Pět dam tentokrát bude v Prostřeno! oblékat převleky!

I když se ve východních Čechách sešly samé ženy a trochu je to zaskočilo, po prvním večeru se zdá, že to bude dobrá parta a pohodový týden. Dámy musí připravit něco fresh. Ta nejoriginálnější může své kuchařské umění předvést na chystaném Prima Fresh festivalu.

Úkol týdne je oříšek, který vydrží nerozlousknutý až do finále. Co kromě čerstvých surovin, pochoutek a estrogenu východočeské večery spojuje? Převleky: hokejistický dres, laboratorní plášť, plavky a paruky. Krémové polévky, šťavnaté vepřové, vydařené moučníky, kombinace slaných a sladkých chutí a prima nálada. Vydrží, bude stále jasno, nebo se uprostřed týdne začne na východě republiky zatahovat? Proč se Anička přestala smát? Má pravdu, když tvrdí, že „pak začala mluvit Věrka a už nepustila nikoho ke slovu“? Kdo se povyšuje nad ostatní? A kdo vyhraje 50 000 korun?

Dívejte se od pondělí do pátku od 18 hodin na Primě na Prostřeno!

Pondělí: Beatrice (25) válí lední hokej, ale taky umí upéct maso a moučníky

První hostitelka je zajímavá a dost všestranná mladá dáma. O své hosty se dobře postará, největší slabinou pondělního menu je zeleninová polévka italského typu. Bea chtěla svým hostům dopřát, takže je hustá skoro jako kaše, plave v ní moc krutonů a ještě ke všemu jí trochu při servírování vybryndá na ubrus. Ukáže se, že Věra nemusí tolik zeleniny, zato ale miluje sladké, a tak ocení větrníky a kremrole, které Bea sama upeče. Přitom to není žádná vyučená cukrářka, ale absolventka filozofické fakulty! Všechno je domácí… Hlavní chod je téměř dokonalý, růžolící panenka se rozpadá, ani paštika není špatná, přestože hostitelka zariskovala s kombinací sladkých a kyselých chutí – tentokrát se ale strefila. Zábavu zvolila podle své hokejové vášně. Jak moc je obtížné nasoukat se do objemného dresu? Také dojde na vztahy. Kdo má přítele už od patnácti?

Úterý: Benjamínek Kateřina (20) si na soupeřky přichystala chemické pokusy

Katka je sice nejmladší, ale zkušená. A nejen v kuchyni… V jejím svěže zeleném, vypulírovaném studentském pokojíku, kde žije s přítelem, má pro inspiraci Kámasútru. Ale jen těžko si lze představit, že zde mají dost prostoru pro téměř artistické, klasickou literaturou doporučované polohy. V kuchyni je zato místa dost a Katce to jde od ruky jedna radost, i když něco občas překoření. Sílu českého česneku nelze podceňovat a ve smetanovém dipu je ho tolik, až přebije chuť brambor, maso je však vynikající. Hráškový krém je sladký, vyrovná to zakysaná smetana? K předkrmovému salátu a grilovaným sýrům nepodává hostitelka pečivo a Věra si o něj musí říct. Chemické pokusy s potravinami jsou hlavní součástí zábavy, to tu ještě nebylo! Proč si ale u stolu nezavzpomínat na hodinu chemie, když zábavu pořádá studentka pardubické chemicko-technologické fakulty? A jak se Katka vyrovná s úkolem týdne? Bude to stačit na vítězství?

Středa: Usměvavá prodavačka Petra (34) vaří tak, jak ji to maminka naučila

Petra je smíšek i holka do deště a umí si dělat legraci sama ze sebe. „Já mám strašně ráda kombinace sladkého a slaného,“ zdůvodňuje volbu svého předkrmu i příchutě hlavního chodu, kde je opět krkovice, sympatická hostitelka, které kouká rošťáctví z očí. „Krkovici jsem umořila k smrti,“ přiznává pak soupeřkám. Týden je zatím přesto kulinářsky vzácně vyrovnaný. To platí i pro prodavačku sportovních potřeb, která se statečně popere s dýní, ale v krému zůstane několik jadérek – a to je další chybička. Na tiramisu má Petra sice všechny správné suroviny, ale dojde jí krém a dezert pro ni už nezbyde. Musí se proto uchýlit k malé lsti… Proč se mají všechny soupeřky nakonec svléknout donaha? Požene je Petra cestou do Lázní Bohdaneč městem v plavkách?

Čtvrtek: U nejstarší Anny (50) se ženy cítí jako holky z porcelánu

Přadlena Anička pozve návštěvu do svého rekonstruovaného bytu v Jaroměři, kde šokuje velkou sbírkou porcelánu. Už se jí ani nevejde do bytu. Jaká je Anna kuchařka? Přiznává, že má radši, když jí o víkendech uvaří přítel kuchař a ona jen ochutnává. Soupeřky čekají českou klasiku, ale svíčková to nebude. Polévka s mraženou zeleninou je dobrá, určitě lepší než startovací drůbeží toasty, nacucané šťávou z masa. Dále budou kuřecí roládky s kaší. Anna miluje kombinaci masa s ovocem, ale švestek dá do masa tolik, že se nasládlá chuť holkám brzy přejí. A sladkého bude ještě víc, domácí štrúdl i tvorba marcipánu, kterou hostitelka koření vtipy. Ale nejen o jídle půjde řeč, u stolu se dozvíme i to, co by každá z žen chtěla v životě ještě zažít.

Pátek: Maratonská běžkyně Věra (32) ví, co chce, ale není jí to moc platné

Úkol týdne vydrží neodhalen až do pátku! Věře z Hronova pořád vrtá hlavou, co „bílého“ na ni čeká. Hostitelka má soutěživého ducha a pevnou vůli. Bývala prý oplácaná, tak začala pravidelně běhat, dnes zvládne i maraton. Stejně jako včera u Aničky, hlavní součástí Věřina menu bude drůbeží maso. Dvě úvodní rolády, hlavní chod je z doma chované krůty na majoránce a víně s máslovými noky. Petra jídlo zhodnotila jako „luxusní“ a s Katkou si nacpaly bříška k prasknutí. Na Aničku byla večeře moc zdravá, možná i nedochucená. Zato muškátem překořeněný je brokolicový krém. A jak se vyvíjely vztahy během týdne? Umí se Věra odvázat? Nejen paruky, ale i pěkná taškařice čeká na Východočešky v závěru celého holčičího týdne!

Která ze sympatických žen to nakonec vyhraje? Bude se výhra dělit, nebo spadne do klína jediné vítězce? Dívejte se od pondělí do pátku na Primě od 18 hodin na Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 4. 2024

Dnes je v pořádku plakat, Berani. Uvolnění je rozhodující pro přijetí. Pokud nemáte pocit strachu a omezení, může pro vás být těžké prožívat radost a expanzi. Spojte dobré se špatným a nechte tyto dvě síly, aby se ve vaší bytosti harmonicky usadily. Proveďte přípravy, které vám umožní vzlétnout do velkých výšin. Ujistěte se, že jste připraveni přijmout výzvy, které s růstem přicházejí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.