Prostřeno! Někteří si myslí, že je Máří ve výhodě!

Mladá maminka Marie řečená Máří (20) nevaří doma. Ve švagrově kuchyni se občas zapotí, ale ve finále příjemně překvapí.

„Myslím si, že na svůj věk jsem hodně dobrá kuchařka, hodně mě toho naučila maminka,“ říká nejmladší hostitelka, půvabná mladá maminka Máří ze Soběslavi, která kulinářský obor i vystudovala. Vaří prý už od deseti let. „Nejraději vařím českou kuchyni, hlavně omáčky,“ přibližuje své vaření, čemuž odpovídá i poslední menu, které kombinuje kuřecí a kančí maso. Soupeři se už znají tak dobře, že předpokládají, že Máří bude nervózní, ale s jídlem si vyhraje.

Je Máří je výhodě?

Pravda, trošku tápe v cizí kuchyni, kde má místo plynu, na který je zvyklá, elektřinu. Úkol týdne upeče z listového těsta. Docela se zapotí při hnětení kynutého těsta, ale karlovarské knedlíky k hlavnímu chodu jí jdou od ruky jedna radost, energii také vydá při pasírování šípkové omáčky, na které si chce dát hodně záležet, i když hrozí, že jí bude málo. Kolegyně Marie se na kance moc těší, ale zároveň upozorňuje, že u zvěřiny hodně záleží na původu masa. A zatímco Máří servíruje šípkovou omáčku, hosté jsou znepokojeni. Marie se raději přímo zeptá na zdroj kančího. Odpověď ji uspokojí, ale omáčka ji zklame, ta se jí zdá až moc sladká. Naštěstí si to nemyslí všichni, Máří svým hlavním chodem zaboduje.

Vzpoura

A zaboduje i zábavou, která je trhlá a legrační – a nakonec i moučníkem, i když ten je opět moc sladký pro Marii i Romana, který prostě není na sladké.

A jak poslední večer pohodového jihočeského týdne dopadne? Kdo to nakonec vyhraje? Dobré jídlo, nebo taktika? Bude jeden výherce, nebo se bude výhra dělit? Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50 a hlasujte!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 24. 2. 2024

Prosperita je za rohem, Berani, pokud už tu není. Veškeré vaše úsilí se brzy vyplatí, a to ve velkém. Může se stát, že v práci bude přijat velký návrh, nebo možná rukopis, který jste napsali, vám zajistí nakladatele. Váš vrozený talent a štěstí se spojí a přinesou vám úžasné věci. Užijte si tuto vítanou změnu událostí!

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.