Připravujeme premiérové Prostřeno! z Jihočeského kraje

Příští Prostřeno! bude v Jihočeském kraji. O titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc korun se utkají čtyři ženy a jediný muž.

Vítěz se může těšit i na to, že dostane navíc ještě pěkný dárek, na kterém si také pochutná. A jak si soutěžící poradí s úkolem týdne – nějakým typickým pokrmem Jihočeského kraje? Bude kulajda nebo třeba kapr? Někdo bude u stolu docela rýpat. Zkazí finále všem zúčastněným? A jak celý příští týden dopadne? Kdo vyhraje? To všechno uvidíte, když si nenecháte ujít příští Prostřeno! z jihu Čech!

Jako první se v pondělí k plotně postaví paní Jaroslava (51). Je vdaná, pracuje se svou sestrou v bufetu, má manžela, syna a dvě vnoučata. A nebojí se riskovat. V Jarčině menu bude zvěřina, ale třeba i kaštany. A své hosty pozve do pěkného domečku, kde se předvede jako milá a rozvážná hostitelka. Nezalekne se ani party, která k ní dorazí. Co host, to originál. Už na první pohled bude jasné, že tento týden klidný rozhodně nebude. Jak dopadne první večeře s nevšedním menu? 1) Avokádová pomazánka, pečivo 2) Kaštanová polévka 3) Kančí kýta à la svíčková, hranolky a bylinkové máslo 4) Likérový dezert.

V úterý uvaří sekuriťák Lukáš (30), který v sobě nezapře vyučeného číšníka, talíře umí nosit jako profík. Lukáš má mladou přítelkyni a doma prý i pěkně rozmazleného kocoura. Miluje sport, posilovnu, pěstuje si svaly. Také je dobrodruh, má rád výlety, ale i vaření. Menu bude mít vyladěné, talíře nazdobené. Ale ne všechno se mu povede, třeba houstičky se budou podávat včerejší. Odpustí to děvčata jedinému muži u stolu? Nebo z toho bude oheň na střeše? A u zábavy s jeho ping pongem bude legrace… Úterní menu: 1) Kachní prsíčko s parmskou šunkou a švestkovou omáčkou 2) Jihočeská kulajda se zastřeným vejcem 3) Panenka s překvapením a domácími noky 4) Sněhové nočky s vanilkovou omáčkou.

Středeční večer si vezme na starost nejstarší hostitelka, zdravotní sestra Ivana (54). Původem Moravanka se do jižních Čech přestěhovala. Vystřídala spoustu profesí, s manželem mají dohromady sedm dětí a doma mají hotový zvěřinec. Hosté na to budou zírat. Jak si Ivana na jihu Čech zvykla a je jí jihočeská nátura sympatická? Ivana je též náruživá sběratelka autogramů. Nejdůležitější ale bude, jak si poradí nejen u plotny, ale i se svými hosty. Některé dámy ji moc nemusí, Nikole připadá Ivana moc rejpavá a chce jí to oplatit. Podaří se? Středeční menu: 1) Plněná rajčátka a vejce, domácí houstičky 2) Uzená polévka trochu jinak 3) Dušená zelenina v páře, špízy bez špízů, brambory, domácí tatarka 4) Voroněžské palačinky s pařížskou šlehačkou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, vrchní servírka Nikola (27). Ta by mohla mít coby hostitelka čtvrtý večer v kapse… Jenomže Nikola má sice smělé plány, ale vůbec nestíhá. Večer se sype jako domeček z karet. Kritika na sebe nenechá dlouho čekat, což ničemu nepomůže a Nikola ztrácí nervy. A vypadá to, že se pečou oplátky. Zábavu musejí hosté absolvovat sami. Jak to dopadne s jihočeským úkolem týdne? Dojde na něj vůbec? Někdo bude mít v jídle vlas, což znamená vyhlášení války. Klid u stolu rozhodně nebude… Čtvrteční menu: 1) Tatarák z uzeného lososa 2) Dýňová polévka s krutony 3) Špikovaná panenka s parmazánovou kaší 4) Tarte tatin.

Jako poslední se k plotně postaví Barbora (29). Vdaná maminka na mateřské není žádná šedá myška a už vůbec ne puťka domácí. Poslední hostitelka má ráda upíry, baví ji četba erotické literatury a přiznává, že má ráda sex. Kromě toho také ráda skládá puzzle. A jak je na tom s vařením? Ani toho se Barbora nebojí. Pro své hosty připraví vývar, panenku a pořádnou buchtu. nezalekne se ani úkolu týdne. A když už jihočeská specialita, tak prostě kapr; sežene ho ale vůbec v jižních Čechách? A proč bude u stolu zase dusno? Pochutnají si hosté na Barbořině menu? 1) Žlutý meloun se španělskou šunkou 2) Hovězí vývar s játrovým kapáním a nudlemi 3) Vepřová panenka na pepřové omáčce, fazolky a americké brambory 4) Buchta drc drc.

Zvítězí v pátek dobré jídlo, nebo taktika? Sledujte jihočeské Prostřeno! a nezapomeňte hlasovat ani příště!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 18. 7. 2024

Berani, dnes se můžete dozvědět o příležitostech, jak zvýšit svůj příjem, ať už v současném zaměstnání, v novém zaměstnání, nebo třeba prostřednictvím vlastního projektu. K tomuto cíli můžete nasměrovat velké množství energie a inspirace. Ostatní se mohou chtít zapojit a pomoci vám. Pravděpodobně se budete cítit plní energie a optimismu. To může fungovat při přitahování stále nových příležitostí.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.