Seriály a filmy

26. června 2017 19:00

Prostřeno! Polévka ze zeleniny z kontejneru! Amos se toho opravdu nebojí!

Bezďácká polévka - Prostřeno!

Gymnazista Amos (19), milovník matematiky a žonglování, usmaží cvrčky z mrazáku, uvaří polévku z kontejneru a pokusí se o domácí buchty.

REPRÍZA Nejmladší hostitel Amos hosty nepozve domů, kde bydlí s jedním ze svých šesti sourozenců, ale do bytu, který pronajímá jeho maminka. Někteří soupeři to považují za podraz, to ale není zdaleka to nejhorší, co je čeká. Na úvod si budou moci ochutnat hmyz, čehož se hosté v Prostřeno! většinou děsí, ale v úterý konec teorie – tentokrát je to doopravdy. Kdo to dá? Překvapivě to nakonec vyzkouší i duchem mladá důchodkyně Jana, ale i těhulka Linda.

Cvrčci na másle

Další rajčata s mozzarellou nejsou dochucená, polévka je z probrané zeleniny z kontejneru. (Aktivitě, které se mladý hostitel v zájmu šetření surovinami věnuje, se říká dumpster diving neboli "popelnicové potápění". Jde o životní styl lidí, kterým se příčí, když supermarkety vyhazují ještě dobré jídlo či použitelné věci, a chtějí přebrané zboží dál zužitkovat. Freegani nejsou žádní bezdomovci, nedělají to z nutnosti, ale z přesvědčení). Těhotné Lindě ale Amosovo nadšení chybí, spíš se polévky štítí a raději ji oželí, chvíli dokonce uvažuje, že odejde od stolu. Pak už přijde na jídelníček zelenina koupená, a protože je Amos vegetarián, na hlavní chod je „indopokrm“, určitá obdoba leča s rýží, prý podle receptu buddhistických mnichů. Jídlo nevypadá vábně, proto se už všichni zvědavě těší na buchty, které odvážný Amos připravuje podle babiččina receptu poprvé v životě. Podle Lindy jsou ale buchty nedopečené a jsou z nich cítit kvasnice.

Amos – vizitka

Paradoxně nejlépe dopadne úkol týdne – omeleta s bramborami, který chtěl hostitel původně vynechat. Ale vidina čerstvé krmě, připravované pod dozorem očí všech stále hladových hostů, je lákavá, takže Amos nakonec podlehne a omelety usmaží.

Sledujte premiérové Prostřeno! od 17.35 na Primě.

Sdílejte článek