Seriály a filmy

12. května 2017 19:00

Příbuzné v Prostřeno! K velkému zjištění dojde ve čtvrtek!

Příbuzné v Prostřeno! K velkému zjištění dojde ve čtvrtek!

V Praze a okolí se utkají čtyři brunety a jediný muž. V čem bude tohle klání jiné? Sejdou se tři milovníci golfu. Více než kdy jindy se na obrazovce objeví rodinní příslušníci, konkrétně děti. Děti, které si účast maminek v pořadu přály, v jednom případě zasáhnou i do skladby menu a pomohou s výrobou večeře. O tom, že život je jen náhoda, se znovu přesvědčí soutěžící i diváci Prostřeno! U jednoho stolu se po letech sejdou dvě příbuzné, proto se hned ani nepoznají. A spojuje je osobnost Daniela Landy, o to je překvapení zajímavější. Jediný muž týdne také šokuje – ve svých jednadvaceti je už rozvedený! A to je něco pro jeho soupeřky, ty budou hodně zvědavé, proč a jak to všechno vlastně bylo… Ale i Kristina prožila hodně nevšední osobní příběh a svěří se s ním na kameru. U stolu se sejde velká extrovertka Kristina a trochu záhadná introvertka Lucie. Tyhle dvě se nemusí, protože jsou jako voda a oheň. Kristina nutí Lucii, aby ze svého života a soukromí prozradila více, než je jí příjemné. Jak tohle dopadne? Co všechno o sobě Lucie pod tlakem řekne? Kdo nejlépe splní úkol týdne, udělá nejlepší fresh pochoutku a získá rodinnou vstupenku na Bosh Fresh Festival? A kdo se ukáže jako největší taktik? A hlavně – kdo si v pátek odnese šedesát tisíc korun? Sledujte Prostřeno! každý všední den!

Pondělí: Karla (34) stíhá dvě zaměstnání i dva lovecké psy, které prostě miluje. Stihne v klidu zvládnout i první večeři?

Karla je sympatická pohodářka, která je soutěživá, ale prý jen do té míry, aby pro ni natáčení a vaření zůstalo zábavou a nemusela se před sebou stydět. Je to čistotná kuchařka, zvyklá si při vaření omývat ruce a cídit sklenice. I ona však zažije v kuchyni perné chvilky, kdy na mytí rukou skoro zapomene a uvědomí si, jak rozdílné je sledování pořadu v televizi a účinkování a stres před kamerou. Určitou přípravu ale má, vyrostla v hospodě, kterou provozovali její rodiče, takže ví, jaká je to řehole. Začne úkolem týdne, nevšedním přípitkem ve stylu smoothie. S úvodními kanapkami si dá docela dost práce a vyplatí se to, docela úspěch má i cibulačka na francouzský způsob, gratinovaná se sýrovými krutony. Karla hodně spoléhá na hlavní chod, což je oblíbené hovězí po burgundsku s bramborovou kaší, ale jídlo má velkou slabinu v prezentaci: francouzská specialita nepůsobí vůbec esteticky. Zdá se ale, že to hostitelka nijak zvlášť neřeší, s pokrmem je sama spokojená. S kritikou se setká i její dezert – čokoládový cupcake, ten prý cupcakem vlastně není… U stolu je nejvíce slyšet energická a upovídaná Lucie, která řeší každý detail. Karla zatím děti ještě nemá a vybere si jako zábavu hru, kterou matky u stolu rutinně zvládají, protože ji mají se svými potomky dobře nacvičenou. A ještě je tu výzva: předvede se Karla jako havajská tanečnice?

Úterý: Ambiciózní a hubatá Kristina (27) by ráda vyhrála, je to ale hodně svérázná hostitelka

Úterní soutěžní večeři připraví nehtová designérka Kristina. Sebevědomá mladá žena se netají tím, že by ráda vyhrála. Kristina je rozvedená a žije se svým roztomilým pětiletým synem v komfortním domě. Kristina je upovídaná a hostům se svěří se svým docela šokujícím příběhem – manžela jí přebrala vlastní maminka! Kristina o sebe pečuje a dbá na štíhlou linii a zdravou kuchyni. Někdy až moc zdravou, takže její předkrm, což jsou tři variace paštik, je dost suchý i oschlý, kuchařka šetřila máslem nebo slaninou. I jinak se jí zpočátku smůla lepí na paty, ale protože je hostitelka bojovnice a chce vyhrát, nevzdává to a pokusí se z toho vybruslit. Některé věci ale podcení, například na sklenicích jsou skvrny a své psy nechá ležet pod stolem, což nemusí být každému příjemné. Hosté se ale už moc těší na její ostrou kukuřičnou polévku v mexickém stylu a hlavní chod, kde dostanou tři druhy masa s nevšedními saláty. Pravda – kombinace krůtího masa, tuňáka a panenky je trochu divoká, stejně jako polníčku, banánu, slaniny, avokáda či jahod v jejích salátech, ale hosté si docela pochutnají a určitě se nenudí. Jen Lucie moc nemluví, což hostitelku docela štve. Nakonec soupeři dostanou nevšední moučník – americké crinkles a zahrají si bingo. Zatančí druhá hostitelka kolegům u tyče, kterou má v obýváku?

Středa: Jediný muž týdne Leoš (21) podniká s módou, žije s přítelkyní, ale je už rozvedený, a doma má medúzu!

Mladík Leoš působí podle svého bydlení jako velký romantik, ale také je to docela slušný počtář, jak uvidíme. Všechna děvčata jsou na jeho večer zvědavá. V bytě je čeká spousta srdíček a vytištěných intimních vzkazů, které si Leoš vyměňuje se svou přítelkyní, i éterická medúza v uměleckém akváriu, ale hlavně moderní menu, ovšem to dá Leošovi docela zabrat. V kuchyni je jeho „tanec“ u plotny hodně znát, místnost vypadá jako po výbuchu a podlaha je až nebezpečně zaneřáděná vším, co kuchařovi odpadlo od ruky. Ve výsledku předkrm – jemná kachní paštika – dopadne mnohem lépe než včera, právě Leoš v úterý Kristině její paštiku hodně kritizoval. Po hráškové polévce dámy dostanou na výběr dva druhy burgerů, poněkud připálené hranolky a tradiční salát coleslaw. Hamburgery přinesou zklamání, Lucie se v jídle jen tak porýpá, což provokuje Kristinu. Ale ještě víc než jídlo ženy zajímá hostitelovo soukromí a minulost. Jak žije dnes a proč už je v jednadvaceti rozvedený? Kdy se proboha ženil? Rozjařené soupeřky nevědí, kdy přestat, jen diplomatické Lucii je to žinantní. Leoš působí jako roztomilé neviňátko, ale odhalí soupeřky jeho soutěživost? A co na sebe prozradí Kristina? Kdo koho víc šokuje? Třetí hostitel sklidí nakonec pochvalu za dezert, výborné brownies s mangovým sorbetem, a za zábavu související s golfem, který rádi hrají hned tři účastníci tohoto týdne.

Čtvrtek: Lucii (38) pomáhá s večeří její dcera, kvůli které se do soutěže přihlásila. Maminka na rodičovské dovolené je pro ostatní tak trochu záhada.

Lucie hosty pozve do zajímavého rodinného domu a často zdůrazňuje, že vybrala luxusní suroviny, i když někdy to jsou též polotovary. Do soutěže se přihlásila hlavně kvůli jedenáctileté dceři, která vaření miluje a chtěla maminku vidět v Prostřeno! A hlavně chce mamince pomáhat. Jak to holkám půjde spolu v kuchyni? Předkrm tučebara, který vymyslela dcera, servíruje Lucie na lávovém kameni, přidala do něho i drahé lanýže. Ocení to někdo? Hlavní součástí prvního chodu je brambora plněná tuňákem a ta se k hostitelčině zklamání nadšeného přijetí nedočká. Lucie moc neroztaje ani uprostřed večera, když občas v kuchyni zaslechne, co pronáší brutálně upřímná Kristina, se kterou se nemusí, když vstane od stolu. Na náladě jí nepřidá, když si Leoš ani nedá její „brokolicovou polévku pro labužníky“, ostatní zase trpí při čekání na bramborové nočky s kuřecím masem a špenátem. Hlavní chod prý hostitelce trvá celou hodinu, přestože je špenát mražený a nočky koupené, byť avizované jako domácí. Něco napraví pohár „lahodné pokušení“, ale celkem jsou hosté z Lucčina vaření docela zklamaní. A hostitelčin rezervovaný postoj nezmění ani neodbytné Kristininy dotazy ohledně její minulosti, zaměstnání a soukromého života. Trojnásobná maminka Lucie odpoví jen na to nejnutnější. Mezi Kristinou a Lucií atmosféra houstne a dojde i na osobní útoky. Jako zábava bude lukostřelba, ale už dost jedovatých šípů se vystřílelo během večeře.

Pátek: Poslední hostitelka Romana (40) není perfektní, ale po včerejšku hodně napraví svým pohodovým přístupem a smyslem pro humor

Poslední večeři připraví Romana, kterou do pořadu přihlásila dcera jako překvapení k jejím kulatým narozeninám. Manažerka Romana si právě dává oddych mezi dvěma zaměstnáními, věnuje se dceři, domácnosti a těší se na Prostřeno! Romana má ráda lehkou, zdravou kuchyni a takovou i pro své hosty připraví. Nebojí se používat čerstvé bylinky, zeleninu a ovoce, které dováží její muž. Ten jí doporučil i výborná italská rajčata na předkrm, která chce Romana naplnit vejci, to se ale bohužel nepovede – vejce nestihnou ztuhnout. Mnohem lépe dopadne bramborový krém s houbami nebo italské rizoto s kousky svíčkové s kapary a koriandrem, špenátový salát s pancettou. Koriandr nejí Karla, Kristina řeší tu správnou rýži na rizoto, ale hosté si jinak pochutnají. A nejlépe dopadne poslední dezert, ananas plněný mascarpone s lesním ovocem. Zavládne při italské večeři i italská nálada? Jak se pohodová Romana vypořádá s hostitelskou rolí? Podaří se jí udržet soupeře na uzdě? Kristina přijde hodně nastartovaná a chce si to vyříkat s Lucií. Ta má ale naštěstí nervy ze železa a potvrdí, že je diplomatka. Dojde ale i na Leoše. Nechybí hra na pravdu a bude se řešit jeho nízké bodování, holkám úplně spadne brada. Dokáže Leoš svou touhu po výhře obhájit? A budou se chtít všichni ještě někdy společně sejít? Dívejte se!

Dozvíte se, kdo to v Praze a okolí vyhraje. A těšte se, bude to docela legrace… Sledujte premiérové Prostřeno! od pondělí do pátku v 17.35 na Primě.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.