Připravujeme premiérové Prostřeno! z Jihomoravského kraje!

V Jihomoravském kraji, především v Brně, budou ženy opět ve velké přesile. Týden zahájí jediný muž této věkově pestré moravské partičky.

A jaký úkol týdne naše soutěžící čeká? Nebude to nic tak hrozného a ostatním přijde jistě k chuti oblíbená bruschetta. A možná už všichni budou umět italský předkrm také správně vyslovit. A co ještě nás v příštím Prostřeno! čeká? Samozřejmě krásných šedesát tisíc korun pro vítěze a deset tisíc pro soutěžícího, kterému odevzdají nejvíce sympatií hlasující diváci. A stejná částka čeká i na jednoho z těch, kdo se zúčastní internetového hlasování na stránkách pořadu Prostřeno! Kdo to celé v Brně a na jižní Moravě vyhraje? To uvidíte už příště!

Jako první se k plotně postaví jediný muž jihomoravského týdne, IT technik Radomil (47). Rozvedený otec dvou dospělých dětí z Kuřimi, který v životě vystřídal už hodně profesí, se pokusí vykouzlit vítězné menu. První hostitel vsadí třeba na roštěnky, ale budou vypadat jinak než obvykle. Dezert bude z manga. Potěší takové menu ženy, které na večeři dorazí? Už na první pohled bude jasné, že žádné puťky domácí to nebudou. Radomil se z té převahy až zapotí. Ale je muž a musí to zvládnout. Vsadí také na porci humoru? Pondělní menu: 1) Jarní závitek 2) Kachní vývar s nudlemi 3) Dušená roštěnka s bramborovo-karotkovým pyré 4) Mangový dezert.

Druhou večeři v úterý připraví nezaměstnaná Renata (51), zasloužilá matka a již šestinásobná babička. Ta překvapí domem, do kterého hosty pozve. Jak její prostředí hosté ocení? Renata má ráda domácí českou kuchyni, která chutná i jejímu zeti, který tchyni do pořadu přihlásil. A takové bude i její menu. Hodně se bude diskutovat o sladké tečce, hosté budou zvědaví, zda je krtkův dort domácí, nebo z prášku. Jedna z omáček k panence bude jen na vyžádání a kritiku si vyslouží i čekání nebo příbory. A proč Renata vlastně nejí polévky? Úterní menu: 1) Plněná brambora 2) Hovězí vývar s domácími nudlemi 3) Vepřová panenka s pepřovou a hříbkovou omáčkou 4) Krtkův dort.

Středa bude patřit nejmladší Sáře (23), která vystudovala stavební průmyslovku, ale věnuje se přírodní kosmetice. Pochází z veliké rodiny a v kuchyni si věří. Doma vařit nemůže, a tak hosty pozve na chatu. Na takovou přírodní chatičku. Pro některé hosty to bude pořádné překvapení, uvidí i pravou kadibudku. V kuchyni to ale nepůjde jako po másle. Polévku bude Sára podávat studenou, talíře se budou do kuchyně vracet plné, jak vyjde sázka na zvěřinu? Sára brzy pochopí, že tohle nebude večer snů... Jak se s tím dokáže popasovat? Udrží nervy a emoce na uzdě? Středeční menu: 1) Ciabatta s pestem z medvědího česneku 2) Gazpacho 3) Zvěřinové ragú s domácím houskovým knedlíkem 4) Tapiokový pudink s ovocem.

Ve čtvrtek se k plotně postaví Lucie (30). Věrná divačka Prostřeno! je zadaná a plánuje rodinu a jednou i dům a vinohrad na venkově. Lucka má střední ekonomku a dnes pracuje jako team leader v IT odvětví. Stane se team leaderem i v této sestavě? Jak se říká, každá parta potřebuje vedení. Každopádně do pořadu se čtvrtá hostitelka přihlásila, protože vždycky chtěla soutěžit v televizi. A tento sen se jí splnil. Lucka vsadí na francouzskou kuchyni. Co na ni řeknou hosté? Ne všichni její snahu ocení a třeba taková Lenka bude docela rýpat. Co na to Lucie? Čtvrteční menu: 1) Mini quiche 2) Hrášková polévka s pestem z medvědího česneku 3) Burgundské hovězí s máslovou bramborovou kaší 4) Crème brûlée.

Poslední večer připraví finanční poradkyně Lenka (39). Je vdaná, má tři děti jako stupínky a dům na venkově. Hosté budou v šoku, když rozbalí finální menu: všude samá křepelka. A když dorazí k Lence domů, tak pochopí, odkud se všechny ty křepelky a křepelčí vajíčka berou. Z domácího chovu. A ten se bude u stolu hodně řešit. Jak se na farmě žije všem těm křepelkám? Vyplatí se Lence vsadit všechno na jednu křepelčí kartu? Nebo soupeřům křepelky doslova polezou ušima? Páteční menu: 1) Pečená křepelka s nakládanými vajíčky s příchutí cibulky s kurkumou 2) Křepelčí vývar 3) Vepřová panenka Wellington, lehký salát s jogurtovým dresinkem 4) Roláda z křepelčích vajec, domácí meruňková marmeláda.

A jak celý týden nakonec dopadne? Sledujte příští Prostřeno!

Sdílejte článek
Štítky Prostřeno!

Přečtěte si také

Horoskopy dle zvěrokruhu

Beran 29. 2. 2024

Berany možná čekají krušné chvíle. Dobrá zpráva je, že se to zlepší. Pokud jste rodiče, děti budou každých pět minut něco chtít a vy můžete cítit tlak ze všech stran. Ani váš milostný život není imunní vůči pochybnostem, které jako by se vám vznášely nad hlavou. Žádný kompromis pro vás není možný, Berani. Jen vydržte a vězte, že přicházejí klidnější dny.

Celý horoskop pro dnešní den

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost ⑱

Partnerský horoskop
Partnerský horoskop

Partnerský horoskop

Jste si souzení? Zvolte znamení a zjistěte, jestli vám hvězdy přejí.