Prostřeno! Petra naservíruje lososové menu s tvrdými bramborami!

Polévkové koření na chleba - Prostřeno!

Maminka na mateřské dovolené Petra (24) se usmívá, tváří se přátelsky, ale skoro nic nesní a také slušně taktizuje.

Petra s Katkou jsou docela podobné typy, a možná i proto největší soupeřky. A Katka to dá Petře, která občas v kuchyni mosteckého bytu zmatkuje a nestíhá, docela pocítit. Moc ji nešetří, i ostatním se ale zdá menu, v němž převažuje losos, poněkud nevyvážené. Naštěstí všichni ryby jedí, co by ale hostitelka dělala, kdyby přišla návštěva, která se ryb ani nedotkne? Losos je na předkrm v podobě tataráku, následuje krém z pečeného česneku s krutony, polévka nedopadne špatně, Bára si dokonce řekne o recept.

Tvrdé brambory

Ale na hlavní chod je opět losos, tentokrát se špenátem v listovém těstě s bazalkovou omáčkou a pečenými bramborami s rozmarýnem. Příloha není pečená, ale bohužel skoro syrová, Petřina trouba prostě nestíhala v tom návalu a časovém presu všechno upéct včas. A co to listové těsto? Kdyby v jídle nebylo, hlavnímu chodu by to prý spíš jen prospělo. Petra si je dobře vědomá svých rezerv, avšak udrží zuby nehty nervy na uzdě, i přestože ji Katčina kritika i provokace mrzí. Zklamaná hostitelka se už moc těší na zítřek, jak to své soupeřce spočítá pro změnu ona. Budou se péct oplátky – vždyť Kateřině nechutná ani poslední cheesecake, na který Petra docela spoléhala a pěkně ho nazdobila. Jenže co je to platné, Katčina aritmetika je tvrdá…

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Petře bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek