Prostřeno! Podle Veroniky se chce Renata jen pochlubit!

Ryba s rýží z rýžovaru - Prostřeno!

Trojnásobná maminka a finanční poradkyně Renata (39) je vytížená moderní žena, která má ráda všechno perfektní.

Třetí hostitelka návštěvu přivítá ve vkusném a prostorném bytě s předzahrádkou a u krásně prostřeného stolu. Veronice se zdá, že se Renata předvádí. A ačkoliv se Renata snaží, ne vše bude nakonec dokonalé. Hostům u ní třeba vadilo čekání, ale bohužel i příloha k hlavnímu chodu, k té měl největší připomínky číšník Libor. A ve čtvrtek pochopíme proč. Renata začala dobře, na předkrm připravila jemnou paštiku z kuřecích jater s brusinkami, pro někoho možná až moc nasládlou, podávanou s křupavým domácím chlebem upečeným v troubě. S jeho přípravou se musí začít už den předem, ale výsledek stojí za to. Renata hodně sportuje a dbá i na zdravé suroviny, proto hovězí vývar dělá ze zadního libového masa, aby měl silnou chuť, ale plavalo v něm minimum mastných ok. Přidává do polévky už jen zeleninu, sama se obejde bez nudlí, ale i ty hostům nabídne.

Veronice se nic nelíbí

Veronice, která má u Renaty hodně připomínek a hostitelce nic nedaruje, se zdá středeční hlavní chod – losos – už moc omšelý, to ovšem neplatí o příloze v podobě „parmazánového rizota“. Ta na rozdíl od ryby vyvolá spoustu řečí. Umí Renata vůbec vařit, když si musí vypomáhat rýžovarem? Protože nejde o italské rizoto podle klasického receptu, ale o rýži předvařenou ve speciálním hrnci a jen nakonec dochucenou cibulkou a parmazánem. Podle Libora je to parodie na italskou kuchyni a podle Veroniky nejslabší místo Renatina menu. A nic už nezlepší ani finální čokoládová pěna s teplými nápoji nebo zábava.

A nezapomneňte, že máte premiérovou šanci ohodnotit soutěžící. Takže neváhejte a dejte Lence bodů tolik, kolik si podle vás zaslouží. Navíc můžete vyhrát 5 000 Kč.

Sledujte Prostřeno! od 17.50 na Primě.

Sdílejte článek