Seriály a filmy

14. června 2022 07:00

petra.jarosevska@iprima.cz

Připravujeme Pivní speciál Prostřeno!

V Prostřeno! tentokrát budou předvádět své kuchařské umění čtyři muži a jediná žena. A bude na co se dívat. U prostřených stolů vyzkoušíme a ochutnáme recepty světové i domácí kuchyně, kromě toho zajímavý úkol týdne, kterým je tentokrát chuťovka k pivu. Tedy dobrota, která se dá stejně tak odbýt jako vymazlit. Jak se jí kdo chopí a kolik bodů za ni padne?

Jak se takové zadání podaří zakomponovat hostiteli do menu, aniž by ostatní poznali, že se jedná o něco navíc? Všem soutěžícím jde o jediné. Pohostit, neztratit kuchařskou čest a ideálně také vyhrát.

Soutěžící bojují jako již tradičně o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Petr. Tvrdí o sobě, že je společenský a komunikativní. Rád chodí do posilovny, běhat, baví ho natáčení, cestování a fotografování. Přijal výzvu zúčastnit se natáčení pořadu, a pokud by vyhrál, peníze by použil na cestování. Těší se na nové gastro zážitky a miluje jídla z grilu. Jeho menu bude překvapivé. Podávat se bude: 1) kachní prsa sous-vide, salátek, bagetka, 2) polévka z pečeného květáku s kokosem, citronová šťáva, koriandr, 3) hovězí hrudí, pečené batáty, grilovaný ananas, konfitovaný česnek, BBQ omáčka, 4) brownies, ovoce, zmrzlina.

Úterní večer bude patřit Marcelovi. Dříve pracoval jako řezník u nás, ale i v Anglii a Německu. Je rozvedený a má dvě děti – dceru Nikol (25 let), která je již vdaná, a Marcel bydlí se synem Jakubem (22 let) v rodinném domě. Syn studuje na pedagogické fakultě v Ostravě. Co se Marcelovi v kuchyni nepovedlo? Asi před dvanácti lety připravoval maďarský guláš na ohni a jeho kolega z práce ho doteď žádá o recept, ale on mu ho nemůže dát, protože každý kotlík, co vaří na ohni, je úplně jiný. Jak mu to půjde v kuchyni tentokrát? Podávat se v jeho den bude: 1) rybička na grilu s lehkým salátem, 2) hovězí vývar, domácí nudle a játrová zavářka, 3) hovězí roštěná, pečený brambor a zeleninová přízdoba, 4) panna cotta.

Středeční hostitel Pavel miluje halušky nebo guláš. Jeho menu ale bude úplně jiné. Studoval na střední průmyslové škole strojírenské obor strojírenství – počítačová podpora konstruování, kterou zakončil maturitou. Dále studoval na střední škole technické a obchodní, obor elektrikář pro silnoproud ve zkrácené formě studia, kde získal výuční list. Pracoval jako obsluha laserových zařízení. Nyní pracuje na pozici konstruktér junior. Je svobodný a bezdětný. Podávat se bude toto menu: 1) paštika s pečivem, 2) moje cibulačka, 3) marinovaný steak, americké brambory a dva druhy dipů, 4) cheesecake.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede Stanislav. Pracoval jako řidič mezinárodní přepravy v dodávce, dále jako číšník, barman a recepční. Nyní pracuje jako provozní restaurace. Žije s manželkou a dcerou Tamarkou (3 roky). Mají hezký a klidný život, který dost ovlivňuje jeho pracovní vytížení. Snaží se být rodině neustále nablízku. Ve své ženě má velikou podporu a dodává mu denní dávku optimismu. Nejvíc volného času věnuje Stanislav své rodině. Kdysi vařil polévky z pytlíku, co bude podávat dnes? 1) tvarůžkový tatarák, hovězí tatarák s opečeným cibulovým chlebem, 2) jihočeská kulajda se zastřeným vejcem, 3) hovězí burger se slaninou, čedarem, karamelizovanou červenou cibulkou, BBQ omáčkou a domácí tatarkou, brambory z alobalu, 4) flambované palačinky v pomerančové šťávě s čerstvými malinami a šlehačkou.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se předvede Lenka. Ta se vyučila jako servírka a této profesi se také věnovala. Nyní je na mateřské dovolené. S manželem Martinem má dva syny – Martina a Michaela. Ve volném čase se věnuje své rodině. Má ráda turistiku a jídlo. Sama o sobě tvrdí, že je přátelská a nekonfliktní. Do pořadu se přihlásila sama, a to z legrace. Bude to opravdu legrace, až bude vařit? Podávat se bude toto menu: 1) grilované krevetky se salátkem, pečivo, 2) dýňová polévka, krutony, 3) grilovaná vepřová panenka s pepřovou omáčkou, bramborový ježek, 4) mini dortík.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 30. 9. 2023

Rodinné hodnoty, které jste přijali, mohou být dnes zpochybněny. Možná budete považovat některé přátele za svou skutečnou rodinu nebo si budete myslet, že netradiční domácnost pro vás funguje lépe než tradiční. Nedovolte, aby vás obavy příbuzných přiměly držet se zpátky.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.