Seriály a filmy

2. května 2016 10:35

Pozdní příchody, alergická reakce! I toto zažijeme tento týden v Prostřenu!

V našem hlavním městě se sejde mladá pražská pětka, kde mírně převažují muži a dámy to potěší. „Slečny přijdou později“ se jmenovala jedna stará česká kriminálka a platí to i tentokrát.

Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí, se občas říká... Vyplní se to i nyní? Doplatí holky na to, že se zdrží a zabloudí? Dorazí vůbec? Jak spolu budou vycházet Adéla s Veronikou? Bude to ženy proti mužům? Možná se proti sobě budou místy vymezovat, ale čeká nás sympatická parta, která se ve vaření a surovinách docela vyzná. Meníčka nebudou jak přes kopírák, dvě jídla se přesto opakují a bude tudíž možnost srovnání. První a druhý den je na předkrm losos, ve středu a ve čtvrtek startuje večeře hermelín. A úkolem týdne nebude želé, jak si Pražáci myslí, ale něco mnohem zapeklitějšího. A skoro nikdo si na molekulární gastronomii nepochutná. Čí večeře naopak pražské chuťové buňky potěší nejvíce? Kdo si v pátek odnese 50 000 korun? Sledujte Prostřeno! i tentokrát.

Pondělí: Mladá maminka Adéla (21) ví, co je molekulární gastronomie, ale stejně se jí úkol týdne nepovede

Pražské Prostřeno! odstartuje Adéla. Mladá maminka bere svou účast jako zpestření mateřské dovolené a ráda by vyhrála, protože její byt v Krči, kam se nedávno přestěhovali, si žebrá o opravy a nové vybavení. Adéla se rozhodně nestydí a k vaření přistupuje odpovědně. Připravená amatérská kuchařka o gastronomii leccos ví a nebojí se experimentovat. Na předkrm udělá uzeného lososa s medovou zálivkou podle norského receptu. První večer se snaží navodit příjemnou atmosféru, ale ne všem všechno chutná a ne všem se u Adély líbí. Každopádně hráškový krém i zvěřinové medailonky jsou s menšími výhradami přijaty spíš kladně a pochvalně. Čokoládová pěna na malinách, která dala Adéle docela práci a kde je moc smetany, ale každému nechutnala, i když na to první hostitelka spoléhala. U kreativní zábavy se během seznamovací večeře soupeři dozvědí i něco o sobě a svých vztazích.

Úterý: Večírek u Lukáše (32) začne netradičně ve třech, slečny přijdou později. Chtěly holky, aby si kluci uvědomili, jak moc jim u stolu chybějí?

Po včerejšku si Adéla myslí, že největším taktikem bude v příjemném kolektivu Lukáš, u kterého se podává úterní večeře. A ta začne poněkud dramaticky. U stolu se totiž sejdou jen pánové, dámy nedorazí. Hosté doufali, že se jedná jen o krátké zdržení, ale ani po přípitku a šmejdění holky nikde. Někde se ztratily? A najdou cestu na Lukášovu večeři? Akurátní hostitel prý přijde raději o půlhodiny dříve než o pět minut později a moc se mu to nehodí, protože hlavní chod potřebuje udělat, až když budou sedět všichni u stolu. Zbloudilá Veronika dorazí jako první a má slzy na krajíčku, jak se omlouvá. Je o něco zodpovědnější než Adéla, jak se domnívá Adam? Kde ta vězí? Obejde se cibulačka také bez ní? Francouzskou polévku hostitel podává v malých kastrůlcích a je to bašta. Když konečně dorazí i Adéla, nepůsobí moc rozrušeně a rychle se zapojí do jídla i do debaty a vyřkne pár odvážných teorií. Hlavní chod je příjemné překvapení. Někdo by ubral krvavého masa, ale jinak je to úspěch, protože kdo zrovna nevyhledává flank steak, tomu zachutnají batáty s žampionovou omáčkou. Večer završí zábava s gumovými medvídky a opět potěší „jahodové překvapení s bublinkami“. I když Lukáš říká, že z něj cukrář určitě nebude, se svým dezertem si vyhrál – a je to pěkná piplačka, protože mu přestala fungovat plnička. Přestože Lukášův večírek zkomplikovaly holky i nářadí, ambiciózní hostitel může být se svým večírkem spokojen.

Středa: „Myslím, že jsme se opět dobře pobavili i najedli,“ říká na konci své zašifrované večeře Veronika (32)

Ve středu se k plotně postaví další maminka – Veronika. Všichni tentokrát dorazí včas a bude se jim v útulném a uklizeném vysočanském bytě líbit. U stolu se povedou i vážné hovory, nejen o jídle, ale třeba o žárlivosti. Starší soupeře zajímá sedmnáctiletý Adam, který také občas prozradí něco ze svého soukromí. Řešit se budou též vzpomínky na dobu minulou. Kdy se podle hostů žilo líp – za socíku, nebo dnes? Možná vás názory dnešních hráčů docela překvapí… Menu si musí Pražáci nejdříve rozluštit, skrývá se totiž v hlavolamech. První dva chody, což je zapečený hermelín s domácím toustem a hutná česnečka s bramborami a sýrem, dopadnou dobře. A co ještě dopadne dobře, je Veroničina molekulární fantazie, protože chuť třetího úkolu týdne hosty i hostitelku příjemně překvapí. Na hlavní chod je kuře na kari, Adéle prý “barva kari přišla vždycky trochu radioaktivní“. A zdá se, že ani nikdo z hostů není úplným fanouškem kari nebo kurkumy či rýže. Taktizuje Adéla, když jí po kari údajně svědí kůže tak, až se musí poškrábat? Usměvavá Veronika je docela diplomat i slušná diskutérka, což k hostitelským kvalitám také patří, tak svůj večírek dotáhne do zdárného konce.

Čtvrtek: Podnikatel v bezpečnosti a ostraze Michal (25) má v bytě klec na svého pitbula, snad v ní neskočí nějaký nespokojený host. Nebo tam šoupne „dijona“?

Michal působí zprvu jako ranař a všichni jsou proto zvědaví, jak zvládne vlastní vaření a jaký bude hostitel. V průběhu pořadu na sebe prozradí, že se narodil ve znamení Vah, ale jako váhavec se určitě necítí. A při vaření to dosvědčí. Michal není moc zkušený kuchař, přesto se klidně pustí do nevyzkoušených jídel a není to pro něj „žádná věda“. To platí o předkrmu, který je podobný tomu včerejšímu, pro někoho je jeho zapečený hermelín možná chutnější než ten Veroničin. Určitě je ho více… Hovězí polévku vaří Michal také poprvé, ale pustí se do toho s vervou. Opírá se o recepty, které si vylepil po kuchyňských skřínkách. Při vaření trochu láteří a nadává, což hosté slyší, protože kuchyni má v chodbičce a příchozí také hned ovane vůně vývaru a jídel, která na ně čekají. Michal nejvíce bojuje s úkolem týdne, který ho docela zaskočí – a hosty skoro porazí. Výsledek se totiž stane součástí Michalovy zábavy (a pomsty) s míčkem – „beer pin pongu“. Hlavním jídlem jsou zapečené kotlety na hořčici se šťouchanými bramborami, maso bude poněkud vysušené, ale propadák to není. Michal je v domácím prostředí mnohem přirozenější, snaží se, jeho večírek na Vinohradech bude zábavný, rozpustilý a zakončí ho pořádná porce dortu podle receptu Michalovy přítelkyně. Čtvrtý hostitel bere věci s nadhledem a z návštěvy si klidně utahuje. Když zapomene na příbory, komentuje to: „Že to neměli čím jíst? Klidně to mohli jíst rukama, masíčko se rozpadalo a koupelnu máme.“ A jestli nevíte, co je to dijon, tak se to dnes večer uprostřed salvy smíchu dozvíte…

Pátek: Nejmladší student Adam (17) se pokusí o mexickou večeři, na kterou přijde Adéla zase pozdě

Pražský týden soupeři završí u teprve sedmnáctiletého studenta Adama. Ten se ukázal jako nejvděčnější strávník celého týdne. Vaření i celý večer pro něj bude velkým zážitkem. Adam se snaží vyrovnat svým starším kolegům a docela se mu to daří. I když je v pátek nervózní, určitě se neztratí. Včera se blýskl i jako bavič večera a s hostitelem se dobře doplňovali. S předkrmem, což je taková studentská rychlovka, mu přijde do kuchyně pomáhat Veronika. Pátá židle je stále prázdná, a když Adéla, kterou opět zklamal její orientační smysl, dorazí, pánové mají spoustu řečí, ale hostitel je v klidu. Pak se Adéla sama přizná k tomu, že chodit včas je skutečně její celoživotní problém. Dostane předkrm i polévku, což je zeleninový mexický rozmixovaný vývar dochucený zakysanou smetanou a kořením. Na hlavní chod už chvíli čeká i Adélka. Ke grilovanému kuřeti s papričkami a mexickou omáčkou bude rýže nebo nachos. Na ty se Michal se těší: „To je to jediný mexiko, co jsem kdy ochutnal.“ Hlavní chod prý nezklamal, ani nepřekvapil. I to je Adamův vlastní recept. U stolu se bude probírat cestování, což s poslední večeří souvisí. Večer zakončí šipky, které potěší soutěživé typy, a limetkový cheesecake, jenž se Adamovi prý sice docela povedl, ale podle Veroniky tam chybí ten správný americký sýr.

A ve finále se hlavně dozvíme, kdo si tento týden odnese 50 000 korun a stane se šťastným hostitelem celého pražského týdne. Kdo se bude smát nakonec?

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 22. 2. 2024

Je těžké popřít sílu chemické reakce na jinou osobu. Dnes se pravděpodobně setkáte s někým, nebo jste možná právě potkali někoho, kdo na vás má silný vliv, Berani. Tuto osobu nemůžete dostat z hlavy. Není jasné, zda se jedná o jednorázový flirt, nebo o dlouhodobý románek. Ať už se ukáže, že jde o cokoli, jste nadšeni, že se cítíte tak vzrušení a živí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.