Připravujeme hubnoucí speciál Prostřeno!

Prostřeno! se bude odehrávat mezi těmi, kteří se stravují zdravě – nebo se o to alespoň pokoušejí. K tomu se hýbou a snaží se o vyvážený životní styl.

Dokonce se někteří mohou pochlubit skvělými výsledky, které jejich cesta přináší. Úterní soutěžící Gabriela dokázala shodit 40 kg. A není sama, kdo přesně ví, jak pohnout s ručičkou požadovaným směrem. Nad prostřeným stolem se navíc bude probírat, jestli je lepší omezit jídlo, změnit skladbu stravování nebo se hýbat. V Prostřeno! s tematikou hubnutí budou v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu ženy v mírné převaze. Jak se vychýlí ručička na vahách kvůli úkolu týdne, kterým je tentokrát příprava českého tradičního pokrmu v light verzi a jeho zakomponování do menu?

Kdo si přípravu dietního menu nakonec užije, a kdo bude ve stresu? Soutěžící budou opět bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se může těšit i jeden z diváků, pokud bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno! a hlasujte – třeba vyhrajete právě Vy!

Jako první se do kuchyně postaví Petr (27). Vystudoval střední stavební školu. Momentálně pracuje jako skladník. Je to mladý kluk, který si žije život tak, jak ho to baví, a hlavně zatím bez hlubokých závazků. Do pořadu ho přihlásili jeho kamarádi, protože rád vaří a podle jejich názoru vaří velice dobře. Bude ovšem jejich názor dost silným argumentem a odnese si Petr výhru? Bude jeho menu vítězné? 1) Těstovinový salát, 2) krémová zeleninová polévka, 3) bramborové knedlíky plněné špenátem, 4) palačinka.

Úterní večer bude patřit Gabriele (38). Narodila se v Bolívii, kde také studovala medicínu. Do České republiky přijela studovat výzkum na univerzitu do Hradce Králové a poté dodělávala studium ve Španělsku. V České republice žije přes 10 let. Pracovala jako lékařka na výzkumech a nově ji čeká nová etapa ve funkci manažerky. Gabriela zatím vlastní rodinu nemá. Má ale bratra, který má stejně jako ona české občanství, ale hodně cestuje po Evropě. Navíc má i sestru ve Francii a maminku si chce nastěhovat k sobě. Kromě mnoha koníčků zhubla už 40 kg a o své hubnoucí tipy se neváhá podělit. Jak bude jihoamerické zdravé menu vypadat? 1) Houbové tostadas, 2) quinoová polévka plná proteinů a vitamínů, 3) zdravé překvapení z Bolívie, 4) exotický chia puding.

Středeční hostitel Jiří (38) je vyučený kuchař. Využije svých vědomostí? Nejspíš ne. Profesi se totiž nikdy nevěnoval. Pracoval u filmu jako bedňák a nyní se živí jako taxikář. Žije s přítelkyní, se kterou si pořídili štěně. Děti zatím nemají. Do pořadu se přihlásil sám, a to z hecu. Rád by se dozvěděl něco nového a získal více informací a hubnutí a zdravé výživě. I proto, že si s partnerkou dali jako novoroční předsevzetí cíl, že zhubnou nějaký ten kilogram. Zatím se věnují zdravému jídelníčku, procházkám s pejskem i těm svižným ve dvou. Co laik a nováček ve světě permanentních dietářů může nabídnout? Jaké menu připraví Jiří jako dietní? 1) Chirashi sushi, 2) miso polévka s tofu a nudlemi udon, 3) telecí hanger s dušenou zeleninou a omáčkou teryiaki, 4) limetkové pohlazení.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Lenka (35). Má vyšší odborné vzdělání. Pracovala jako asistentka a nyní je na mateřské dovolené. Žije s manželem a synem Luděčkem, kterému jsou dva roky. Do pořadu se přihlásila sama, protože by ráda získala nové zkušenosti do života. Ráda se věnuje pohybu. Ona, s ohledem na syna, zatím cvičí doma, její partner chodí do fitka. Uspěje její menu inspirované východní kuchyní.? A jak se jí podaří vedle krevet nenápadně zařadit českou klasiku? Co svým hostům nabídne? 1) Závitky s vaječnou omeletou a krevetami, mangový dip, 2) Tom Kha Kai, 3) teryiaki losos a kuře s udon nudlemi a zeleninou, 4) rýžový puding.

Poslední soutěžící tohoto týdne, Lucie (28), se zajímá o pohyb i zdravou stravu dlouhodobě. Žije totiž v Novém Městě na Moravě, a tam to asi jinak nejde. Občas sice zhřeší, nikdy ale ne tak, aby litovala soust, která si s láskou naservírovala. Její jídelníček, který sestavila, vychází nejen z české klasiky, ale také vídeňské i francouzské kulinářské školy. Vše k sobě ladí přesně tak, jak má, ocení ale její snahu soupeři? Kolik bodů za svoje menu Lucie získá? A co si tedy připravila? 1) Koláč s červenou řepou, 2) brokolicová polévka, 3) kuřecí roláda s dýňovým pyré, 4) ovocné dortíky.

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 17. 4. 2024

Berani, dnes se vám může přihodit nečekaná finanční událost. Možná budete stát s otevřenou obálkou v ruce a nebudete schopni slova. Ať už se jedná o nečekaný bonus, dárek nebo překvapivou dividendu z akcií, investujte peníze moudře. V poslední době jste utratili spoustu peněz a bylo by dobré, abyste začali doplňovat bankovní konto.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.