Seriály a filmy

22. prosince 2016 19:00

Pravé řecké Vánoce v Prostřeno!

Zcestovalá Jana (40) své soupeře pozve na pravé řecké Vánoce.

Poslední vánoční večeři nachystá klidná a nejstarší hostitelka Jana, bývalá delegátka, která se provdala za Řeka Má ráda jak českou, tak řeckou kuchyni a soupeřům v havířovském paneláku zprostředkuje pravé řecké Vánoce s řeckou kuchyní a řeckými lidovými tanci. Hosté se nad jídelníčkem velmi podivují, co je to například avgolemono či papoutsaki. Předkrm podávaný s tzatziki, ty jediné znají, trochu připomíná musaku, polévka je řecký vývar s vejci, mletým masem a citronem.

Jana uvařila podivnou citronovou polévku.

Zato hlavní chod je český: kuře s houskovou nádivkou. Brambory už ale budou dochucené fetou. Půjde to dohromady? A moučník z lískového těsta je pěkně slaďoučký, jak to Řekové převzali z turecké kuchyně. Dokáže Jana řeckými Vánocemi oslnit? Budou lepší než ty české? A koho rozpohybují tance Zorbas a Zempetiko?

Jak poslední letošní Prostřeno! dopadne? Kdo vyhraje a koho obdaruje Ježíšek? Bude to jeden šťastlivec, dva nebo snad tři? Dívejte se od 17:45 na Primě!

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 3. 10. 2023

Dnes by k vám domů mohla přijít řada zajímavých návštěvníků. Alespoň jeden by mohl být z cizí země a někteří by mohli být z oblasti vzdělávání. Můžete očekávat zajímavé rozhovory a možná se dozvíte zajímavá fakta na téma, které je pro vás nové. Mohlo by vás to bavit natolik, že se zítra poohlédnete po knihách na toto téma.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.