Připravujeme premiérové Prostřeno! z Jihočeského kraje

Příští Prostřeno! bude v Jihočeském kraji. O titul nejlepšího hostitele a výhru 60 tisíc korun se utkají čtyři ženy a jediný muž.

Vítěz se může těšit i na to, že dostane navíc ještě pěkný dárek, na kterém si také pochutná. A jak si soutěžící poradí s úkolem týdne – nějakým typickým pokrmem Jihočeského kraje? Bude kulajda nebo třeba kapr? Někdo bude u stolu docela rýpat. Zkazí finále všem zúčastněným? A jak celý příští týden dopadne? Kdo vyhraje? To všechno uvidíte, když si nenecháte ujít příští Prostřeno! z jihu Čech!

Jako první se v pondělí k plotně postaví paní Jaroslava (51). Je vdaná, pracuje se svou sestrou v bufetu, má manžela, syna a dvě vnoučata. A nebojí se riskovat. V Jarčině menu bude zvěřina, ale třeba i kaštany. A své hosty pozve do pěkného domečku, kde se předvede jako milá a rozvážná hostitelka. Nezalekne se ani party, která k ní dorazí. Co host, to originál. Už na první pohled bude jasné, že tento týden klidný rozhodně nebude. Jak dopadne první večeře s nevšedním menu? 1) Avokádová pomazánka, pečivo 2) Kaštanová polévka 3) Kančí kýta à la svíčková, hranolky a bylinkové máslo 4) Likérový dezert.

V úterý uvaří sekuriťák Lukáš (30), který v sobě nezapře vyučeného číšníka, talíře umí nosit jako profík. Lukáš má mladou přítelkyni a doma prý i pěkně rozmazleného kocoura. Miluje sport, posilovnu, pěstuje si svaly. Také je dobrodruh, má rád výlety, ale i vaření. Menu bude mít vyladěné, talíře nazdobené. Ale ne všechno se mu povede, třeba houstičky se budou podávat včerejší. Odpustí to děvčata jedinému muži u stolu? Nebo z toho bude oheň na střeše? A u zábavy s jeho ping pongem bude legrace… Úterní menu: 1) Kachní prsíčko s parmskou šunkou a švestkovou omáčkou 2) Jihočeská kulajda se zastřeným vejcem 3) Panenka s překvapením a domácími noky 4) Sněhové nočky s vanilkovou omáčkou.

Středeční večer si vezme na starost nejstarší hostitelka, zdravotní sestra Ivana (54). Původem Moravanka se do jižních Čech přestěhovala. Vystřídala spoustu profesí, s manželem mají dohromady sedm dětí a doma mají hotový zvěřinec. Hosté na to budou zírat. Jak si Ivana na jihu Čech zvykla a je jí jihočeská nátura sympatická? Ivana je též náruživá sběratelka autogramů. Nejdůležitější ale bude, jak si poradí nejen u plotny, ale i se svými hosty. Některé dámy ji moc nemusí, Nikole připadá Ivana moc rejpavá a chce jí to oplatit. Podaří se? Středeční menu: 1) Plněná rajčátka a vejce, domácí houstičky 2) Uzená polévka trochu jinak 3) Dušená zelenina v páře, špízy bez špízů, brambory, domácí tatarka 4) Voroněžské palačinky s pařížskou šlehačkou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, vrchní servírka Nikola (27). Ta by mohla mít coby hostitelka čtvrtý večer v kapse… Jenomže Nikola má sice smělé plány, ale vůbec nestíhá. Večer se sype jako domeček z karet. Kritika na sebe nenechá dlouho čekat, což ničemu nepomůže a Nikola ztrácí nervy. A vypadá to, že se pečou oplátky. Zábavu musejí hosté absolvovat sami. Jak to dopadne s jihočeským úkolem týdne? Dojde na něj vůbec? Někdo bude mít v jídle vlas, což znamená vyhlášení války. Klid u stolu rozhodně nebude… Čtvrteční menu: 1) Tatarák z uzeného lososa 2) Dýňová polévka s krutony 3) Špikovaná panenka s parmazánovou kaší 4) Tarte tatin.

Jako poslední se k plotně postaví Barbora (29). Vdaná maminka na mateřské není žádná šedá myška a už vůbec ne puťka domácí. Poslední hostitelka má ráda upíry, baví ji četba erotické literatury a přiznává, že má ráda sex. Kromě toho také ráda skládá puzzle. A jak je na tom s vařením? Ani toho se Barbora nebojí. Pro své hosty připraví vývar, panenku a pořádnou buchtu. nezalekne se ani úkolu týdne. A když už jihočeská specialita, tak prostě kapr; sežene ho ale vůbec v jižních Čechách? A proč bude u stolu zase dusno? Pochutnají si hosté na Barbořině menu? 1) Žlutý meloun se španělskou šunkou 2) Hovězí vývar s játrovým kapáním a nudlemi 3) Vepřová panenka na pepřové omáčce, fazolky a americké brambory 4) Buchta drc drc.

Zvítězí v pátek dobré jídlo, nebo taktika? Sledujte jihočeské Prostřeno! a nezapomeňte hlasovat ani příště!

Sledujte Prostřeno! také online v našem archivu.

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 23. 9. 2023

Berani, nějaký příjem navíc by vám mohl přinést počítač nebo jiná technologie. Měli byste mít náročný den, ale to, co děláte, vás bude bavit a vyhlídka na peníze navíc vás nadchne. I když o tom teď možná nepřemýšlíte, to, co děláte, by se mohlo rozvinout v lukrativní podnikání, což vás nakonec přivede k otázce, co vlastně chcete v životě dělat?

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.