediný muž týdne, svobodný mládenec Radovan, se těší na společnost žen, což se mu bohatě splní. Zastupovat silné pohlaví bude u stolu sám – ženy ho ale šetřit nebudu, naopak! O peníze půjde hlavně jemu, Radek se v minulosti spálil s jednou půjčkou, a míní proto taktizovat, otevřeně to přiznává. To poslední a nejstarší účastnice řečená Betty tvrdí, že jí o výhru vůbec nejde, že se přišla hlavně pobavit. Tihle dva ze společnosti vyčnívají, ale ani Lucie není žádná panenka v koutě, každému řekne drsně od plic, co si myslí. Radek ženy provokuje svým podivínstvím a Betty s Irenou zase někomu mohou připadat jako všeználci, co se občas vyvyšují. Betty pozve své hosty do domu, nad kterým přechází zrak, půjde se někdo smočit do její vířivky? Po knedlíkovém týdnu budou tentokrát samé brambory a jako úkol týdne Valachy čeká nějaká „specialita z rodné hroudy“. Kdo ji bude mít nejlepší a kdo se na úkol týdne vykašle? A v sobotu se tahle moravská partička sejde znovu na Poslední večeři. Protože Valaši nebyli zrovna klidní a nekonfliktní, bude i při jejich posledním setkání docela veselo – i truchlivo. Mezi dámy nezapadl Radovan a napjaté vztahy mezi Irenou a Luckou budou při poslední večeři eskalovat. Dojde k odhalení největšího taktika? Sledujte další Prostřeno! od pondělí do soboty!

Pondělí: Paní Jana (58) je zklamaná, zůstane u stolu na slivovičku sama, nikdo nepije. Pak se má ta zábava rozjet…

Do domu s velkou zahradou, kterou obhospodařují spolu s manželem, své hosty pozve jako první klidná a přívětivá paní Jana. Jako úkol týdne připraví ke své čočkové polévce ještě kyselici, která pak bude na jídelníčku ještě jednou, dvojí bude i maso na hlavní chod. Jana připraví menu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a bude doufat, že k výhře padesáti tisíc jí to bude stačit. Usmaží řízky, protože „ty má každý rád“ (a je zvláštní, že v Prostřeno! se dělají tak málo), k tomu ještě pro výběr naložené maso a bramborový salát, do kterého hostitelka zamíchá naloženou zeleninu. Není to lehké menu, na předkrm budou ještě plněná vejce a večeři korunují tvarohové knedlíky s ovocem. Hosté by opravdu neměli hladovět, jen nepřátelé cibule by mohli trpět, protože té je ve všech chodech spousta. S předkrmem má paní Jana problém, čerstvá vajíčka od farmáře nejdou oloupat a ani žloutky nejdou z rozkrojených vajec lehce vyjmout. Hostitelka bude muset improvizovat… Ale čočková polévka bez uzeniny se jí povede, obstojí i hlavní chod. Vysype se sůl, snad to neznamená mrzutost! Bude se i zpívat a vyprávět vtipy, Radek se hned svěří se svým životním zklamáním – jde o nevrácené peníze. Není to kalkul, aby se ho ženám zželelo a dopřály mu výhru? U stolu nuda určitě nebude, i když si hostitelka myslí, že kdyby si kolegové dali skleničku vína či piva, bylo by u ní zábava o něco spontánnější.

Úterý: Obchodnice Irena (42) jídlu rozumí, pro každého má dobrou radu, je ale upřímná?

Druhou soutěžní večeři bude podávat ve svém příjemném bytě v Novém Jičíně velmi komunikativní Irena – na první pohled distingovaná dáma na úrovni. Úterní hostitelka má ráda dobré jídlo z kvalitních surovin, je usměvavá a dokonce se věnuje charitě – zdobení baretů pro dobré účely čeká i na její hosty. Je ale opravdu taková? Ne všichni Ireně tenhle obraz dokonalé ženy věří… Avšak Irena se v kuchyni dokáže otáčet, a tak vyšvihne velmi chutné menu plné čerstvých bylinek. Na úvod budou bylinkové kuřecí špalíčky v anglickém kabátku s domácími houstičkami a dipem s medvědím česnekem, s tím si dá paní Irena hodně práce, ale pak ho musí udělat ještě jednou, přežene to s bílým pepřem. Housky se povedou a předkrm hostům chutná. Zajímavá je uzená polévka v letní odlehčené verzi, kde tradiční kroupy nahradí bílé fazolky. Hosté si pochutnají také na vepřové panence ve schwarzwaldské šunce a parmazánu s rozmarýnovými bramborami a salátem tzatziki, bez kritických slov se ale ani toto chutné jídlo neobejde. Panenka je dost růžová a někomu se zdá málo propečená. Nejstarší Betty, která žila v Itálii, zase nesnáší naši zakysanou smetanu i tvaroh. Irena se o hosty dobře stará a nakonec jim nabídne tvarohový dortík s ovocem. A výborný je i její úkol týdne – krajové bramborové placky pagáče, které rovněž neodflákla.

Středa: Žena v domácnosti Lucie (33) je bezprostřední – někdy až příliš, s ničím se moc nepáře. Co na srdci, to na jazyku…

Na to, že je Lucie dvojnásobnou maminkou v domácnosti a vyučenou číšnicí a kuchařkou, neohromí. Podobně je na tom i její domácnost, která také není jako ze žurnálu. Většinu chodů ze svého menu prý připravuje ve středu poprvé – je to její kuchařská premiéra. Co to bude? Sýrová roláda, hráškový krém, který spíš vypadá jako hrachovka, a slaninové vlnky, co měly polévku ozdobit, se Lucii moc nepovedly. Podobné je to i se zeleninou v salátu. Lepší je hlavní chod, lakonicky nazvaný „brambor s maskem“, což je ve skutečnosti známý řízek obalený naruby – pro někoho moc mastný, ale třeba pro Betty chutný. To ovšem netvrdí o dezertu a hostitelku poučí, jak má taková čokoládová pěna, kam ovoce nepatří, vypadat. Místy to vypadá, že Lucka má všechno na háku – kromě konverzace. U stolu občas mluví dřív, než myslí, některým hostům připadá, že je dětinská, až drzá. Z Lucky padají nejrůznější soudy a názory, to se týká hlavně Radka, který jí leží v žaludku, přestože je určitě nejlepším strávníkem celého týdne. Lucii štve také Irena, která už včera odvařila a mladší soupeřku moc nešetří. Co ale hostitelce, která miluje vodu, masáže a podobné procedury zvedne mandle, je hlavně chladný přístup k její zábavě. Připravila si pro soupeře „rybičkovou pedikúru“, ale někdo se mezi rybičky stydí ponořit nohy, někomu to připadá nehygienické až nechutné, takže si této nevšední procedury užije pouze Radek.

Čtvrtek: Starý mládenec Radek (41) se přizná, že míní taktizovat, protože potřebuje peníze. Prý ho podvedla známá a zadlužil se

Ženy se k invalidnímu důchodci Radkovi do Vsetína moc netěší, bojí se, co dostanou k jídlu a jak to u něj v bytě bude vypadat. Radek je podivín, který žije sám se svojí milovanou kočkou a stále řeší peníze. Jeho domácnost je sice poněkud přeplácaná, ale uklizená a plná moderních spotřebičů. Soupeřkám vrtá hlavou, kde na to všechno hostitel bere, když je údajně bez peněz. Co ženy dostanou od taktika Radoslava k večeři? Bude to lehké zeleninové menu, skoro vegetariánské, což po všem tom masu dámám ani moc nevadí. Dostanou plněná rajčata, přeslazenou kyselici se smetanou, smažený květák s jemnou bramborovou kaší, kde je fůra másla a smetany. Soupeřky si během večeře z Radka utahují a snaží se ho zpovídat, jak to má se ženami a proč je stále sám. Co je ale opravdu dostane, je Radkův rádoby efektní způsob servírování a piškotová bábovka, která je tak tuhá, že se nedá skoro jíst. Radovan ale také umí překvapit. Pozve dámy na zámek, což by do něj neřekly. Většina vyjde až na věž, jenže Radek má hrůzu z výšek, tak se na ochoz bojí. Irena a Lucie ho donutí, aby tuto svoji fobii aspoň částečně překonal a podíval se na své město z ptačí perspektivy.

Pátek: Nejstarší účastníce „Italka“ Betty (70) je trochu záhadná a podle Lucie se povyšuje. Její dům soupeře překvapí

Páteční hostinu připraví ve svém domě paní Betty, milá dáma, na které je poznat, že žila v zahraničí a neměla jednoduchý život. Prostřeno! si chce užít a o peníze jí prý nejde, Irena si dokonce myslí, že dělá vše pro to, aby nevyhrála. A opravdu se pár chybiček vloudí… Předkrmu se to ale netýká, obložená mísa s kachním masem a skvělý domácí chléb nadchnou Irenu natolik, že si přidá. Po slepičím vývaru s domácími nudlemi má být živáňská pečeně s opečenými bramborami a chutnou domácí tatarkou. Vepřové maso, které si Betty naložila, zabalila do alobalu a šoupla do lednice, si popletla s podobným balíčkem masa, které si u ní schovala jedna známá. Takže se musí péct znovu a to si vyžádá dost času. Co s načatým večerem? Betty pozve hosty do svého wellness domku na zahradě, kde má vířivku a nabídne soupeřům koupel. Lucie velmi váhá, protože vodu miluje, i Radek by si to rád vyzkoušel, ale nechce se svlékat do plavek. Navíc přišel v paruce, nikdo neví proč, asi si myslí, že je to legrace. Ten si to pak stolu ještě slízne od Ireny, ale především od Lucie, která mu v černých barvách od plic vykreslí jeho chmurnou budoucnost. Jestli měl Radek už předtím komplexy, po poslední večeři se jich určitě nezbaví. A vyslechne si toho hodně – kromě hlavního chodu se u paní Betty čeká se i na „domácí gofry“, což jsou vafle se šlehačku a ovocem. Ale hostitelka se nenechá ničím rozhodit a dál si jede podle svého plánu – nevyhrát.

Jak to ale nakonec dopadne a kdo na Valašsku vyhraje krásných padesát tisíc korun? Sledujte Prostřeno z Valašska!


Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 4. 10. 2023

Zapalte svíčku a něco si přejte. Vnímejte plamen jako symbol proměny a vášně ve vás. Vaše srdce se může cítit neklidné. Plamen se třepotá v důsledku procházejícího větru. Když plamen tančí, můžete si vzpomenout na tance, které předvádíte ve snaze odvést pozornost od problému, o němž víte, že mu musíte čelit. Ten čas nastal právě teď.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.