Seriály a filmy

30. července 2019 19:00

Lucie Gretzová

Potupa před celým národem! Sebevědomé Báře se v Prostřeno! nepovede ani jeden chod

Potetovaná mladá maminka Barbora (20) úplně vybouchne. Je to skoro až proti přírodním zákonům, taková smůla… Hodí Bára vařečku do ringu?

REPRÍZA Dosud sebevědomé a kritické Báře se nebude dařit v žádném směru a o to je to pro mladou maminku trapnější – dojde i na slzičky zoufalství. Prostě, opět se potvrdilo, že pýcha předchází pád… Nad českou kuchyní Bára ohrnovala nos, ale sama takovou vlastně chystá. Svoji předchozí kritiku vysvětluje tak, že jí nevadí tradiční recepty, ale to, když jsou jídla příliš obyčejná, jednoduchá a odfláknutá. Potud teorie… A jak vypadá praxe? Hosté čekali v úterý na pozvání do bytu v zimě před domem, o což je požádala hostitelka, která ještě měla spoustu práce s tabulí i sama se sebou. Barbora prostě podcenila časovou náročnost celého večera a sama si menu neulehčila.

Podívejte se, jak se Báře nedaří:

Už první „hrášková pěna se slaninovým chipsem a domácím pečivem“ zažehla časový skluz, který se hostitelce nepodařilo vybalancovat. Místo pěny podávala uplakaná Bára spíš hráškový krém, smetany asi do jídla přidala moc, nepovedlo se ani domácí pečivo. A čekalo se dál na polévku z hovězí oháňky s domácími nudlemi a játrovými knedlíčky. Všechno včetně obou zavářek bylo opět špatně… Vývar byl přepepřený prý až k nepoživatelnosti, knedlíčky z drůbežích jater nedovařené a přeschlé nudle nešly ani nakrájet, takže z toho byla těstovinová drť.

Stále hladoví soupeři se těšili, že snad je konečně nasytí králík na bílém víně s karlovarským knedlíkem. Jenže – rohlíky na knedlík začala Bára teprve krájet! Anežka jí chtěla pomoci, ale s tupým nožem se ani jí nevedlo. Pánové nechtěli hlavní chod konzumovat až někdy uprostřed noci, pomalu se zvedali k odchodu a rozhozená Bára už vaření skoro vzdala, když Adriána dostala spásný nápad: „Dejme si králíka s chlebem!“ Stál aspoň králík s omáčkou za to čekání a nervy? A co soupeři říkali o hruškovém koláči, který se pro změnu připálil? Večer, kdy na zábavu ani nedošlo, byl zábavný celý. Škodolibě zábavný. Pánové ani Adriána hostitelku nijak nešetřili. V bříšku jim sice kručelo, ale zato se nasmáli, až se za něj popadali…

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 1. 10. 2023

Dnes se vám může podařit mnoho věcí. Energie je velmi intenzivní. Dávejte si pozor na manipulaci s druhými. Nikdo nemá rád, když mu někdo rozkazuje, a proto buďte taktní. Snažte se nedávat najevo své nadřazené znalosti. Lidé vám to budou mít za zlé, i když máte dobré úmysly (a máte pravdu).

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.