Seriály a filmy

7. dubna 2017 19:00

Penis velký jako celý trup! Bůh plodnosti v Prostřeno!

Prostřeno! XV (56) - upoutávka

V Moravskoslezském kraji uvaří během velikonočního týdne tři muži a dvě ženy a bude to pestrá i veselá parta. Jako živá voda v ní působí zejména poslední hostitelka, výrazná bruneta Renáta, která už má s televizní kamerou bohaté zkušenosti.

Na jejím vystupování je to znát, přestože od jejího účinkování v reality show Vyvolení 3, kde skončila druhá, a v pořadu Jste to, co jíte, uplynul už nějaký čas. Renáta jen doufá, že ji kolegové hned nepoznají. Bojí se totiž, že by jí její televizní zkušenost v očích soupeřů moc neprospěla a bodovali by ji níže. Ovšem nálada se v průběhu velikonočního moravskoslezského týdne spíš zlepšuje a atmosféra se projasňuje. Vše vyvrcholí pyžamovým večírkem se závěrečnou šupačkou u Renáty, která umí překvapit. A co dostanou soutěžící za úkol týdne? Kvasnice, aby upekli pokud možno ukázkový velikonoční mazanec. Jak se jim to povede a kdo to na severu Moravy tentokrát vyhraje, uvidíte, pokud si nenecháte ujít další týden s oblíbenou show Prostřeno!

Pondělí: Telefonní bankéř Petr (40) žil dlouho v Itálii, a kdyby vyhrál, pozval by svého partnera do Barcelony

První hostitel má zkušenosti s italskou kuchyní a na tyto chutě si vzpomene i při svém vaření. Jenže Renáta nebo Eva mají rády spíš tradiční kuchyni, a tak se jim první hostitel se svými aromatickými rozmarýnovými dortíky a gorgonzolou tak úplně nestrefí do chuti. Petr ale vařit umí a první večeře určitě není propadák. Dobrá je hovězí polévka s celestýnskými nudlemi, které jsou příjemným ozvláštněním. Dost zvláštní hostům připadá kachna na pomerančích s dvojí a netradiční přílohou – Petr podává ke kachně brambory i rýži. I mazanec je spíš po italsku – je v něm kandované ovoce. Během pečení ale Petra potrápí domácí pekárna a během stolování zvědaví hosté, kteří se vyptávají i na jeho soukromí. Neposedná Renáta šmejdí bytem a ke stolu donese zvláštní sošku – boha plodnosti. Potěší ji ale dezert, ve kterém je hodně kávy, a tu ona přímo miluje! Kdo si ale překvapivě neporadí se zdobením velikonočního beránka?

Úterý: Pokojská Eva (34) své hosty pozve do zajímavého domu, bojuje s časem a uvaří tradiční menu

Evin dům je kombinací nového a starého, nikoho nepřekvapí, že má doma naklizeno, co ale hosty překvapí, je její domácí vybavená posilovna. I když se Eva živí uklízením a při své práci se hodně hýbe, ráda se udržuje v dobré kondici. U stolu je dost kritická a docela hodně věcí ještě údajně nikdy neochutnala nebo nejí. Prý ještě nikdy nejedla česnečku. Co je ale taktika, nebo neznalost, kdo ví? Druhá hostitelka nepůsobí moc sebejistě, je docela nervózní, nestíhá, a když přijdou hosté, má zatím hotový jen dezert – šlehačkovou roládu, na kterou dost spoléhá, doma ji mají moc rádi. Pak to ale zdárně vybalancuje a večeře se rozběhne. Pány potěší předkrm „kuřecí ruličky v anglickém županu“ s domácím pečivem, těší se i na hlavní chod – kovářské kotlety s brambory a míchaným salátem. Ten je ale pro někoho spíš zklamáním, třeba pro Martina, který vypadá, že se ve vaření vyzná, je až moc obyčejný. A taková je i zábava – hra jako ze školních let hosty moc nenadchne…

Středa: Sympatický pekař Lukáš (22) je taková klidná síla, nikoho nezarmoutí a péct opravdu umí

Ve středu menu pro pět uvaří pekař Lukáš. Lukáš je pozorný hostitel, který si v kuchyni ví rady a nějaké ty drobné karamboly ho nezaskočí. Na menu je jako první krůtí paštika s brusinkami a domácím pečivem. Lukášův vývar je krásně čirý a i nudličky jsou domácí. Tradiční a sytý hlavní chod obsahuje dva druhy knedlíků a dvoje dušené zelí, talíře s kachničkou skoro přetékají. Pro Petra, který si po resekci žaludku hlídá linii, je toho jídla až moc, nejmenší úspěch mají bramborové knedlíky podle babiččina receptu. Ovšem italský moučník semifreddo je skvostný a dorty, které si hosté sami ozdobí a odnesou domů, jsou velkorysým dárkem a součástí zábavy.

Čtvrtek: Jak uspěje manažer a nastávající otec Martin (27) s příjmením Kuchař? Hosté i hostitel mají velká očekávání…

Čtvrtý hostitel vaření miluje a také by rád zvítězil a za vyhrané peníze nakoupil výbavičku pro svého očekávaného potomka. Martina ale ovládne nervozita a zbytek snahy zhatí časový skluz. Už úvodní kachní paštika hostitele pěkně potrápí, restovaná játra se připálí a Martin musí vyvinout docela úsilí, aby chuť paštiky aspoň částečně napravil. Mrkvová polévka se zázvorem a pomerančem je pro někoho hodně zvláštní, pro někoho zajímavá a inspirativní, pro Renátu chutná jako svíčková. Na panenku se sušenými rajčaty se dlouho čeká, hosté popíjejí víno a Petr si myslí, že se ve čtvrtek večer „spíš ožere, než nažere“. Martin tuší, že tohle už prostě moc dobře nedopadne a jak spěchá, na stůl přinese k hlavnímu chodu ještě syrové gratinované brambory. A jak dopadne jeho ambiciózní „čokoládovo-jahodový dortík s vanilkovým krémem z mascarpone a malinovým coulis? Nic moc, přestože mu zabral hodně času, byla to piplačka, avšak ve výsledku prý suchá. A úkol týdne? Mazanec je už spíš součástí zábavy. Ale ta se i s výzvou moc povedla. Martin své fiasko bere jako nadšený sportovec sportovně a uspořádá soutěž: Kdo si na sebe nejrychleji oblékne jeho hokejový dres?

Pátek: Zubní laborantka Renáta (43) je vtipná hráčka. Před lety skoro vyhrála reality show Vyvolení 3. Jak to bude dnes? Poznají ji soupeři?

Na Renátin byt i celé finále jsou hosté hodně zvědaví. Renáta se tváří, že moc neuklízí a nevaří, spíš jen konzervy a polotovary. Pánové ale mají své pochyby a berou to jako součást taktiky. Martin si myslí, že je poslední soupeřka hodně překvapí. A také ano. Bydlí v krásném bytě a vařit i péct umí, i když to opravdu není její hobby. Renáta je před kamerami zcela přirozená, sebejistá, rozhodit se nenechá a hosty přijme uvolněná a usměvavá. Večeře je dobrá, jen nepřátelé česneku si moc nepochutnají na její domácí paštice ani česnečce se ztraceným vejcem. Eva jí prý česnečku poprvé a vejce nepozře. Martin se těší na další vepřovou panenku. Bude ta poslední lepší než ta jeho, včerejší? Pro něho určitě ano, chválí hlavní chod poslední večeře. A určitě se Renátě nemstí za včerejší kritiku. Chutná mu i tvarohový krémeš, který odnese jako výslužku i své partnerce. Renátě se povedl asi nejlepší mazanec, i když ho peče úplně poprvé; je prostě šikovná a umí si poradit. Soupeře čeká foukání vajíček na čas a Renatu legrační výzva. Ta se celý týden bojí, aby ji hosté nepoznali a kvůli tomu ji nebodovali nízko. V pátek to ale praskne. Kdo odhalí její totožnost? Co se stane, až hosté zjistí, že René má už dvě televizní show za sebou?

Podepíše se Renátina televizní zkušenost na hodnocení? A kdo vyhraje velikonoční týden a získá 60 000 korun?

Sledujte premiérové Prostřeno! od pondělí do pátku v 17.35 na Primě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 19. 4. 2024

Berani, dnes bude ve vzduchu vládnout lehkovážná, téměř bláznivá energie. Vesmír vás vybízí, abyste se vzdali železného sevření seznamu povinností a trochu se pobavili. Představte si všechen tlak, který na sebe vyvíjíte, jako kouli na noze, kterou je třeba uvolnit. Není důvod brát se neustále tak vážně.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.